>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Druga pobeda Srbije za 2. mesto u Makau – 3:2 protiv Belgije

XXIV GRAN PRI 2016.

 

?enska seniorska reprezentacija Srbije zabele?ila je drugu pobedu na turniru D grupe II vikenda XXIV Gran Prija 2016. Srbija je jutros u Makau, u poslednjem, 3. kolu pobedila Belgiju sa 3:2, po setovima 24:26, 26:24, 25:23, 23:25 i 15:10, posle 122 minuta igre.

 

 

 

 

 

 

 

Utakmicu u Makao Forumu posmatralo je 3600 gledalaca, a sudili su Natanon Sovapark iz Tajlanda i ?in Muranaka iz Japana.

 

 

 

 

U izuzetno uzbudljivom, neizvesnom i kvalitetnom me?u, izabranice Zorana Terzi?a su ostvarile drugu pobedu u Makau i jo? jednom, tre?i put utastopno, odigrale maksimalnih pet setova. Uvek neugodne Belgijanke su i ovoga puta pru?ile sna?an otpor Srbiji, koja je na kraju zaslu?eno slavila.

 

 

 

 

Me? je po?ela postava Ognjenovi?, Brako?evi?, Stevanovi?, Mina Popovi?, Nikoli?, Mihajlovi? i libero ?ebi?.

Srbija je na po?etku me?a povela sa 2:0, pa 3:2, a Belgija preokrenula na 6:3. Usledio je odgovor Srbije, koja je serijom 4:0 stigla do 7:6, odnosno 8:7. Vodila je Srbija sa 14:11, pa 16:12, da bi Belgijanke smanjile na 16:14, pa 18:17. Srbija je imala prednost od dva poena u fini?u – 21:19, ali je Belgija izjedna?ila. Posle 23:21 za Srbiju, Belgijanke su sa tri uzastopna poena stigle do prve set lopte – 24:23. Nisu je iskoristile, ali jesu drugu za kona?nih 26:24.

U drugom setu, Srbija je ponovo od po?etka bila prednosti. Vodila je Srbija sa 8:5, pa 10:6 i 12:7, kada je Van de Bruk zatra?io tajm – aut. Posle predaha, Belgija je smanjila na 12:10, a Srbija pove?ala na 14:10. Uzvratile su Belgijanke i smanjile na 14:13, a na drugom tehni?kom tajm – autu je bilo 16:14 za Srbiju. Belgijanke su izjedna?ile na 16:16, a posle vo?stva Srbije od 19:18, sa dva vezana poena stigle do prednosti od 20:19. Uzvratila je Srbija i povela sa 22:21, da bi Belgija, nakon 23:22 za Srbiju, ponovo preokrenula rezulat i kao u prvom setu prva stigla do set lopte – 24:23. Izjedna?ila je Srbija, a zatim je Jovana Brako?evi? asom donela Srbiji prvu set loptu na me?u – 25:24, koju je iskoristila Mihajlovi?eva za kona?nih 26:24 za izjedna?enje na 1:1.

Na startu tre?eg seta Belgija je povela sa 2:0, a Srbija preokrenula na 3:2. Vodile su Belgijanke sa 6:4, a Srbija izjedna?ila, da bi na prvom tehni?kom odmoru bilo 8:6 za Belgiju. Serijom 3:0, Srbija ponovo sti?e do prednosti – 9:8, odnosno 16:15 na drugom tehni?kom tajm – autu. Nakon izjedna?enja na 17:17, Srbija je povela sa 19:17, a posle 20:19 i sa 23:19. Velikom po?rtvovano??u Srbija je prvi rezultatu 20:19 uspela da se odbrani i primora Belgiju na gre?ku, ?to je i donelo seriju poena za ?etiri poena vi?ka. Nisu se Belgijanke predavale. Smanjile sun a 23:22, ali je Srbija potom imala dve set lopte – 24:22. Brako?evi?eva je iskoristila drugu za 25:23 i vo?stvo Srbije od 2:1 u setovima.

U ?etvrtom setu, posle 2:2, Srbija je povela sa 5:2, pa 8:5, da bi Belgijanke poravnale na 8:8.  Povela je Belgija sa 12:11, pa Srbija sa 13:12, a na drugom tehni?kom tajm – autu je bilo 16:15 za Belgiju. Preokrenula je Srbija na 17:16, pa povela sa 19:17, da bi tada Belgijanke napravile seriju od neverovatnih pet poena (22:19), a Terzi? iskoristio oba tajm – auta. Prekinula je Srbija seriju Belgije i smanjila na 22:20, a Van de Bruk odmah zatra?io tajm – aut. Nakon predaha, Srbija je izjedna?ila na 22:22, a Van de Bruk zatra?io i drugi tajm – aut, posle kojeg je Belgija povela sa 23:22. Stigla je Belgija do set lopte (24:23), koju je realizovala za kona?nih 25:23 i izjedna?ila na 2:2 u setovima.

U odlu?uju?em, petom setu, Belgija je povela sa 1:0, a Srbija preokrenula na 2:1, pa posle 5:2 na 7:2. Na promenu strana se oti?lo sa vo?stvom Srbije od 8:3. Odr?avala je uspe?no Srbija razilku do fini?a, kada je Belgija, posle 11:6, smanjila na 11:8. Ipak, Srbija je stigla do 14:10, a Brankica Mihajlovi? je asom postavila kona?nih 15:10, za pobedu Srbije od 3:2.

 

IZJAVA ZORANA TERZI?A

IZJAVA JELENE NIKOLI?

IZJAVA BRANKICE MIHAJLOVI?

 

Seniorke Srbije ?e u okviru III vikenda igrati u I (i) grupi u Kjotou, u Japanu, sa Rusijom (24. jun – 9,00), Japanom (25. jun – 11,00), i Tajlandom (26. jun – 8,00).

 

 

 

XXIV GRAN PRI 2016. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (10. – 12. JUN):

B GRUPA – RIO DE ?ANEIRO (KARIOKA ARENA 1), BRAZIL (9. – 12. JUN):

1. KOLO – ?ETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN            0:3 (29:31, 18:25, 26:28)

BRAZIL – ITALIJA          3:1 (23:25, 25:15, 25:15, 27:25)

2. KOLO – PETAK, 10. JUN:

SRBIJA – ITALIJA          1:3 (16:25, 19:25, 31:29, 17:25)

BRAZIL – JAPAN      3:0 (25:20, 25:23, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          0:3 (20:25, 18:25, 18:25)

ITALIJA – JAPAN           3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 25:27, 15:8)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:1       9

2. ITA         3    2    1    7:6       5

3. JPN         3    1    2    5:6       4

4. SRB        3    0    3    1:9       0

 

A GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

SAD – NEMA?KA     3:0 (25:15, 25:17, 25:12)

KINA – TAJLAND     3:0 (25:14, 25:14, 25:11)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

SAD – TAJLAND      3:0 (25:21, 29:27, 25:23)

KINA – NEMA?KA    3:0 (25:12, 25:22, 25:16)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

TAJLAND – NEMA?KA    3:1 (16:25, 28:26, 25:22, 25:16)

KINA – SAD 3:1 (25:20, 25:19, 15:25, 25:23)

TABELA:

1. CHN       3    3    0    9:1       9

2. USA        3    2    1    7:3       6

3. THA        3    1    2    3:7       3

4. GER        3    0    3    1:9       0

 

C GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

TURSKA – BELGIJA       3:0 (25:22, 25:23, 26:24)

RUSIJA – HOLANDIJA    3:1 (25:22, 20:25, 25:20, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

HOLANDIJA – TURSKA  3:0 (27:25, 25:21, 25:22)

RUSIJA – BELGIJA         3:0 (25:20, 25:15, 25:16)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

HOLANDIJA – BELGIJA  3:1 (25:20, 25:21, 18:25, 25:20)

RUSIJA – TURSKA         3:2 (26:24, 20:25, 20:25, 25:20, 15:10)

TABELA:

1. RUS        3    3    0    9:3       8

2. NED        3    2    1    7:4       6

3. TUR        3    1    2    5:6       4

4. BEL         3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (17. – 19. JUN):

D GRUPA – MAKAO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          3:2 (16:25, 29:31, 25:19, 25:19, 18:16)

KINA – BELGIJA      3:0 (25:19, 25:17, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

SRBIJA – KINA              2:3 (25:27, 25:17, 25:20, 22:25, 9:15)

BRAZIL – BELGIJA         3:1 (23:25, 25:19, 25:15, 25:18)

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

SRBIJA – BELGIJA         3:2 (24:26, 26:24, 25:23, 23:25, 15:10)

KINA – BRAZIL        3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

TABELA:

1. CHN       3    3    0    9:2       8

2. SRB        3    2    1    8:7       5

3. BRA        3    1    2    5:7       4

4. BEL         3    0    3    3:9       1

 

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

 

E GRUPA – LONG BI?, SAD:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

TURSKA – JAPAN          3:2 (21:25, 25:16, 23:25, 25:21, 15:13)

SAD – NEMA?KA           3:1 (25:17, 24:26, 25:10, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

TURSKA – NEMA?KA     3:1 (25:18, 16:25, 25:19, 25:19)

SAD – JAPAN          3:0 (25:16, 25:23, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

JAPAN – NEMA?KA        3:1 (25:27, 26:24, 25:15, 25:18)

SAD – TURSKA       3:0 (25:21, 25:20, 25:16)

TABELA:

1. USA        3    3    0    9:1       9

2. TUR        3    2    1    6:6       5

3. JPN         3    1    2    5:7       4

4. GER        3    0    3    3:9       0

 

F GRUPA – BARI, ITALIJA:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

RUSIJA – HOLANDIJA    3:0 (25:17, 25:23, 28:26)

PONEDELJAK, 20. JUN (ponovljeni me? zbog nestanka struje u petak):

TAJLAND – ITALIJA       3:2 (25:20, 23:25, 25:23, 19:25, 15:11)

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

RUSIJA – TAJLAND        3:0 (25:22, 25:22, 25:13)

HOLANDIJA – ITALIJA   3:1 (19:25, 25:23, 25:18, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

HOLANDIJA – TAJLAND             3:0 (25.19, 25:16, 25:21)

RUSIJA – ITALIJA    3:2 (19:25, 25:15, 25:22, 22:25, 15:10)

TABELA:

1. RUS        3    3    0    9:2       8

2. NED        3    2    1    6:4       6

3. THA        3    1    2    3:8       2

4. ITA         3    0    3    5:9       2

TABELA POSLE II VIKENDA:

  1. CHN           6    6    0    18:3     17

  2. RUS            6    6    0    18:5     16

  3. USA            6    5    1    16:4     15

  4. BRA            6    4    2    14:8     13

  5. NED            6    4    2    13:8     12

  6. TUR            6    3    3    11:12     9

  7. JPN             6    2    4    10:13     8

  8. ITA             6    2    4    12:15     7

  9. SRB            6    2    4      9:16     5

10. THA            6    2    4      6:15     5

11. BEL             6    0    6      4:18     1

12. GER            6    0    6      4:18     0

 

 

III VIKEND (24. – 26. JUN):

I (i) GRUPA – KJOTO, JAPAN:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – RUSIJA    16,00 (9,00)

JAPAN – TAJLAND   19,00 (12,00)

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SRBIJA – JAPAN            18,00 (11,00)

RUSIJA – TAJLAND        15,00 (8,00)

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

SRBIJA – TAJLAND        15,00 (8,00)

RUSIJA – JAPAN            18,00 (11,00)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

 

G GRUPA – ANKARA, TURSKA:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

BRAZIL – ITALIJA          14,30 (13,30)

TURSKA – BELGIJA       17,30 (16,30)

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

BRAZIL – BELGIJA         14,30 (13,30)

TURSKA – ITALIJA        17,30 (16,30)

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

ITALIJA – BELGIJA        14,30 (13,30)

TURSKA – BRAZIL         17,30 (16,30)

 

H GRUPA – HONG KONG, KINA:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SAD – NEMA?KA           18,30 (12,30)

KINA – HOLANDIJA       20,30 (14,30)

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SAD – HOLANDIJA        13,15 (7,15)

KINA – NEMA?KA          15,45 (9,45)

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

HOLANDIJA – NEMA?KA      13,15 (7,15)

KINA – SAD                  15,45 (9,45)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

Finalni turnir XXIV Gran Prija 2016. odigra?e se u Bangkoku, u Tajlandu, od 6. – 10. jula. Pored doma?ina, Tajlanda, na Finalnom turniru elitne divizije igra?e jo? 5 najuspe?nijih reprezentacija posle tri odigrana vikenda.

 

II DIVIZIJA:

I VIKEND (3. – 5. JUN):

A GRUPA – TUKUMAN, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

BUGARSKA – DOMINIKANSKA REPBULIKA   3:2  (23:25, 25:20, 25:18, 17:25, 15:9)

ARGENTINA – KENIJA               3:0 (25:22, 25:21, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

BUGARSKA – KENIJA    3:0 (25:17, 25:17, 25:9)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA        3:2 (22:25, 25:16, 25:15, 23:25, 16:14)

3. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA   3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

BUGARSKA – ARGENTINA         3:1 (27:25, 25:17, 25:27, 25:19)

TABELA:

1. BUL        3    3    0    9:3       8

2. DOM       3    2    1    8:5       6

3. ARG        3    1    2    6:6       4

4. KEN        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – ZJELONA GORA, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

PORTORIKO – ?E?KA    3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:19)

POLJSKA – KANADA      3:1 (25:19, 28:30, 25:15, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

PORTORIKO – KANADA             3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

POLJSKA – ?E?KA         3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

?E?KA – KANADA         3:0 (25:13, 25:18, 25:23)

PORTORIKO – POLJSKA            3:2 (18:25, 25:23, 15:25, 28:26, 15:13)

TABELA:

1. PUR        3    3    0    9:3       8

2. POL        3    2    1    8:5       7

3. CZE        3    1    2    5:6       3

4. CAN        3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (10. – 12. JUN):

C GRUPA – OLOMOUC, ?E?KA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BUGARSKA   3:0 (25:16, 26:24, 25:23)

?E?KA – KANADA   3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA       3:0 (25:16, 27:25, 25:21)

BUGARSKA – ?E?KA     3:1 (25:22, 25:16, 23:25, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

BUGARSKA – KANADA         3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 28:26, 15:10)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ?E?KA   3:2 (25:22, 15:25, 25:21, 24:26, 15:8)

TABELA:

1. DOM       3    3    0    9:2       8

2. BUL        3    2    1    6:6       5

3. CZE        3    1    2    6:6       4

4. CAN        3    0    3    2:9       1

 

D GRUPA – VLOCLAVEK, POLJSKA:

SUPERVIZOR FIVB: SLOBODAN MILO?EVI? (SRBIJA)

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

PORTORIKO – KENIJA   3:0 (25:11, 25:20, 25:22)

POLJSKA – ARGENTINA 3:2 (25:23, 24:26, 25:15, 23:25, 15:10)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

PORTORIKO – ARGENTINA        3:1 (30:28, 22:25, 25:16, 25:22)

POLJSKA – KENIJA        3:0 (25:18, 25:10, 25:14)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

PORTORIKO – POLJSKA             3:0 (25:21, 25:21, 25:23)

ARGENTINA – KENIJA   3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

TABELA:

1. PUR        3    3    0    9:1       9

2. POL        3    2    1    6:5       5

3. ARG        3    1    2    6:6       4

4. KEN        3    0    3    0:9       0

 

Finalni turnir II divizije odigra?e se od 18. i 19. juna u Plovidivu, u Bugarskoj. Na Finalnom turniru ?e, pored doma?ina Bugarske, igrati jo? 3 najuspe?nije reprezentacije posle dva vikenda sa jedinstvene tabele.

 

TABELA POSLE II VIKENDA:

1. PUR        6    6    0    18:4     17

2. DOM       6    5    1    17:7     14

3. BUL        6    5    1    15:9     13

4. POL        6    4    2    14:10   12

5. ARG        6    2    4    12:12     8

6. CZE        6    2    4    11:12     7

7. CAN        6    0    6      3:18     1

8. KEN        6    0    6      0:18     0

 

FINALNI TURNIR II DIVIZIJE – PLOVDIV, BUGARSKA (18. i 19. JUN):

SUPERVIZOR FIVB: SLOBODAN MILO?EVI? (SRBIJA)

POLUFINALE – SUBOTA, 18. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PORTORIKO             3:1 (21:25, 25:22, 29:27, 25:14)

POLJSKA – BUGARSKA              3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:21)

 

NEDELJA, 19. JUN:

FINALE:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA       3:2 (21:25, 23:25, 25:18, 25:20, 15:11)

ME? ZA TRE?E MESTO:

PORTORIKO – BUGARSKA         3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23)

 

Dominikanska Republika je osvajanjem 1. mesta u II diviziji izborila u?e??e u I diviziji XXV Gran Prija 2017.

III DIVIZIJA:

I VIKEND (3. – 5. JUN):

A GRUPA – AL?IR, AL?IR:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

PERU – KAZAHSTAN      3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:16)

MEKSIKO – AL?IR         3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

PERU – MEKSIKO          3:0 (25:16, 25:16, 25:13)

KAZAHSTAN – AL?IR     3:0 (25:17, 25:13, 25:5)

3. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

KAZAHSTAN – MEKSIKO     3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:23)

PERU – AL?IR         3:0 (25:12, 25:13, 25:12)

TABELA:

1. PER        3    3    0    9:1       9

2. KAZ        3    2    1    7:4       6

3. MEX        3    1    2    4:6       3

4. ALG        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – BENDIGO, AUSTRALIJA:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

HRVATSKA – KUBA       3:1 (25:17, 21:25, 25:17, 25:18)

KOLUMBIJA – AUSTRALIJA        3:0 (25:17, 25:13, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

HRVATSKA – KOLUMBIJA          3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

KUBA – AUSTRALIJA     3:1 (25:22, 27:25, 18:25, 27:25)

3. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

KUBA – KOLUMBIJA      3:1 (21:25, 25:20, 25:17, 25:21)

HRVATSKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:17, 25:12)

TABELA:

1. CRO       3    3    0    9:1       9

2. CUB        3    2    1    7:5       6

3. COL        3    1    2    4:6       3

4. AUS        3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (10. – 12. JUN):

C GRUPA – KALI, KOLUMBIJA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

KAZAHSTAN – AUSTRALIJA       3:0 (25:14, 25:6, 25:20)

KOLUMBIJA – MEKSIKO            3:0 (25:19, 25:10, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

KAZAHSTAN – MEKSIKO           3:1 (25:20, 25:18, 26:28, 25:20)

KOLUMBIJA – AUSTRALIJA        3:0 (25:17, 25:20, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

MEKSIKO – AUSTRALIJA           3:1 (18:25, 26:24, 29:27, 25:23)

KOLUMBIJA – KAZAHSTAN        3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:12)

TABELA:

1. COL        3    3    0    9:1       9

2. KAZ        3    2    1    7:4       6

3. MEX        3    1    2    4:7       3

4. AUS        3    0    3    1:9       0

 

D GRUPA – ?IKLAJO, PERU:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

HRVATSKA – KUBA       3:0 (25:13, 25:15, 25:13)

PERU – AL?IR               3:0 (25:9, 25:9, 25:11)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

HRVATSKA – AL?IR       3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

PERU – KUBA    3:2 (25:14, 23:25, 20:25, 25:19, 15:6)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

KUBA – AL?IR         3:0 (25:13, 25:12, 25:20)

PERU – HRVATSKA        3:1 (16:25, 25:21, 25:13, 25:22)

TABELA:

1. PER        3    3    0    9:3       8

2. CRO       3    2    1    7:3       6

3. CUB        3    1    2    5:6       4

4. ALG        3    0    3    0:9       0

 

Finalni turnir III divizije odigra?e od 18. i 19. juna u Almatiju, u Kazahstanu. Na Finalnom turniru ?e, pored doma?ina Kazahstana, igrati jo? 3 najuspe?nije reprezentacije posle dva vikenda sa jedinstvene tabele.

 

TABELA POSLE II VIKENDA:

1. PER        6    6    0    18:4     17

2. CRO       6    5    1    16:4     15

3. COL        6    4    2    13:7     12

4. KAZ        6    4    2    14:8     12

5. CUB        6    3    3    12:11   10

6. MEX        6    2    4      8:13     6

7. AUS        6    0    6      2:18     0

8. ALG        6    0    6      0:18     0

 

FINALNI TURNIR III DIVIZIJE – ALMATI, KAZAHSTAN (18. i 19. JUN):

SUDIJSKI DELEGAT: ZORICA BJELI? (SRBIJA)

POLUFINALE – SUBOTA, 18. JUN:

HRVATSKA – PERU        3:1 (25:14, 29:27, 20:25, 25:7)

KAZAHSTAN – KOLUMBIJA        3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 18:25, 15:9)

 

NEDELJA, 19. JUN:

FINALE:

HRVATSKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:19, 29:27, 25:16)

 

ME? ZA TRE?E MESTO:

PERU – KOLUMBIJA       3:2 (25:17, 21:25, 25:22, 23:25, 15:6)

 

Hrvatska je trijumfom u III diviziji izborila u?e??e u II diviziji XXV Gran Prija 2017.