>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Seniorke Srbije u utorak putuju u Rio – prvi me? u ?etvrtak protiv Japana

XXIV GRAN PRI 2016.

?enska seniorska reprezentacija Srbije sutra posle podne (utorak, 7. jun) putuje u Rio de ?aneiro, gde ?e igrati na turniru I vikenda B grupe I dvizije XXIV Gran Prija 2016. Zoran Terzi?, prvi trener seniorki Srbije, saop?tio je spisak igra?ica za turnir u Brazilu, na kome ?e prvi trener biti Aleksandar Vladisavljev, pomo?nik Terzi?a.

 

 

Na spisku su:

TEHNI?ARI: BOJANA ?IVKOVI? (VOLERO CIRIH, ?VAJCARSKA) I DANICA RADENKOVI? (ATOM TREFL SOPOT, POLJSKA).

KOREKTORI: JOVANA BRAKO?EVI? (BEZ KLUBA) I SANJA MALAGURSKI (TRABZON IDMAN OD?AGI, TURSKA).

LIBERA: SILVIJA POPOVI? (VOLERO CIRIH, ?VAJCARSKA) I SUZANA ?EBI? (CSM TARGOVI?TE, RUMUNIJA).

BLOKERI: JOVANA STEVANOVI? (POMI KAZALMA?ORE, ITALIJA), MINA POPOVI? (OBJETIVO VI?ENCA, ITALIJA) I JOVANA KOCI? (VIZURA).

PRIMA?I: TIJANA MALE?EVI? (IGOR GORGONZOLA NOVARA, ITALIJA), BJANKA BU?A (CSM TARGOVI?TE, RUMUNIJA) I IVANA ?ERISILO (ATOM TEFL SOPOT, POLJSKA).

 

?enska seniorska reprezentacija Srbije igra?e tokom I vikenda u B grupi u Rio de ?aneiru od 9. – 12. juna. Srbija ?e prvi me? u Riju odigrati protiv Japana, u ?etvrtak, 9. juna od 21,30 ?asova po na?em vremenu. U 2. kolu, Srbija ?e igrati protiv Italije, u petak, 10. juna od 21,30 ?asova. Posle slobodnog dana u subotu, Srbija ?e u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 12. juna od 15,05 ?asova igrati protiv Brazila. FIVB je saop?tio da ?e se utakmice u Riju igrati u Karioka Areni 1, koja se nalazi u Olimpijskom kompleksu Bara de Ti?uka, gde ?e se na Olimpijskim igrama 2016. igrati ko?arka?ke utakmice.

U okviru II vikenda (17. – 19. jun) seniorke Srbije ?e igrati u D grupi u Makau, sa Brazilom (17. jun – 10,00), Kinom (18. jun – 11,00) i Belgijom (19. jun – 7,00).

III vikend je na programu od 24. – 26. juna, a Srbija ?e igrati u I (i) grupi u Kojtou sa Rusijom (24. jun – 9,10), Japanom (25. jun – 12,10), i Tajlandom (26. jun – 9,10).

Finalni turnir XXIV Gran Prija 2016. odigra?e se u Bangkoku, u Tajlandu, od 6. – 10. jula. Pored doma?ina, Tajlanda, na Finalnom turniru elitne divizije igra?e jo? 5 najuspe?nijih reprezentacija, od 12, posle tri odigrana vikenda.

?enska seniorska reprezentacija Srbije igra?e ?esti put u FIVB Gran Priju. Seniorke Srbije su do sada osvojile dve bronzane medalje, 2011. i 2013.

 

XXIV GRAN PRI 2016. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (10. – 12. JUN):

B GRUPA – RIO DE ?ANEIRO, BRAZIL (9. – 12. JUN):

1. KOLO – ?ETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN            16,30 (21,30)

BRAZIL – ITALIJA          14,10 (19,10)

 

2. KOLO – PETAK, 10. JUN:

SRBIJA – ITALIJA          16,30 (21,30)

BRAZIL – JAPAN            14,10 (19,10)

 

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          10,05 (15,05)

ITALIJA – JAPAN           12,30 (17,30)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

 

A GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

SAD – NEMA?KA     15,00 (9,00)

KINA – TAJLAND     19,30 (13,30)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

SAD – TAJLAND      15,00 (9,00)

KINA – NEMA?KA    19,30 (13,30)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

NEMA?KA – TAJLAND    15,00 (9,00)

KINA – SAD            19,30 (13,30)

 

C GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

TURSKA – BELGIJA       16,40

RUSIJA – HOLANDIJA    19,10

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

TURSKA – HOLANDIJA  16,40

RUSIJA – BELGIJA         19,10

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

HOLANDIJA – BELGIJA  16,40

RUSIJA – TURSKA         19,10

 

II VIKEND (17. – 19. JUN):

D GRUPA – MAKAO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

SRBIJA – BRAZIL    16,00 (10,00)

KINA – BELGIJA      20,00 (14,00)

 

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

SRBIJA – KINA        17,00 (11,00)

BRAZIL – BELGIJA   14,30 (8,30)

 

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

SRBIJA – BELGIJA   13,00 (7,00)

KINA – BRAZIL        15,30 (9,30)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

 

E GRUPA – LONG BI?, SAD:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

TURSKA – JAPAN    17,10 (subota u 2,10)

SAD – NEMA?KA     19,10 (subota u 4,10)

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

TURSKA – NEMA?KA     17,10 (nedelja u 2,10)

SAD – JAPAN                19,10 (nedelja u 4,10)

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

JAPAN – NEMA?KA        17,10 (ponedeljak u 2,10)

SAD – TURSKA             19,10 (ponedeljak u 4,10)

 

F GRUPA – BARI, ITALIJA:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

RUSIJA – HOLANDIJA    17,30

ITALIJA – TAJLAND       20,30

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

RUSIJA – TAJLAND        17,30

ITALIJA – HOLANDIJA   20,30

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

HOLANDIJA – TAJLAND       17,30

ITALIJA – RUSIJA                20,30

 

III VIKEND (24. – 26. JUN):

I (i) GRUPA – KJOTO, JAPAN:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – RUSIJA    16,10 (9,10)

JAPAN – TAJLAND   19,10 (12,10)

 

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SRBIJA – JAPAN            19,10 (12,10)

RUSIJA – TAJLAND        16,10 (9,10)

 

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

SRBIJA – TAJLAND        16,10 (9,10)

RUSIJA – JAPAN            19,10 (12,10)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

 

G GRUPA – ANKARA, TURSKA:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

TURSKA – BELGIJA       17,00 (16,00)

BRAZIL – ITALIJA          20,00 (19,00)

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

TURSKA – ITALIJA        17,00 (16,00)

BRAZIL – BELGIJA         20,00 (19,00)

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

ITALIJA – BELGIJA        17,00 (16,00)

TURSKA – BRAZIL         20,00 (19,00)

 

H GRUPA – HONG KONG, KINA:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SAD – NEMA?KA           18,30 (12,30)

KINA – HOLANDIJA       20,30 (14,30)

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SAD – HOLANDIJA        13,15 (7,15)

KINA – NEMA?KA          15,45 (9,45)

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

HOLANDIJA – NEMA?KA      13,15 (7,15)

KINA – SAD                  15,45 (9,45)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se odre?uje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identi?an, plasman se odre?uje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identi?ni, plasman se odre?uje na osnovu set koli?nika, pa poen koli?nika.

Finalni turnir XXIV Gran Prija 2016. odigra?e se u Bangkoku, u Tajlandu, od 6. – 10. jula. Pored doma?ina, Tajlanda, na Finalnom turniru elitne divizije igra?e jo? 5 najuspe?nijih reprezentacija posle tri odigrana vikenda.

 

II DIVIZIJA:

I VIKEND (3. – 5. JUN):

A GRUPA – TUKUMAN, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

BUGARSKA – DOMINIKANSKA REPBULIKA   3:2  (23:25, 25:20, 25:18, 17:25, 15:9)

ARGENTINA – KENIJA               3:0 (25:22, 25:21, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

BUGARSKA – KENIJA    3:0 (25:17, 25:17, 25:9)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA        3:2 (22:25, 25:16, 25:15, 23:25, 16:14)

3. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA   3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

BUGARSKA – ARGENTINA         3:1 (27:25, 25:17, 25:27, 25:19)

TABELA:

1. BUL        3    3    0    9:3       8

2. DOM       3    2    1    8:5       6

3. ARG        3    1    2    6:6       4

4. KEN        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – ZJELONA GORA, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

PORTORIKO – ?E?KA    3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:19)

POLJSKA – KANADA      3:1 (25:19, 28:30, 25:15, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

PORTORIKO – KANADA             3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

POLJSKA – ?E?KA         3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

?E?KA – KANADA         3:0 (25:13, 25:18, 25:23)

PORTORIKO – POLJSKA            3:2 (18:25, 25:23, 15:25, 28:26, 15:13)

TABELA:

1. PUR        3    3    0    9:3       8

2. POL        3    2    1    8:5       7

3. CZE        3    1    2    5:6       3

4. CAN        3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (10. – 12. JUN):

TABELA POSLE I VIKENDA:

1. BUL        3    3    0    9:3       8

2. PUR        3    3    0    9:3       8

3. POL        3    2    1    8:5       7

4. DOM       3    2    1    8:5       6

5. ARG        3    1    2    6:6       4

6. CZE        3    1    2    5:6       3

7. CAN        3    0    3    1:9       0

8. KEN        3    0    3    0:9       0

 

C GRUPA – ?E?KA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

BUGARSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   15,10

?E?KA – ARGENTINA          18,10

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA  15,10

BUGARSKA – ?E?KA           18,10

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

BUGARSKA – ARGENTINA                     15,10

?E?KA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   18,10

 

D GRUPA – VLOCLAVEK, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

PORTORIKO – KENIJA         17,10

POLJSKA – KANADA            20,10

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

KANADA – PORTORIKO       17,10

POLJSKA – KENIJA              20,10

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

POLJSKA – PORTORIKO      15,10

KANADA – KENIJA               18,10

 

Finalni turnir II divizije odigra?e se od 18. i 19. juna u Plovidivu, u Bugarskoj. Na Finalnom turniru ?e, pored doma?ina Bugarske, igrati jo? 3 najuspe?nije reprezentacije posle dva vikenda sa jedinstvene tabele.

 

III DIVIZIJA:

I VIKEND (3. – 5. JUN):

A GRUPA – AL?IR, AL?IR:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

PERU – KAZAHSTAN      3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:16)

MEKSIKO – AL?IR         3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

PERU – MEKSIKO          3:0 (25:16, 25:16, 25:13)

KAZAHSTAN – AL?IR     3:0 (25:17, 25:13, 25:5)

3. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

KAZAHSTAN – MEKSIKO     3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:23)

PERU – AL?IR         3:0 (25:12, 25:13, 25:12)

TABELA:

1. PER        3    3    0    9:1       9

2. KAZ        3    2    1    7:4       6

3. MEX        3    1    2    4:6       3

4. ALG        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – BENDIGO, AUSTRALIJA:

1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

HRVATSKA – KUBA       3:1 (25:17, 21:25, 25:17, 25:18)

KOLUMBIJA – AUSTRALIJA        3:0 (25:17, 25:13, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

HRVATSKA – KOLUMBIJA          3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

KUBA – AUSTRALIJA     3:1 (25:22, 27:25, 18:25, 27:25)

3. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

KUBA – KOLUMBIJA      3:1 (21:25, 25:20, 25:17, 25:21)

HRVATSKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:17, 25:12)

TABELA:

1. CRO       3    3    0    9:1       9

2. CUB        3    2    1    7:5       6

3. COL        3    1    2    4:6       3

4. AUS        3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (10. – 12. JUN):

TABELA POSLE I VIKENDA:

1. PER        3    3    0    9:1       9

2. CRO       3    3    0    9:1       9

3. KAZ        3    2    1    7:4       6

4. CUB        3    2    1    7:5       6

5. COL        3    1    2    4:6       3

6. MEX        3    1    2    4:6       3

7. AUS        3    0    3    1:9       0

8. ALG        3    0    3    0:9       0

 

C GRUPA – KALI, KOLUMBIJA:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

KAZAHSTAN – AUSTRALIJA       17,10 (SUBOTA U 00,10)

KOLUMBIJA – MEKSIKO            19,40 (SUBOTA U 2,40)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

MEKSIKO – KAZAHSTAN           17,10 (NEDELJA U 00,10)

KOLUMBIJA – AUSTRALIJA        19,40 (NEDELJA U 2,40)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

MEKSIKO – AUSTRALIJA     16,40 (23,40)

KOLUMBIJA – KAZAHSTAN  19,10 (PONEDELJAK U 2,10)

 

D GRUPA – ?IKLAJO, PERU:

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

KUBA – HRVATSKA       16,35 (23,35)

PERU – AL?IR               19,05 (SUBOTA U 2,05)

2. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

HRVATSKA – AL?IR       15,35 (22,35)

PERU – KUBA                18,05 (NEDELJA U 1,05)

3. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

KUBA – AL?IR               16,35 (23,35)

PERU – HRVATSKA        19,05 (PONEDELJAK U 2,05)

 

Finalni turnir III divizije odigra?e od 18. i 19. juna u Almatiju, u Kazahstanu. Na Finalnom turniru ?e, pored doma?ina Kazahstana, igrati jo? 3 najuspe?nije reprezentacije posle dva vikenda sa jedinstvene tabele.