>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Seniorke maksimalne protiv Japana – u nedelju protiv Tajlanda (9.10 – TV Arena Sport 1)

XXV GRAN PRI 2017.

?enska seniorska reprezantacija Srbije ostvarila je ?etvrtu pobedu u XXV Gran Priju 2017. Srbija je jutros, u 2. kolu D grupe II vikenda I divizije u Sendaiju, savladala Japan sa 3:0, po setovima 25:21, 25:20 i 25:20, posle 81 minuta igre.

 

 

Utakmicu u Kamei Areni posmatralo je 3650 gledalaca, a sudili su Ven?eng Luo iz Kine i Voj?eh Maro?ek iz Poljske.

Ubedljivom igrom izabranice Zorana Terzi?a stigle su do prve pobede u Sendaiju, odnosno ?etvrte u ovogodi?njem Gran Priju. Savladan je Japan, u me?u koji je obilovao rezultatskim preokretima i obostrano odli?nom igrom u odbrani. Srbija je bila konkretnija i smirenija u zavr?nicama sva tri seta, ?to joj je donelo maksimalnu pobedu.

Izjedna?ena borba se vodila na po?etku me?a, da bi Japan poveo sa 8:6, a Srbija preokrenula na 10:9. Usledilo je novo vo?stvo Japana – 12:10, pa preokret Srbije – 15:13. U zavr?nici, Srbija je pove?ala prednost na 21:17, a Japan smanjio na 22:20. Na kraju je bilo 25:21.

U drugom setu Japanke su povele sa 5:1, pa 8:5 i 10:6. Serijom 5:0 Srbija sti?e do 11:10, pa 16:13. Odr?avala je Srbija razliku do 20:17, kada je Japan smanjio na 20:19. Uzvratila je Srbija vo?stvom od 22:19, odnosno 25:20 za prednost od 2:0 u setovima.

Srbija je tre?i set po?ela vo?stvom od 5:1, pa 7:3, da bi borbene i uporne Japanke izjedna?ile na 9:9. Vodila je Srbija sa 12:10, a Japan prvo poravnao rezultat, a zatim i poveo sa 15:13. Srbija je uspela da izjedna?i na 17:17 i zatim ponovo stigne do prednosti, koja je u fini?u bila ?ak pet poena – 23:18. Srbija je tre?i set re?ila u svoju korist sa 25:20, a me? sa maksimalnih 3:0.

 

IZJAVA ZORANA TERZI?A

 

IZJAVA MILENE RA?I?

 

IZJAVA ANE ANTONIJEVI?

 

IZJAVA SANJE MALAGURSKI

 

Srbija ?e sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Tajlanda od 9.10 ?asova po na?em vremenu, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XXV GRAN PRI 2017. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (7 – 9. JUL):

A GRUPA – ANKARA (DVORANA BA?KENT, 7300), TURSKA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

SRBIJA – TURSKA         3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

BRAZIL – BELGIJA         3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

TURSKA – BELGIJA       3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:16)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

SRBIJA – BELGIJA         3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

BRAZIL – TURSKA         3:2 (24:26, 25:17, 25:18, 22:25, 15:13)

TABELA:

1. SRB        3    3    0    9:0       9

2. BRA        3    2    1    6:5       5

3. TUR        3    1    2    5:7       4

4. BEL         3    0    3    1:9       0

 

B GRUPA – KUN?AN, KINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

SAD – RUSIJA               3:2 (22:25, 25:19, 25:27, 25:16, 15:11)

KINA – ITALIJA             3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

SAD – ITALIJA        3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – RUSIJA              3:2 (24:26, 25:21, 16:25, 27:25, 16:14)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

ITALIJA – RUSIJA          3:2 (25:21, 27:29, 24:26, 26:24, 15:10)

SAD – KINA      3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

TABELA:

1. USA        3    3    0    9:2       8

2. CHN       3    2    1    6:6       5

3. ITA         3    1    2    4:8       2

4. RUS        3    0    3    6:9       3

 

C GRUPA – APELDORN, HOLANDIJA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA              3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

JAPAN – TAJLAND         3:2 (25:19, 18:25, 25:14, 22:25, 15:9)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

HOLANDIJA – TAJLAND             3:0 (25:20, 26:24, 25:16)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – JAPAN    3:1 (25:20, 25:19, 24:26, 29:27)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

JAPAN – HOLANDIJA     3:2 (17:25, 21:25, 25:18, 25:22, 15:9)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND      3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:18)

TABELA:

1. NED        3    2    1    8:3       7

2. DOM       3    2    1    6:5       6

3. JPN         3    2    1    7:7       4

4. THA        3    0    3    3:9       1

 

II VIKEND (14 – 16. JUL):

D GRUPA – SENDAI (KAMEI ARENA, 7000), JAPAN:

Sudije: Jo He Kang iz Koreje, Ven?eng Luo iz Kine, Mario Bernaola iz ?panije, Voj?eh Maro?ek iz Poljske.

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          0:3 (24:26, 17:25, 22:25)

JAPAN – TAJLAND         3:1 (25:19, 17:25, 25:18, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

SRBIJA – JAPAN      3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

TAJLAND – BRAZIL        3:0 (25:22, 25:21, 29:27)

TABELA:

1. THA        2    1    1    4:3       3

2. BRA        2    1    1    3:3       3

3. SRB        2    1    1    3:3       3

4. JPN         2    1    1    3:4       3

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

SRBIJA – TAJLAND        16.10 (9.10)

BRAZIL – JAPAN            13.15 (6.15)

 

TABELA I DIVIZIJE:

  1. SRB            5    4    1    12:3     12

  2. NED            5    4    1    14:5     12

  3. USA            5    4    1    14:6     12

  4. BRA            5    3    2      9:8       8

  5. CHN           5    3    2      9:10     8

  6. ITA             5    3    2    10:10     7

  7. JPN             5    3    2    10:11     7

  8. DOM           5    2    3      9:11     7

  9. RUS            4    1    3      9:10     6

10. TUR            5    1    4      7:13     4

11. THA            5    1    4      7:12     4

12. BEL             4    0    4      1:12     0

 

E GRUPA – MAKAO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

SAD – TURSKA             3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 25:12)

ITALIJA – KINA       3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

ITALIJA – SAD  3:2 (25:22, 22::25, 25:21, 13:25, 15:13)

KINA – TURSKA      17.00 (11.00)

TABELA:

1. ITA         2    2    0    6:2       5

2. USA        2    1    1    5:4       4

3. TUR        1    0    1    1:3       0

4. CHN       1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

TURSKA – ITALIJA  13.00 (7.00)

SAD – KINA      15.30 (9.30)

 

F GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

HOLANDIJA – BELGIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (23:25, 22:25, 25:22, 25:23, 15:8)

RUSIJA – BELGIJA         19.10

TABELA:

1. NED        2    2    0    6:2       5

2. RUS        1    1    0    3:1       3

3. DOM       2    0    2    3:6       1

4. BEL         1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BELGIJA       16.40

RUSIJA – HOLANDIJA    19.10

 

III VIKEND (21 – 23. JUL):

G GRUPA – HONG KONG, KINA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

SRBIJA – RUSIJA    18.30 (12.30)

KINA – JAPAN         21.00 (15.00)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

SRBIJA – JAPAN      13.15 (7.15)

KINA – RUSIJA        15.45 (9.45)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

SRBIJA – KINA        15.45 (9.45)

JAPAN – RUSIJA      13.15 (7.15)

 

H GRUPA – BANGKOK, TAJLAND:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

ITALIJA – TURSKA        15.00 (10.00)

TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      18.00 (13.00)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA        15.00 (10.00)

TAJLAND – TURSKA      18.00 (13.00)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA       15.00 (10.00)

TAJLAND – ITALIJA       18.00 (13.00)

 

I (i) GRUPA – KUJABA, BRAZIL:

1. KOLO – ?ETVRTAK, 20. JUL:

BRAZIL – BELGIJA         14.05 (20.05)

SAD – HOLANDIJA        16.10 (22.10)

2. KOLO – PETAK, 21. JUL:

BRAZIL – HOLANDIJA    14.05 (20.05)

SAD – BELGIJA             16.10 (22.10)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

SAD – BRAZIL               9.10 (15.10)

HOLANDIJA – BELGIJA  11.15 (17.15)

 

Finalni turnir XXV Gran Prija 2017. odigra?e se 2 – 6. avgusta u Nan?ingu, u Kini. Na Finalnom turniru ?e, pored doma?ina, Kine, igrati 5 najuspe?nijih reprezentacija sa jedinstvene tabele posle 3 odigrana vikenda, odnosno 9 utakmica.

 

II DIVIZIJA:

I VIKEND (7 – 9. JUL):

A GRUPA – RUSE, BUGARSKA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

KOREJA – NEMA?KA     3:1 (19:25, 25:23, 25:18, 25:23)

BUGARSKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:22, 25:19, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

NEMA?KA – KAZAHSTAN           3:0 (25:13, 25:21, 25:17)

BUGARSKA – KOREJA   3:2 (20:25, 25:15, 25:14, 22:25, 15:8)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

KOREJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:12, 25:19, 25:14)

NEMA?KA – BUGARSKA            3:2 (25:22, 20:25, 25:20, 17:25, 15:13)

TABELA:

1. KOR       3    2    1    8:4       7

2. BUL        3    2    1    8:5       6

3. GER        3    2    1    7:5       5

4. KAZ        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – NEUKEN, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

POLJSKA – HRVATSKA  3:0 (25:10, 25:9, 25:18)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:18, 25:14, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

POLJSKA – KANADA      3:0 (25:22, 25:9, 25:23)

HRVATSKA – ARGENTINA          3:2 (20:25, 30:28, 15:25, 25:22, 16:14)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

KANADA – HRVATSKA   3:1 (23:25, 25:11, 25:11, 25:18)

POLJSKA – ARGENTINA             3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

TABELA:

1. POL        3    3    0    9:0       9

2. CAN        3    2    1    6:4       6

3. CRO       3    1    2    4:8       2

4. ARG        3    0    3    2:9       1

 

C GRUPA – ?IKLAJO, PERU:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

?E?KA – KOLUMBIJA     3:0 (25:23, 25:21, 25:20)

PERU – PORTORIKO      3:1 (17:25, 25:15, 25:19, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

?E?KA – PORTORIKO    3:1 (25:20, 26:28, 25:21, 25:18)

PERU – KOLUMBIJA       3:0 (25:15, 25:21, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

KOLUMBIJA – PORTORIKO        3:0 (25:16, 25:12, 26:24)

?E?KA – PERU  3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:23)

TABELA:

1. CZE        3    3    0    9:2       9

2. PER        3    2    1    7:4       6

3. COL        3    1    2    3:6       3

4. PUR        3    0    3    2:9       0

 

II VIKEND (14 – 16. JUL):

D GRUPA – ALMATI, KAZAHSTAN:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

KOLUMBIJA – HRVATSKA          3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:20)

NEMA?KA – KAZAHSTAN           3:1 (20:25, 25:18, 25:17, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

NEMA?KA – HRVATSKA             3:0 (26:24, 25:15, 25:6)

KAZAHSTAN – KOLUMBIJA  17.10 (13.10)

TABELA:

1. GER        2    2    0    6:1       6

2. COL        1    1    0    3:1       3

3. CRO       2    0    2    1:6       0

4. KAZ        1    0    1    1:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

NEMA?KA – KOLUMBIJJA    14.10 (10.10)

HRVATSKA – KAZAHSTAN   17.10 (13.10)

 

E GRUPA – OSTROVJEC ?VJETOK?ISKI, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

KOREJA – ARGENTINA  3:0 (27:25, 25:22, 25:8)

POLJSKA – PERU           3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 27:25)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

KOREJA – PERU      3:0 (26:24, 27:25, 25:15)

POLJSKA – ARGENTINA       20.25

TABELA:

1. KOR       2    2    0    6:0       6

2. POL        1    1    0    3:1       3

3. PER        2    0    2    1:6       0

4. ARG        1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

ARGENTINA – PERU      17.25

POLJSKA – KOREJA       20.25

 

F GRUPA – SAN HUAN, PORTORIKO:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

?E?KA – BUGARSKA     3:2 (25:27, 25:20, 12:25, 25:14, 15:9)

PORTORIKO – KANADA       3:2 (25:20, 25:21, 22:25, 20:25, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

BUGARSKA – KANADA         17.10 (23.10)

PORTORIKO – ?E?KA          20.10 (nedelja u 2.10)

TABELA:

1. CZE        1    1    0    3:2       2

2. PUR        1    1    0    3:2       2

3. CAN        1    0    1    2:3       1

4. BUL        1    0    1    2:3       1

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

?E?KA – KANADA               15.10 (21.10)

PORTORIKO – BUGARSKA   18.10 (ponedeljak u 0.10)

 

TABELA II DIVIZIJE:

  1. KOR           5    4    1    14:4     13

  2. POL            4    4    0    12:1     12

  3. CZE            4    4    0    12:4     11

  4. GER            5    4    1    13:6     11

  5. COL            5    3    2      9:8       9

  6. BUL            4    2    2    10:8       7

  7. CAN            4    2    2      8:7       7

  8. PER            5    2    3      8:10     6

  9. PUR            4    1    3      5:11     2

10. CRO            5    1    4      5:14     2

11. ARG            4    0    4      2:12     1

12. KAZ            5    0    5      2:15     0

 

III VIKEND (21 – 23. JUL):

G GRUPA – RI?MOND, KANADA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

KANADA – NEMA?KA     18.10 (subota u 3.10)

?E?KA – PERU              20.10 (subota u 5.10)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

KANADA – PERU           12.40 (21.40)

?E?KA – NEMA?KA       14.40 (23.40)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

KANADA – ?E?KA         12.40 (21.40)

NEMA?KA – PERU         14.40 (23.40)

 

H GRUPA – SUVON, KOREJA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

KOREJA – KOLUMBIJA         14.00 (7.00)

POLJSKA – KAZAHSTAN 16.30 (9.30)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

KOREJA – KENIJA               14.00 (7.00)

POLJSKA – KAZAHSTAN 16.30 (9.30)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

KOREJA – POLJSKA             14.00 (7.00)

KAZAHSTAN – KOLUMBIJA  16.30 (9.30)

 

I (i) GRUPA – VARA?DIN, HRVATSKA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

BUGARSKA – PORTORIKO         17.00

HRVATSKA – ARGENTINA          20.00

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

PORTORIKO – ARGENTINA        17.00

HRVATSKA – BUGARSKA           20.00

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

BUGARSKA – ARGENTINA   17.00

PORTORIKO – HRVATSKA   20.00

 

Finalni turnir II divizije odigra?e se 29. i 30. jula u Ostravi, a pored ?e?ke, doma?ina, igra?e i 3 najuspe?nije selekcije posle 3 vikenda, odnosno 9 utakmica.

 

III DIVIZIJA:

I VIKEND (7 – 9. JUL):

A GRUPA – AGVASKALIJENTES, MEKSIKO:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

MA?ARSKA – TRINIDAD I TOBAGO       3:0 (25:21, 25:20, 25:16)

MEKSIKO – AUSTRALIJA           3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

MA?ARSKA – AUSTRALIJA         3:1 (25:17, 25:21, 25:27, 25:19)

MEKSIKO – TRINIDAD I TOBAGO          3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:10)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

AUSTRALIJA – TRINIDAD I TOBAGO      3:0 (25:20, 25:12, 25:23)

MA?ARSKA – MEKSIKO             3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

TABELA:

1. HUN       3    3    0    9:1       9

2. MEX        3    2    1    6:5       6

3. AUS        3    1    2    5:6       3

4. TTO        3    0    3    1:9       0

 

B GRUPA – JAUNDE, KAMERUN:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

FRANCUSKA – VENECUELA        3:2 (24:26, 25:12, 19:25, 25:21, 15:10)

KAMERUN – AL?IR        3:0 (25:22, 25:11, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

FRANCUSKA – AL?IR     3:0 (25:14, 25:11, 25:19)

VENECUELA – KAMERUN           3:0 (25:19, 25:22, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

VENECUELA – AL?IR     3:0 (25:15, 25:17, 25:15)

FRANCUSKA – KAMERUN          3:1 (25:16, 25:27, 25:19, 25:16)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:3       8

2. VEN        3    2    1    8:3       7

3. CMR       3    1    2    4:6       3

4. ALG        3    0    3    0:9       0

 

II VIKEND (14 – 16. JUL):

C GRUPA – KARAKAS, VENECUELA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

MA?ARSKA – MEKSIKO             3:0 (25:14, 25:20, 25:13)

VENECUELA – AL?IR     3:0 (28:26, 25:18, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

MA?ARSKA – AL?IR            16.00 (22.00)

MEKSIKO – VENECUELA      19.00 (nedelja u 1.00)

TABELA:

1. HUN       1    1    0    3:0       3

2. VEN        1    1    0    3:0       3

3. ALG        1    0    1    0:3       0

4. MEX        1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

MEKSIKO – AL?IR                     16.00 (22.00)

MA?ARSKA – VENECUELA         19.00 (ponedeljak u 1.00)

 

D GRUPA – PORT OF SPEJN, TRINIDAD I TOBAGO:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

FRANCUSKA – KAMERUN          3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

TRINIDAD I TOBAGO – AUSTRALIJA      3:1 (16:25, 25:17, 26:24, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

AUSTRALIJA – KAMERUN           17.30 (23.30)

TRINIDAD I TOBAGO – FRANCUSKA            20.00 (nedelja u 2.00)

TABELA:

1. FRA        1    1    0    3:0       3

2. TTO        1    1    0    3:1       3

3. AUS        1    0    1    1:3       0

4. CMR       1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA       17.30 (23.30)

TRINIDAD I TOBAGO – KAMERUN   20.00 (ponedeljak u 2.00)

 

TABELA III DIVIZIJE:

1. HUN       4    4    0    12:1     12

2. FRA        4    4    0    12:3     11

3. VEN        4    3    1    11:3     10

4. MEX        4    2    2      6:8       6

5. AUS        4    1    3      6:9       3

6. CMR       4    1    3      4:9       3

7. TTO        4    1    3      4:10     3

8. ALG        4    0    4      0:12     0

 

Finalni turnir III divizije odigra?e se 22. i 23. jula u Kanberi, u Australiji, a pored doma?ina igra?e i 3 najuspe?nije selekcije posle 2 vikenda, odnosno 6 utakmica.