>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Peta pobeda Srbije u Svetskoj ligi – narednog vikenda u Kordobi

XXVIII SVETSKA LIGA 2017.

Mu?ka seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je ukupno petu pobedu u Svetskoj ligi, odnosno tre?u uzastopnu na turniru D grupe II vikenda I divizije XXVIII Svetske lige 2017. u Teheranu. Srbija je danas u poslednjem, 3. kolu savladala Belgiju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 25:20, posle 83 minuta igre.

 

 

 

 

 

Utakmicu u dvorani Azadi posmatralo je 2100 gledalaca, a sudili su Ro?eri Espisalski iz Brazila i Simone Santi iz Italije.

Jo? jednu blistavu partiju pru?ili su puleni Nikole Grbi?a i zabele?ili petu pobedu u ovogodi?njoj Svetskoj ligi. Dokazala je Srbija da jeste kvalitetnija od Belgije i revan?irala im se za poraz u Novom Sadu. S druge strane, ovom pobedom je aktuelni pobednik Svetske lige jo? jedan korak bli?e Finalnom turniru u Kuritibi.

Belgija je prva stigla do dva poena vi?ka na po?etku me?a (5:3), ali je Srbija odmah uzvratila i zatim povela sa 7:6. Usledili su rezultatski preokreti, ali je sredinom seta bilo 12:11, pa 14:12 za Srbiju, ali su Belgijanci u zavr?nici izjedna?ili na 17:17. Na servis Marka Ivovi?a, uz dva asa, Srbija je povela sa 21:17, a Belgijanci smanjili na 21:19, pa 22:21. Stigla je Srbija do dve set lopte – 24:22, a ve? prvu je Okoli? asom pretvorio u 25:22.

Sa 4:1 je povela Srbija na startu drugog seta, a odmah potom i sa 8:2 i 12:5. U nastavku je bilo 17:9 i 20:11, a na kraju 25:18 za Srbiju, za prednost od 2:0 u setovima.

Izjedna?ena borba se vodila na po?etku tre?eg seta. Belgija je vodila sa 8:7, pa Srbija sa 9:8, a zatim opet Belgija, sa 15:13. Serijom 3:0, Srbija sti?e do vo?stva 16:15. Asom Luburi?a Srbija je povela sa 19:17, potom sa 21:18 i 23:19 posle asa Podra??anina. Srbija je tre?i set dobila sa 25:20, a me? sa maksimalnih 3:0.

 

IZJAVA NIKOLE GRBI?A

 

IZJAVA NIKOLE JOVOVI?A

 

IZJAVA SRE?KA LISINCA

 

IZJAVA DRA?ENA LUBURI?A

 

IZJAVA ALEKSANDRA OKOLI?A

 

Seniori Srbije ?e tokom III vikenda (16 – 18. jun) Svetske lige 2017. igrati u Kordobi, u G grupi sa Argentinom, Bugarskom i Brazilom.

Odbojka?i Srbije ?e u Kordobu otputovati iz Teherana, sutra ujutro (ponedeljak, 12. jun) u 5.15 ?asova po lokalnom, odnosno 2.45 ?asova po na?em vremenu, preko Istanbula i Sao Paula. Prema planu letenja, seniori Srbije ?e u Kordobu sleteti u utorak, 13. juna u 1.20 ?asova po lokalnom vremenu, odnosno 6.20 ?asova ujutro po na?em vremenu.

 

 

 

 

 

 

XXVIII SVETSKA LIGA 2017. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (2 – 4. JUN):

B GRUPA – NOVI SAD (DVORANA SPC “VOJVODINA”), SRBIJA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

SRBIJA – SAD         3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:21)

KANADA – BELGIJA       3:2 (25:22, 19:25, 26:24, 23:25, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

SRBIJA – BELGIJA   0:3 (20:25, 18:25, 23:25)

KANADA – SAD       3:2 (23:25, 25:19, 18:25, 25:23, 15:11)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

SRBIJA – KANADA         3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:20)

BELGIJA – SAD             3:1 (25:23, 25:16, 22:25, 28:26)

TABELA:

1. BEL         3    2    1    8:4       7

2. SRB        3    2    1    6:5       6

3. CAN        3    2    1    7:7       4

4. USA        3    0    3    4:9       1

 

A GRUPA – PEZARO, ITALIJA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

POLJSKA – BRAZIL        3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8)

ITALIJA – IRAN       3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

BRAZIL – IRAN              3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:22)

POLJSKA – ITALIJA       3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

BRAZIL – ITALIJA          3:1 (25:15, 17:25, 25:23, 25:22)

IRAN – POLJSKA           3:1 (18:25, 25:23, 25:23, 25:22)

TABELA:

1. BRA        3    2    1    8:5       7

2. POL        3    2    1    7:6       5

3. ITA         3    1    2    5:6       3

4. IRI         3    1    2    4:7       3

 

C GRUPA – SURGUT, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

FRANCUSKA – BUGARSKA         3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

RUSIJA – ARGENTINA   3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

ARGENTINA – BUGARSKA         3:2 (25:23, 23:25, 20:25, 25:21, 15:12)

FRANCUSKA – RUSIJA   3:1 (25:13, 25:20, 22:25, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

FRANCUSKA – ARGENTINA        3:0 (25:17, 27:25, 25:22)

BUGARSKA – RUSIJA    3:2 (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:1       9

2. RUS        3    1    2    6:6       4

3. BUL        3    1    2    5:8       3

4. ARG        3    1    2    3:8       2

 

II VIKEND (9 – 11. JUN):

D GRUPA – TEHERAN (DVORANA AZADI), IRAN:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   3:0 (25:18, 25:22, 25:23)

IRAN – BELGIJA            3:2 (23:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

SRBIJA – IRAN              3:1 (25:20, 25:23, 16:25, 25:16)

BELGIJA – ARGENTINA  3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 24:26, 15:6)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

SRBIJA – BELGIJA         3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

IRAN – ARGENTINA       3:2 (29:27, 25:20, 20:25, 23:25, 15:11)

TABELA:

1. SRB        3    3    0    9:1       9

2. IRI           3    2    1    7:7       4

3. BEL         3    1    2    5:8       3

4. ARG        3    0    3    4:9       2

 

TABELA I DIVIZIJE:

  1. FRA            6    6    0    18:4     18

  2. SRB            6    5    1    15:6     15

  3. BRA            6    4    2    15:10   13

  4. BEL             6    3    3    13:12   10

  5. POL             6    3    3    13:13     9

  6. BUL             6    3    3    12:14     8

  7. CAN            6    3    3    12:14     7

  8. IRI               6    3    3    11:14     7

  9. USA            6    2    4    11:12     7

10. RUS            6    2    4    10:14     6

11. ITA             6    1    5      8:15     4

12. ARG            6    1    5      7:17     4

 

E GRUPA – VARNA, BUGARSKA:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

BRAZIL – KANADA        3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:23)

BUGARSKA – POLJSKA        3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

BRAZIL – POLJSKA        3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:19)

KANADA – BUGARSKA   3:1 (27:25, 30:28, 21:25, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

POLJSKA – KANADA      3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19)

BUGARSKA – BRAZIL    3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19)

TABELA:

1. BRA        3    2    1    7:5       6

2. BUL        3    2    1    7:6       5

3. POL        3    1    2    6:7       4

4. CAN        3    1    2    5:7       3

 

F GRUPA – PO, FRANCUSKA:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

SAD – ITALIJA        3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

FRANCUSKA – RUSIJA   3:1 (25:12, 22:25, 25:21, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

SAD – RUSIJA         3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

FRANCUSKA – ITALIJA  3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

RUSIJA – ITALIJA          3:2 (31:33, 25:23, 21:25, 25:23, 15:10)

FRANCUSKA – SAD       3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:21)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:3       9

2. USA        3    2    1    7:3       6

3. RUS        3    1    2    4:8       2

4. ITA         3    0    3    3:9       1

 

III VIKEND (16 – 18. JUN):

G GRUPA – KORDOBA (DVORANA ORFEO SUPERDOM), ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 16. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   21.10 (subota u 2.10)

BRAZIL – BUGARSKA    18.10 (23.10)

2. KOLO – SUBOTA, 17. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA     16.10 (21.10)

ARGENTINA – BRAZIL   19.10 (nedelja u 0.10)

3. KOLO – NEDELJA, 18. JUN:

SRBIJA – BRAZIL                16.10 (21.10)

ARGENTINA – BUGARSKA   19.10 (ponedeljak u 0.10)

 

H GRUPA – KATOVICE I LO?, POLJSKA:

1. KOLO – ?ETVRTAK, 15. JUN – KATOVICE:

IRAN – SAD            17.25

POLJSKA – RUSIJA        20.25

LO?:

2. KOLO – SUBOTA, 17. JUN:

RUSIJA – SAD         17.25

POLJSKA – IRAN     20.25

3. KOLO – NEDELJA, 18. JUN:

RUSIJA – IRAN        17.25

POLJSKA – SAD      20.25

 

I (i) GRUPA – ANTEVRPEN, BELGIJA:

1. KOLO – PETAK, 16. JUN:

ITALIJA – FRANCUSKA  17.10

BELGIJA – KANADA       20.10

2. KOLO – SUBOTA, 17. JUN:

FRANCUSKA – KANADA       17.10

ITALIJA – BELGIJA              20.10

3. KOLO – NEDELJA, 18. JUN:

ITALIJA – KANADA              13.00

BELGIJA – FRANCUSKA       16.00

 

Finalni turnir XXVIII Svetske lige 2017. odigra?e se 4 – 8. jula u Kuritibi, u Brazilu.

Na Finalnom turniru ?e, pored Brazila, igrati 5 najuspe?nijih reprezentacija sa jedinstvene tabele posle 3 odigrana vikenda, odnosno 9 utakmica.

 

II DIVIZIJA:

I VIKEND (2 – 4. JUN):

A GRUPA – SEUL, KOREJA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

SLOVENIJA – FINSKA    3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:23)

KOREJA – ?E?KA    3:2 (25:17, 23:25, 24:26, 25:20, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

?E?KA – FINSKA           3:1 (16:25, 25:23, 25:22, 25:16)

SLOVENIJA – KOREJA    3:1 (25:23, 23:25, 25:14, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

SLOVENIJA – ?E?KA     3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:16)

KOREJA – FINSKA         3:2 (24:26, 25:21, 25:23, 22:25, 15:13)

TABELA:

1. SLO        3    3    0    9:3       9

2. KOR       3    2    1    7:7       4

3. CZE        3    1    2    6:7       4

4. FIN         3    0    3    4:9       1

 

B GRUPA – POPRAD, SLOVA?KA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

AUSTRALIJA – PORTUGALIJA     3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 22:25, 20:18)

SLOVA?KA – JAPAN      3:0 (25:20, 25:20, 27:25)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

PORTUGALIJA – JAPAN              3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 26:24, 15:9)

SLOVA?KA – AUSTRALIJA         3:1 (25:22, 21:25, 30:28, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

JAPAN – AUSTRALIJA    3:1 (25:18, 17:25, 25:21, 25:22)

SLOVA?KA – PORTUGALIJA       3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

TABELA:

1. SVK        3    3    0    9:1       9

2. JPN         3    1    2    5:7       4

3. POR        3    1    2    5:8       3

4. AUS        3    1    2    5:8       2

 

C GRUPA – MALATIJA, TURSKA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

HOLANDIJA – EGIPAT   3:0 (25:17, 25:23, 27:25)

TURSKA – KINA      3:2 (25:22, 25:20, 21:25, 24:26, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

KINA – HOLANDIJA       3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:23)

TURSKA – EGIPAT         3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

TURSKA – HOLANDIJA  3:2 (25:22, 23:25, 25:18, 24:26, 17:15)

KINA – EGIPAT       3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

TABELA:

1. TUR        3    3    0    9:4       7

2. CHN       3    2    1    8:4       7

3. NED        3    1    2    6:6       4

4. EGY        3    0    3    0:9       0

 

II VIKEND (8 – 11. JUN):

D GRUPA – HELSINKI, FINSKA:

1. KOLO – ?ETVRTAK, 8. JUN:

AUSTRALIJA – KINA      3:0 (25:22, 25:13, 25:21)

FINSKA – SLOVA?KA     3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 9. JUN:

AUSTRALIJA – SLOVA?KA         3:0 (25:21, 25:19, 25:23)

FINSKA – KINA             3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 27:25)

3. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

SLOVA?KA – KINA        3:1 (25:20, 17:25, 25:12, 25:21)

AUSTRALIJA – FINSKA  3:1 (25:21, 14:25, 25:21, 25:19)

TABELA:

1. AUS        3    3    0    9:1       9

2. FIN         3    2    1    7:4       6

3. SVK        3    1    2    3:7       3

4. CHN       3    0    3    2:9       0

 

E GRUPA – TAKASAKI, JAPAN:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

SLOVENIJA – KOREJA    3:2 (25:20, 23:25, 25:13, 24:26, 15:13)

JAPAN – TURSKA          3:1 (25:15, 26:24, 25:27, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

KOREJA – TURSKA        3:2 (25:23, 25:20, 20:25, 17:25, 15:12)

JAPAN – SLOVENIJA      3:2 (25:22, 17:25, 25:18, 22:25, 17:15)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

SLOVENIJA – TURSKA   3:1 (25:23, 25:22, 26:28, 25:21)

JAPAN – KOREJA     3:0 (25:18, 25:18, 25:20)

TABELA:

1. JPN         3    3    0    9:3       8

2. SLO        3    2    1    8:6       6

3. KOR       3    1    2    5:8       3

4. TUR        3    0    3    4:9       1

 

F GRUPA – ?E?KE BUDEJOVICE, ?E?KA:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

HOLANDIJA – PORTUGALIJA      3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:18)

?E?KA – EGIPAT           3:2 (22:25, 25:21, 23:25, 25:23, 16:14)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

EGIPAT – PORTUGALIJA            3:2 (25:16, 25:17, 19:25, 21:25, 19:17)

HOLANDIJA – ?E?KA     3:0 (25:19, 25:15, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

HOLANDIJA – EGIPAT   3:2 (17:25, 19:25, 25:11, 25:18, 15:10)

?E?KA – PORTUGALIJA             3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

TABELA:

1. NED        3    3    0    9:3       8

2. CZE        3    2    1    6:5       5

3. EGY        3    1    1    7:8       4

4. POR        3    0    3    3:9       1

 

TABELA II DIVIZIJE:

  1. SLO            6    5    1    17:9     15

  2. NED            6    4    2    15:9     12

  3. SVK            6    4    2    12:8     12

  4. JPN             6    4    2    14:10   12

  5. AUS            6    4    2    14:9     11

  6. CZE            6    3    3    12:12     9

  7. TUR            6    3    3    13:13     8

  8. KOR           6    3    3    12:15     7

  9. FIN             6    2    4    11:13     7

10. CHN            6    2    4    10:13     7

11. POR            6    1    5      8:17     4

12. EGY            6    1    5      7:17     4

 

III VIKEND (16 – 18. JUN):

G GRUPA – KUN?AN, KINA:

1. KOLO – PETAK, 16. JUN:

AUSTRALIJA – JAPAN    15,00 (9,00)

KINA – TURSKA            19,00 (13,00)

2. KOLO – SUBOTA, 17. JUN:

JAPAN – TURSKA          15,00 (9,00)

KINA – AUSTRALIJA      19,00 (13,00)

3. KOLO – NEDELJA, 18. JUN:

AUSTRALIJA – TURSKA       15,00 (9,00)

KINA – JAPAN                     19,00 (13,00)

 

H GRUPA – KAIRO, EGIPAT:

1. KOLO – PETAK, 16. JUN:

PORTUGALIJA – FINSKA      14,00

EGIPAT – SLOVENIJA          21,30

2. KOLO – SUBOTA, 17. JUN:

SLOVENIJA – FINSKA          14,00

EGIPAT – PORTUGALIJA      21,30

3. KOLO – NEDELJA, 18. JUN:

PORTUGALIJA – SLOVENIJA      14,00

EGIPAT – FINSKA                      21,30

 

I (i) GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

1. KOLO – PETAK, 16. JUN:

HOLANDIJA – KOREJA   18,00

SLOVA?KA – ?E?KA      20,30

2. KOLO – SUBOTA, 17. JUN:

HOLANDIJA – SLOVA?KA    18,00

?E?KA – KOREJA                20,30

3. KOLO – NEDELJA, 18. JUN:

KOREJA – SLOVA?KA    15,30

?E?KA – HOLANDIJA     18,00

 

Finalni turnir II divizije odigra?e se 24. i 25. juna u Gold Koustu (zlatna obala) kod Brizbejna, u Australiji, a pored doma?ina igra?e i 3 najuspe?nije selekcije posle 3 vikenda, odnosno 9 utakmica.

 

III DIVIZIJA:

I VIKEND (2 – 4. JUN):

A GRUPA – BARSELONA, ?PANIJA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

KATAR – GR?KA           3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

?PANIJA – MEKSIKO     3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

MEKSIKO – GR?KA       3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:21)

?PANIJA – KATAR         3:1 (25:21, 21:25, 25:15, 25:13)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

MEKSIKO – KATAR        3:0 (25:17, 27:25, 25:21)

?PANIJA – GR?KA         3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:23)

TABELA:

1. ESP        3    3    0    9:2       9

2. MEX        3    2    1    6:4       6

3. QAT        3    1    2    4:6       3

4. GRE        3    0    3    2:9       0

 

B GRUPA – BIJELO POLJE, CRNA GORA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

ESTONIJA – KINESKI TAJPEH    3:2 (23:25, 26:24, 25:17, 20:25, 15:12)

CRNA GORA – TUNIS    3:2 (18:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:9)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

TUNIS – ESTONIJA        3:1 (18:25, 25:17, 25:21, 25:21)

CRNA GORA – KINESKI TAJPEH             3:1 (25:22, 25:14, 22:25, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

TUNIS – KINESKI TAJPEH         3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:15)

ESTONIJA – CRNA GORA           3:0 (25:18, 25:16, 25:13)

TABELA:

1. TUN        3    2    1    8:5       7

2. EST        3    2    1    7:5       5

3. MNE       3    2    1    6:6       5

4. TPE        3    0    3    4:9       1

 

C GRUPA – FRANKFURT, NEMA?KA:

1. KOLO – PETAK, 2. JUN:

AUSTRIJA – VENECUELA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0) – Venecuela nije doputovala na vreme

NEMA?KA – KAZAHSTAN           3:0 (25:17, 25:16, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 3. JUN:

VENECUELA – KAZAHSTAN        3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:22)

NEMA?KA – AUSTRIJA              3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

AUSTRIJA – KAZAHSTAN           3:1 (25:22, 21:25, 25:11, 25:17)

NEMA?KA – VENECUELA           3:1 (25:15, 25:19, 22:25, 25:14)

TABELA:

1. GER        3    3    0    9:2       9

2. AUT        3    2    1    7:4       6

3. VEN        3    1    2    4:7       3

4. KAZ        3    0    3    2:9       0

 

II VIKEND (9 – 11. JUN):

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

VENECUELA – GR?KA    3:0 (25:20, 29:27, 25:16)

ESTONIJA – KATAR       3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

KATAR – GR?KA     3:0 (25:23, 25:21, 29:27)

ESTONIJA – VENECUELA           3:0 (25:21, 25:16, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

KATAR – VENECUELA    3:1 (27:29, 25:16, 45:43, 25:13)

ESTONIJA – GR?KA      3:2 (25:13, 21:25, 22:25, 25:17, 15:11)

TABELA:

1. EST        3    3    0    9:2       8

2. QAT        3    2    1    6:4       6

3. VEN        3    1    2    4:6       3

4. GRE        3    0    3    2:9       1

 

E GRUPA – TUNIS, TUNIS:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

KINESKI TAJPEH – CRNA GORA             3:1 (25:22, 25:21, 18:25, 25:17)

KAZAHSTAN – TUNIS    3:1 (13:25, 30:28, 25:21, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

CRNA GORA – KAZAHSTAN       3:0 (25:16, 25:17, 25:19)

TUNIS – KINESKI TAJPEH         3:2 (25:23, 23:25, 25:17, 20:25, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

KINESKI TAJPEH – KAZAHSTAN             3:1 (25:23, 17:25, 25:21, 25:21)

TUNIS - CRNA GORA                       22,00 (23,00)

TABELA:

1. TPE        3    2    1    8:5       7

2. MNE       2    1    1    4:3       3

3. KAZ        3    1    2    4:7       3

4. TUN        2    1    1    3:5       2

 

F GRUPA – LINC, AUSTRIJA:

1. KOLO – PETAK, 9. JUN:

?PANIJA – MEKSIKO     3:2 (23:25, 25:18, 21:25, 25:19, 15:9)

AUSTRIJA – NEMA?KA  3:1 (25:20, 27:29, 30:28, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JUN:

NEMA?KA – ?PANIJA     3:0 (28:26, 25:15, 25:19)

AUSTRIJA – MEKSIKO   3:2 (21:25, 25:20, 18:25, 25:22, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 11. JUN:

NEMA?KA – MEKSIKO   3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

?PANIJA – AUSTRIJA     3:0 (25:21, 25:19, 29:27)

TABELA:

1. GER        3    2    1    7:3       6

2. ESP        3    2    1    6:5       5

3. AUT        3    2    1    6:6       5

4. MEX        3    0    3    4:9       2

 

TABELA III DIVIZIJE:

  1. GER            6    5    1    16:5     15

  2. ESP            6    5    1    15:7     14

  3. EST            6    5    1    16:7     13

  4. AUT            6    4    2    13:10   11

  5. TUN            5    3    2    12:10     9

  6. QAT            6    3    3    10:10     9

  7. MNE           5    3    2    10:9       8

  8. TPE            6    2    4    12:14     8

  9. MEX            6    2    4    10:13     8

10. VEN            6    2    4      8:13     6

11. KAZ            6    1    5      6:16     3

12. GRE            6    0    6      4:18     1

 

Finalni turnir III divizije odigra?e se 17. i 18. juna u Leonu, u Meksiku, a pored doma?ina igra?e i 3 najuspe?nije selekcije posle 2 vikenda, odnosno 6 utakmica.