>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Seniorke Srbije u Tokiju!!!

SENIORKE – OI 2020. – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE

?enska seniorska reprezentacija Srbije, svetski prvak, vice?ampion Olimpijskih igara i prvak Evrope, plasirala se na Olikmpijske igre u Tokiju, po?to je sa maksimalnim u?inkom zavr?ila turnir A grupe Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2020. u Vroclavu. Srbija je ve?eras u dvorani Orbita, u poslednjem, 3. kolu, savladala Poljsku sa 3:1, po setovima 21:25, 25:3, 25:16 i 25:23, posle 115 minuta igre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izvaredno su odigrale odbojka?ice Srbije odlu?uju?i me? u Vroclavu. Povela je Poljska sa 1:0 i imala prednost u drugom setu, a zatim i u ?etvrtom (18:12), ali su izabranice Zorana Terzi?a pokazale za?to su najbolje na svetu. Bilo je stresno za sve njih, ali kada je bilo najpotrebnije bile su najbolje i zaslu?eno ostvarile ?etvrti uzastopni plasman na Olimpijske igre.

 

Izjava Zorana Gaji?a

Izjava Zorana Terzi?a

Izjava Maje Ognjenovi?

Izjava Tijane Bo?kovi?

 

Srbija, Kina, SAD, Brazil, Rusija i Italija, pobednici 6 kvalifikacionih grupa izborili su plasman na OI 2020 (24. jul – 9. avgust).

Seniorke Srbije se iz Poljske vra?aju sutra (ponedeljak, 5. avgust) posle podne.

 

SENIORKE – OI 2020. – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE (1 – 4. avgust):
A GRUPA – VROCLAV (DVORANA ORBITA, 3000), POLJSKA:
1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:
SRBIJA – TAJLAND 3:0 (25:15, 25:22, 25:18)
POLJSKA – PORTORIKO 3:0 (25:18, 30:28, 25:15)
2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:
SRBIJA – PORTORIKO 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)
POLJSKA – TAJLAND 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11)
3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:
TAJLAND – PORTORIKO 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:18)
SRBIJA – POLJSKA 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23)
TABELA:
1. SRB 3 3 0 9:1 9
2. POL 3 2 1 7:5 5
3. THA 3 1 2 5:7 4
4. PUR 3 0 3 1:9 0

 

B GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN, 8000), KINA:
1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:
KINA – ?E?KA 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)
TURSKA – NEMA?KA 3:1 (27:25, 25:20, 17:25, 25:20)
2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:
TURSKA – ?E?KA 3:1 (25:15, 25:22, 21:25, 25:17)
KINA – NEMA?KA 3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:15)
3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:
NEMA?KA – ?E?KA 3:0 (25:18, 25:22, 25:16)
KINA – TURSKA 3:0 (25:18, 25:12, 25:18)
TABELA:
1. CHN 3 3 0 9:1 9
2. TUR 3 2 1 6:5 6
3. GER 3 1 2 5:6 3
4. CZE 3 0 3 1:9 0

 

C GRUPA – ?RIVPORT – BOSIJER SITI (SEN?ERI LINK CENTAR, 14 000), LUZIJANA, SAD:
1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:
BUGARSKA – ARGENTINA 3:1 (24:26, 25:9, 25:18, 25:20)
SAD – KAZAHSTAN 3:0 (25:17, 25:10, 25:10)
2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:
SAD – BUGARSKA 3:2 (21:25, 25:18, 21:25, 25:20, 15:10)
ARGENTINA – KAZAHSTAN 3:1 (22:25, 25:8, 25:20, 25:16)
3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:
SAD – ARGENTINA 3:0 (25:22, 25:17, 25:13)
BUGARSKA – KAZAHSTAN 16.00 (23.00)
TABELA:
1. USA 3 3 0 9:2 8
2. BUL 2 1 1 5:4 4
3. ARG 3 1 2 4:7 3
4. KAZ 2 0 2 1:6 0

 

D GRUPA – UBERLANDIJA, BRAZIL:
1. KOLO – ?ETVRTAK, 1. AVGUST:
BRAZIL – KAMERUN 3:0 (25:14, 25:13, 25:16)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – AZERBEJD?AN 3:0 (25:15, 25:22, 25:18)
2. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:
BRAZIL – AZERBEJD?AN 3:2 (25:13, 23:25, 21:25, 25:19, 15:12)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KAMERUN 3:0 (25:20, 25:19, 25:14)
3. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:
BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:2 (25:22, 25:19, 23:25, 18:25, 15:10)
AZERBEJD?AN – KAMERUN 3:0 (25:17, 25:14, 25:20)
TABELA:
1. BRA 3 3 0 9:4 7
2. DOM 3 2 1 8:3 7
3. AZE 3 1 2 5:6 4
4. CMR 3 0 3 0:9 0

 

E GRUPA – KALINJINGRAD (DVORANA JANTARNJI, 7000), RUSIJA:
1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:
KOREJA – KANADA 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22)
RUSIJA – MEKSIKO 3:0 (25:13, 25:8, 26:24)
2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:
KOREJA – MEKSIKO 3:0 (25:21, 25:15, 26:24)
RUSIJA – KANADA 3:0 (25:13, 25:21, 25:22)
3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:
KANADA – MEKSIKO 3:0 (25:22, 25:15, 25:17)
RUSIJA – KOREJA 3:2 (21:25, 20:25, 25:22, 25:16, 15:11)
TABELA:
1. RUS 3 3 0 9:2 8
2. KOR 3 2 1 8:4 7
3. CAN 3 1 2 4:6 3
4. MEX 3 0 3 0:9 0

 

F GRUPA – KATANIJA (PALA KATANIJA, 5000), ITALIJA:
1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:
HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:20, 25:15, 25:22)
ITALIJA – KENIJA 3:0 (25:17, 25:10, 25:14)
2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:
HOLANDIJA – KENIJA 3:0 (25:17, 25:10, 25:10)
ITALIJA – BELGIJA 3:0 (25:17, 25:16, 25:16)
3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:
BELGIJA – KENIJA 3:0 (25:15, 25:14, 25:7)
ITALIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)
TABELA:
1. ITA 3 3 0 9:0 9
2. NED 3 2 1 6:3 6
3. BEL 3 1 2 3:6 3
4. KEN 3 0 3 0:9 0

 

Srbija, Kina, SAD, Brazil, Rusija i Italija, pobednici 6 kvalifikacionih grupa izborili su plasman na OI 2020 (24. jul – 9. avgust).
FIVB je objavio da ?e se 5 Kontinentalnih turnira u konkurenciji odbojka?ica odigrati u januaru 2020, kao i da ?e na njima igrati minimum po 4 selekcije koje se nisu kvalifikovale na Olimpijske igre, a plasman ?e izboriti samo pobednici turnira.