>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Prvaci Evrope u nedelju u Kragujevcu po?inju pripreme

SENIORI – OI 2020. – KONTINENTALNE KVALIFIKACIJE

Mu?ka seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, u nedelju, 22. decembra ?e po?eti pripreme za turnir Evropskih kvalifikacija za OI 2020, koji ?e se odigrati 5 – 10. januara u Berlinu. Slobodan Kova?, prvi trener seniora Srbije, saop?tio je spisak igra?a (30) za pripreme.

 

 

 

Na spisku su:

TEHNI?ARI: NIKOLA JOVOVI? (URAL UFA, RUSIJA), VUK TODOROVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), IGOR JOVANOVI? (KRAJOVA, RUMUNIJA), MIHAJLO MITI? (BLEK VOLEJ, FRIDEK-MISTEK, ?E?KA) I ALEKSA BATAK (RAVENA, ITALIJA).

KOREKTORI: ALEKSANDAR ATANASIJEVI? (PERU?A, ITALIJA), DRA?EN LUBURI? (BELOGORJE BELGOROD, RUSIJA), BO?IDAR VU?I?EVI? (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), ALEKSANDAR BLAGOJEVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I ALEKSA MATI? (RADNI?KI DOO, KRAGUJEVAC).

LIBERA: NEVEN MAJSTOROVI? (KRAJOVA, RUMUNIJA), NIKOLA PEKOVI? (PARTIZAN), MILORAD KAPUR (GRIZLIS GIZEN, NEMA?KA) I STEFAN NEGI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

BLOKERI: SRE?KO LISINAC (TRENTINO, ITALIJA), MARKO PODRA??ANIN (PERU?A, ITALIJA), PETAR KRSMANOVI? (PJA?ENCA, ITALIJA), ALEKSANDAR OKOLI? (MILANO, ITALIJA), NEMANJA MA?ULOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), ALEKSANDAR NEDELJKOVI? (SPARTAK, SUBOTICA) I URO? NIKOLI? (CRVENA ZVEZDA).

PRIMA?I: NEMANJA PETRI? (MILANO, ITALIJA), URO? KOVA?EVI? (TRENTINO, ITALIJA), MARKO IVOVI? (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), LAZAR ?IROVI? (RADNI?KI DOO, KRAGUJEVAC), MIHAJLO STANKOVI? (MONPELJE, FRANCUSKA), MIRAN KUJUND?I? (TURKOAN, FRANCUSKA), PAVLE PERI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), STEFAN SKAKI? (RIBNICA, KRALJEVO) I DAVIDE KOVA? (NI?).

 

U stru?nom ?tabu su Slobodan Kova?, prvi trener, Ljubi?a Risti? i Igor ?aki?, drugi treneri, dr Radivoje Radakovi? i Zdravko Ani?i?, kondicioni treneri, Milan Simojlovi? i Mirko Radisavljevi?, statisti?ari, dr Ljuban Martinovi?, lekar, Ivan Popovi? i Dejan Vukovi?, fizioterapeuti, i Slobodan Bo?kan, tim menad?er.

 

Mu?ka seniorska reprezentacija Srbije ?e biti kompletna u petak, 27. decembra, a igra?i ?e pristizati u tri termina u zavisnosti od obaveza u klubovima.

Prva grupa ?e se okupiti u nedelju, 22. decembra u hotelu “Industrijal 1853. doo” u Kragujevcu. Na okupljanju ?e se pojaviti igra?i iz klubova Banka Po?tanska ?tedionica Superlige i Mihajlo Miti?, dok ?e igra?i iz inostranih klubova sti?i u ponedeljak, 23. decembra: Nikola Jovovi?, Igor Jovanovi?, Dra?en Luburi?, Bo?idar Vu?i?evi?, Mihajlo Stankovi?, Miran Kujund?i?, Milorad Kapur i Neven Majstorovi?.

Preostalih 8 igra?a: Aleksa Batak, Aleksandar Atanasijevi?, Nemanja Petri?, Marko Ivovi?, Uro? Kova?evi?, Sre?ko Lisinac, Marko Podra??anin i Petar Krsmanovi?, priklju?i?e se prirpemama u petak, 27. decembra, kada ?e reprezentativci iz Kragujevca doputovati u Beograda, gde ?e se nastaviti pripreme.

 

Turnir Evropskih kvalifikacija za OI 2020. u konkurenciji odbojka?a odigra?e se 5 – 10. januara u Berlinu.

Mu?ka seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, odigra?e prvi me? u dvorani Maks ?meling u nedelju, 5. januara protiv Francuske od 13.30 ?asova. Srbija ?e u ponedeljak, 6. januara igrati protiv Holandije od 14.00 ?asova. Posle slobodnog dana, Srbija ?e tre?i me? odigrati u sredu, 8. januara protiv Bugarske od 14.30 ?asova.

Ulaznice za me?eve u Berlinu su dostupne na: https://dvvoq2020.reservix.de/events?_locale=en, a CEV je na svom sajtu otvorio posebnu stranicu turnira: https://roadtotokyo.cev.eu/en/.

U A grupi ?e igrati Nema?ka, Belgija, Slovenija i ?e?ka.

Plasman u polufinale izbori?e dve prvoplasirane selekcije, a plasman na OI 2020. (24. jul – 9. avgust) u Tokiju izbori?e samo pobednik.

 

SENIORI – EVROPSKE KVALIFIKACIJA ZA OI 2020. – BERLIN (DVORANA MAKS ?MELING), NEMA?KA (5 – 10. JANUAR):

B GRUPA:

NEDELJA, 5. JANUAR:

SRBIJA – FRANCUSKA         13.30

 

PONEDELJAK, 6. JANUAR:

SRBIJA – HOLANDIJA          14.00

BUGARSKA – FRANCUSKA   17.00

 

UTORAK, 7. JANUAR:

BUGARSKA – HOLANDIJA    14.00

 

SREDA, 8. JANUAR:

SRBIJA – BUGARSKA           14.30

FRANCUSKA – HOLANDIJA  20.45

 

A GRUPA:

NEDELJA, 5. JANUAR:

SLOVENIJA – BELGIJA         16.30

NEMA?KA – ?E?KA             19.30

 

PONEDELJAK, 6. JANUAR:

BELGIJA – NEMA?KA           20.10

 

UTORAK, 7. JANUAR:

BELGIJA – ?E?KA                17.00

SLOVENIJA – NEMA?KA       20.10

 

SREDA, 8. JANUAR:

SLOVENIJA – ?E?KA           17.30

 

?ETVRTAK, 9. JANUAR – POLUFINALE:

B 2 – A 1          17.00

B 1 – A 2          20.10

 

Mogu?a je promena satnice u zavisnosti od zahteva TV stanica.

 

PETAK, 10. JANUAR:

FINALE:            20.10

 

Na OI 2020. u konkurenciji odbojka?a igra?e Japan, organizator, Brazil, SAD, Italija, Poljska, Rusija i Argentina, kao i pobednici 5 Kontinentalnih turnira.