>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Kadeti otputovali u Sofiju – u petak protiv Turske (18.30)

KADETI – XIV EP 2020.

Mu?ka kadetska reprezentacija Srbije, igra?i ro?eni 2003. i mla?i, otputpovala je danas (?etvrtak, 9. januar) u Sofiju, gde ?e narednog vikenda igrati na turniru BVA I runde kvalifikacija za XIV EP 2020. Du?ko Nikoli?, prvi trener kadeta Srbije, saop?tio je sastav tima koji ?e igrati u Bugarskoj.

 

 

 

 

Na spisku su:

TEHNI?ARI: ANDREJ POLOMAC (METALAC TAKOVO, GORNJI MILANOVAC) I STRAHINJA VULOVI? (VGSK, VELIKO GRADI?TE).

KOREKTORI: DANILO ILI? (CRVENA ZVEZDA) I BRANKO KOPITI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

LIBERO: VUKA?IN RISTI? (CRVENA ZVEZDA).

BLOKERI: DANILO ELEZOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), STEFAN UNKOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I NEMANJA ANTUNOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

PRIMA?I: JOVAN PEROVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), OGNJEN ?UVA?KI (PROLETER, ZRENJANIN), MATIJA ?IMON (KLEK SRBIJA?UME) I VANJA PETRA?INOVI? (RIBNICA, KRALJEVO).

 

Nenad ?ivanovi?, ina?e drugi trener, bi?e prvi trener mu?ke kadetske reprezentacije Srbije na turniru u Sofiji.

Kadeti Srbije ?e prvi me? u Sofiji odigrati sutra (petak, 10. januar) od 18.30 ?asova po na?em vremenu protiv Turske. Srbija ?e u 2. kolu, u subotu, 11. januara igrati protiv Rumunije od 18.30 ?asova po na?em vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 12. januara, od 16.30 ?asova protiv Bugarske.

Plasman na EP, koje ?e se odigrati u julu ili avgustu 2020. u Italiji i Gr?koj, izbori?e pobednik turnira, dok ?e preostale tri selekcije igrati u II rundi kvalifikacija krajem aprila i po?etkom maja 2020.

 

KADETI – BVA – I RUNDA KVALIFIKACIJA ZA XIV EP 2020. – SOFIJA (DVORANA HRISTO BOTEV), BUGARSKA (10 – 12. JANUAR):

1. KOLO – PETAK, 10. JANUAR:

SRBIJA – TURSKA         19.30 ?ASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 18.30 ?ASOVA PO NA?EM VREMENU.

BUGARSKA – RUMUNIJA     17.00 (16.00)

 

2. KOLO – SUBOTA, 11. JANUAR:

SRBIJA – RUMUNIJA           19.30 (18.30)

BUGARSKA – TURSKA         17.00 (16.00)

 

3. KOLO – NEDELJA, 12. JANUAR

SRBIJA – BUGARSKA           17.30 (16.30)

TURSKA – RUMUNIJA          15.00 (14.00)

 

CEV je saop?tio da ?e direktan plasman na EP iz I runde kvalifikacija, turnira Zonskih asocijacija, izboriti pobednici: BVA, Rusija (EEVZA), MEVZA, Finska (NEVZA) i Francuska (WEVZA).

Na ?ampionatu Evrope ?e igrati 12 reprezentacija. U II rundi ?e igrati 20 reprezentacija, a plasman na EP ?e ostvariti 5 selekcija.