>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Juniorke Srbije ugosti?e Belgiju, Ma?arsku i selekciju iz I runde kvalifikacija

JUNIORKE – XXVII EP 2020.

?enska juniorska reprezentacija Srbije ugosti?e Belgiju, Ma?arsku i pobednika I runde kvalifikacija na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XXVII EP 2020, koji ?e se odigrati od 30. aprila do 3. maja. Plasman na XXVII EP 2020, koje ?e se odigrati 22 – 30. avgusta u Zenici u Bosni i Hercegovini i Osijeku u Hrvatskoj, izbori?e pobednici 7 kvalifikacionih grupa, dok ?e drugoplasirane selekcije i najbolja tre?eplasirana selekcija izboriti plasman u III rundu (9 – 12. jul), iz koje ?e plasman na EP izboriti pobednici grupa i najbolja drugoplasirana reprezentacija.

 

 

 

Na EP 2020. pravi igranja imaju odbojka?ice ro?ene 1. januara 2002. i mla?e.

Na osnovu odluke Administrativnog Borda CEV vi?e se ne igraju kvalifikacije za Svetska prvenstva, ve? ?e plasman na SP 2021. ostvariti finalisti EP 2020. Pored toga (5 Kontinentalnih konfederacija po 2 selekcije), plasman na SP izbori?e 5 najuspe?nijih reprezentacija sa FIVB rang liste koje nisu izborile plasman preko Kontinentalnih ?ampionata.

 

I RUNDA (9 – 12. JANUAR) – HERCEG NOVI (DVORANA SC IGALO), CRNA GORA:

CRNA GORA, ?VEDSKA, IZRAEL, TAKOZVANO KOSOVO

 

Plasman u II rundu izbori?e dve prvoplasirane selekcije. Ukoliko takozvano Kosovo izbori plasman u II rundu igra?e u Italiji bez obzira koje mesto zauzme.

 

JUNIORKE – XXVII EP 2020. – KVALIFIKACIJE – II RUNDA (23. APRIL – 3. MAJ):

B GRUPA – SRBIJA (30. APRIL – 3. MAJ):

SRBIJA, BELGIJA, MA?ARSKA, POBEDNIK I RUNDE KVALIFIKACIJA

 

A GRUPA – ITALIJA (30. APRIL – 3. MAJ):

ITALIJA, HOLANDIJA, SLOVENIJA, DRUGOPLASIRANA SELEKCIJA IZ I RUNDE

 

C GRUPA – NEMA?KA (TERMIN ?E NAKNADNO BITI ODRE?EN):

NEMA?KA, FRANCUSKA, GR?KA, AUSTRIJA

 

D GRUPA – SLOVA?KA (23 – 26. APRIL):

SLOVA?KA, BELORUSIJA, ?E?KA, UKRAJINA

 

E GRUPA – POLJSKA (TERMIN ?E NAKNADNO BITI ODRE?EN):

POLJSKA, BUGARSKA, LETONIJA, ?PANIJA

 

F GRUPA – FINSKA (TERMIN ?E NAKNADNO BITI ODRE?EN):

FINSKA, TURSKA, NORVE?KA, ESTONIJA

 

G GRUPA – RUMUNIJA (23 – 26. APRIL):

RUMUNIJA, RUSIJA, DANSKA, ?VAJCARSKA

 

Plasman na XXVII EP 2020, koje ?e se odigrati 22 – 30. avgusta u Zenici u Bosni i Hercegovini i Osijeku u Hrvatskoj, izbori?e pobednici pobednici 7 kvalifikacionih grupa, dok ?e drugoplasirane selekcije i najbolja tre?eplasirana selekcija izboriti plasman u III rundu (9 – 12. jul), iz koje ?e plasman na EP izboriti pobednici grupa i najbolja drugoplasirana reprezentacija.