BPS gensp

U finalu odbojka?a Trentino – Galatasaraj

SENIORI – KUP CEV 2019. – POLUFINALE

Italijanski Trentino Itas, za koji igraju Uro? Kova?evi? i Sre?ko Lisinac, i turski Galatasaraj Istanbul igra?e u finalu Kupa CEV 2019. Trentino je u polufinalu zabele?io dve pobede protiv gr?kog Olimpijakosa iz Pireja, dok je Galatasaraj eliminisao ruski Kuzbas iz Kemerova posle “zlatnog seta”.

U revan? me?u odigranom u Italiji, Trentino je savladao Olimpijakos sa 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:17). Kova?evi? je tokom prva dva seta osvojio 3 poena (1 blok, 15 prijema, napad 10 – 2), dok Lisinac nije bio u sastavu. Drugi arbitar utakmice bila je Svetlana Zotovi?, me?unarodni sudija iz Srbije.

U drugom polufinalu, u Istanbulu, Galatasaraj je eliminisao ruski Kuzbas iz Kemerova trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:10. U regularnom toku me?a rezultat je bio identi?an kao u prvom me?u u Rusiji, s tim ?to je slavio Galatasaraj – 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:17).

Finalne utakmice ?e se odigrati 19. marta u Trentu i 26. marta u Istanbulu.