>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Prva titula za Ku?ine Lube ?ivitanovu

SENIORI – XV SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2019.

Ku?ine Lube ?ivitanova iz Italije, pobednik je XV Svetskog klupskog prvenstva 2019. u konkurenciji odbojka?a, koje je ve?eras zavr?eno u Betimu, u Brazilu. Do prve titule klupskog prvaka sveta Lube je stigao pobedom u finalu protiv Sada Kruzeira sa 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21). U me?u za tre?e mesto, Zenit Kazanj je savladao Al Rajan sa 3:0 (25:21, 25:18, 25:17).

 

 

 

 

 

 

 

SENIORI – XV SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2019. – BETIM (DVORANA DIVINO BRAGA, 6000 MESTA), BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):
NEDELJA, 8. DECEMBAR:
FINALE:
KU?INE LUBE ?IVITANOVA (ITA) – SADA KRUZEIRO (BRA) 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21)

 

ME? ZA TRE?E MESTO:
ZENIT KAZANJ (RUS) – AL RAJAN (QAT) 3:0 (25:21, 25:18, 25:17)

 

 

POJEDINA?NE NAGRADE:
MVP: BRUNO REZENDE (LUBE ?IVITANOVA)
TEHNI?AR: BRUNO REZENDE (LUBE ?IVITANOVA)
KOREKTOR: EVANDRO GVERA (SADA KRUZEIRO)
LIBERO: FABIO BALASO (LUBE ?IVITANOVA)
BLOKERI: ARTJOM VOLVI? (ZENIT KAZANJ) I ROBERTLANDI SIMON (LUBE ?IVITANOVA)
PRIMA?I: OSMANI HUANTORENA (LUBE HUANTORENA) I FAKUNDO KONTE (SADA KRUZEIRO)

 

Trentino iz Italije je 5 puta osvajao titulu svetskog klupskog prvaka, Sada Kruzeiro iz Brazila 3 puta, Mediolanum Milano iz Italije 2 puta, a ruski Zenit Kazanj i Belogorje Belgorod, i italijanski Mesa?ero Ravena, Maksikono Parma i Ku?ine Lube ?ivitanova po 1.

 

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:
XV SP 2019. – BETIM, BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):
1. KU?INE LUBE ?IVITANOVA (ITA)
2. SADA KRUZEIRO (BRA)
3. ZENIT KAZANJ (RUS)
4. AL RAJAN (QAT)

 

XIV SP 2018. – ?ESTOHOVA, PLOCK I ?E?UV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):
1. TRENTINO VOLEJ (ITA)
2. KU?INE LUBE ?IVITANOVA (ITA)
3. FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)
4. ASEKO RESOVIJA (POL)
5. ZENIT KAZANJ (RUS)
5. SADA KRUZEIRO (BRA)
7. SKRA BELHATOV (POL)
7. HATAM ARDAKAN (IRI)

 

XIII SP 2017. – OPOLE, LO? I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):
1. ZENIT KAZANJ (RUS)
2. KU?INE LUBE ?IVITANOVA (ITA)
3. SADA KRUZEIRO (BRA)
4. PGE SKRA BELHATOV (POL)
5. ZAKSA KE?ER?IN KOZLE (POL)
5. ?ANGAJ (CHN)
7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)
7. SARMIJEH BANK (IRI)

 

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):
1. SADA KRUZEIRO (BRA)
2. ZENIT KAZANJ (RUS)
3. TRENTINO VOLEJ (ITA)
4. BOLIVAR (ARG)
5. UPCN (ARG)
5. TAI?UNG BANK (TPE)
7. MINAS TENIS KLUB (BRA)
7. TALA’EA EL GEI? (EGY)

 

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):
1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)
2. ZENIT KAZANJ (RUS)
3. UPCN SAN HUAN (ARG)
4. PAJKAN TEHERAN (IRI)
5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)
5. AHLI (EGY)

 

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):
1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)
2. AL RAJAN (QAT)
3. UPCN (ARG)
4. SADA KRUZEIRO (BRA)
5. TRENTINO (ITA)
5. MATIN VARAMIN (IRI)
7. GVAJNABO METS (PUR)
7. ESPERANS TUNIS (TUN)

 

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):
1. SADA KRUZEIRO (BRA)
2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)
3. TRENTINO DIJATEK (ITA)
4. UPCN (ARG)
5. SFAKSIJEN (TUN)
5. PANASONIK PANTERS (JPN)
5. LA ROMANA (DOM)
5. KALEH (IRI)

 

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):
1. TRENTINO DIJATEK (ITA)
2. SADA KRUZEIRO (BRA)
3. PGE SKRA BELHATOV (POL)
4. ZENIT KAZANJ (RUS)
5. AL RAJAN (QAT)
5. AL ARABI DOHA (QAT)
5. TIGRES UANL (MEX)
5. ZAMALEK (EGY)

 

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):
1. TRENTINO (ITA)
2. JASTR?EBSKI VEGIJEL (POL)
3. ZENIT KAZANJ (RUS)
4. SESI SAO PAULO (BRA)
5. AL ARABI DOHA (QAT)
5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)
5. AL AHLI KAIRO (EGY)
5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

 

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):
1. TRENTINO (ITA)
2. SKRA BELHATOV (POL)
3. PAJKAN (IRI)
4. DREAN BOLIVAR (ARG)
5. AL ARABI DOHA (QAT)
5. DINAMO MOSKVA (RUS)
5. AL AHLI (EGY)
5. POL MI?EL (USA)

 

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):
1. TRENTINO (ITA)
2. SKRA BELHATOV (POL)
3. ZENIT KAZANJ (RUS)
4. PAJKAN TEHERAN (IRI)
5. ZAMALEK KAIRO (EGY)
5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)
5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)
5. AL ARABI DOHA (QAT)

 

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):
1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)
2. SISLI TREVIZO (ITA)
3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)
4. MESA?ERO RAVENA (ITA)
5. SANG MU (KOR)
5. BANESPA SAO PAULO (BRA)
7. KLUB AFRIKANE (TUN)
7. KOROSAL (PUR)

 

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):
1. MESA?ERO RAVENA (ITA)
2. BANESPA SAO PAULO (BRA)
3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)
4. FRANGOSUL (BRA)
5. TAJVAN (TPE)
6. CSKA MOSKVA (RUS)
7. KLUB AFRIKANE (TUN)
8. NARANJITO (PUR)

 

II SP 1990. – MILANO, BRE?A I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):
1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)
2. BANESPA SAO PAULO (BRA)
3. MAKSIKONO PARMA (ITA)
4. MESA?ERO RAVENA (ITA)
5. CSKA MOSKVA (URS)
6. FILIPS MODENA (ITA)
7. MAHAD (ALG)
8. HIRO?IMA (JPN)

 

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):
1. MAKSIKONO PARMA (ITA)
2. CSKA MOSKVA (URS)
3. PIRELI SAO PAULO (BRA)
4. BANESPA SAO PAULO (BRA)
5. NIPON STIL (JPN)
6. SFAKSIJEN (TUN)