>> GENERALNI SPONZOR

BPS gensp

Koneljano klupski prvak sveta – bronza za Vakifbank

SENIORKE – XIII SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2019.

Italijanski Imoko Volej Koneljano je klupski prvak sveta. Koneljano je danas u finalu XIII Svetskog klupskog prvenstva 2019. u konkurenciji odbojka?ica, u ?aoksingu, pobedio turski Eza?iba?i Vitra Istanbul sa 3:1 (22:25, 25:14, 25:19, 25:21). Tijana Bo?kovi? je bila najefikasnija u Eza?iba?iju sa 24 poena (1 blok, 2 asa), dok je Paola Egonu za Koneljano osvojila 33 poena (1 blok, 3 asa). Egonu je progla?ena za najbolju igra?icu (MVP) turnira.

 

 

 

 

 

 

U me?u za tre?e mesto Vakfibank je pobedio Novaru sa 3:0 (26:24, 25:23, 25:21). U dresu Vakfibanka Milena Ra?i? je osvojila 3 poena (2 bloka), ba? kao i Maja Ognjenovi? (3 poena iz napada). Jovana Brako?evi? je bila najefikasnija u Novari sa 14 poena (1 blok), a Stefana Veljkovi? nije igrala zbog povrede.

 

SENIORKE – XIII SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2019. – ?AOKSING, KINA (3 – 8. DECEMBAR):
NEDELJA, 8. DECEMBAR:
FINALE:
IMOKO KONELJANO (ITA) – EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL (TUR) 3:1 (22:25, 25:14, 25:19, 25:21)

 

ME? ZA TRE?E MESTO:
VAKIFBANK ISTANBUL (TUR) – IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA) 3:0 (26:24, 25:23, 25:21)

 

ME? ZA PETO MESTO:
ITAMBE MINAS (BRA) – DENTIL PRAJA (BRA) 3:2 (18:25, 25:14, 18:25, 25:22, 15:9)

 

ME? ZA SEDMO MESTO:
GUANGDONG EVERGRANDE (CHN) – TIJAN?IN BOHAI BANK (CHN) 3:0 (28:26, 25:20, 25:21)

 

 

POJEDINA?NE NAGRADE:
MVP: PAOLA EGONU (IMOKO VOLEJ KONELJANO)
TEHNI?AR: JOANA VOLO? (IMOKO VOLEJ KONELJANO)
KOREKTOR: IZABEL HAK (VAKIFBANK ISTANBUL)
LIBERO: SIMGE SEBNEM AKOZ (EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL)
BLOKERI: ZEHRA GUNE? (VAKIFBANK ISTANBUL) I ROBIN DE KRAJF (IMOKO VOLEJ KONELJANO)
PRIMA?I: JEON KUNG KIM (EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL) I KIMBERLI HIL (IMOKO VOLEJ KONELJANO)

 

Vakfibank Istanbul iz Turske je 3 puta bio pobednik Svetskog klupskog prvenstva u konkurenciji odbojka?ica. Eza?iba?i Vitra Istanbul iz Turske je osvojio 2 titule, a po 1 titulu su osvojili ruski Dinamo Kazanj, azerbejd?anska Rabita Baku, turski Fenerbah?e Istanbul, italijanski Il Mesa?ero Ravena i Imoko Volej Koneljano, kao i brazilski Solis Nestle, Leite Moka Sao Paulo i Sadia Sao Paulo.

 

SENIORKE – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:
XIII SP 2019. – ?AOKSING, KINA (3 – 8. DECEMBAR):
1. IMOKO KONELJANO (ITA)
2. EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL (TUR)
3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)
4. IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA)
5. ITAMBE MINAS (BRA)
6. DENTIL PRAJA (BRA)
7. GUANGDONG EVERGRANDE (CHN)
8. TIJAN?IN BOHAI BANK (CHN)

 

XII SP 2018. – ?AOKSING, KINA (4 – 9. DECEMBAR):
1. VAKIBANK ISTANBUL (TUR)
2. MINAS TENIS KLUB (BRA)
3. EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL (TUR)
4. PRAJA KLUB (BRA)
5. ALTAJ (KAZ)
6. VOLERO LE KANE (FRA)
7. D?E?ANG (CHN)
8. SUPRIM ?ONBURI (THA)

 

XI SP 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):
1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)
2. REKSONA SESK RIO DE ?ANEIRO (BRA)
3. VOLERO CIRIH (SUI)
4. EZA?IBA?I ISTANBUL (TUR)
5. DINAMO MOSKVA (RUS)
6. OSASKO SAO PAULO (BRA)
7. NEC RED ROKETS KAVASAKI (JPN)
8. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

 

X SP 2016. – MANILA, FILIPINI (18 – 23. OKTOBAR):
1. EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL (TUR)
2. POMI KAZALMA?ORE (ITA)
3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)
4. VOLERO CIRIH (SUI)
5. REKSONA SESK RIO (BRA)
6. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)
7. BANGKOK GLAS (THA)
8. PSL MANILA (PHI)

 

IX SP 2015. – CIRIH, ?VAJCARSKA (6 – 10. MAJ):
1. EZA?IBA?I VITRA ISTANBUL (TUR)
2. DINAMO KRASNODAR (RUS)
3. VOLERO CIRIH (SUI)
4. REKSONA ADES (BRA)
5. MIRADOR (DOM)
5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

 

VIII SP 2014. – CIRIH, ?VAJCARSKA (7 – 11. MAJ):
1. DINAMO KAZANJ (RUS)
2. MOLIKO OSASKO (BRA)
3. SESI SP (BRA)
4. VOLERO CIRIH (SUI)
5. HISAMICU SPRINGS (JPN)
5. AL?IR GSP (ALG)

 

VII SP 2013. – CIRIH, ?VAJCARSKA (9 – 13. OKTOBAR):
1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)
2. UNILEVER VOLEJ (BRA)
3. GUANDONG EVERGRANDE (CHN)
4. VOLERO CIRIH (SUI)
5. AJOVA AJS (USA)
5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

VI SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):
1. SOLIS NESTLE (BRA)
2. RABITA BAKU (AZE)
3. FENERBAH?E ISTANBUL (TUR)
4. LAN?ERAS DE KATANJO (PUR)
5. BOHAI BANK (CHN)
5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

V SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):
1. RABITA BAKU (AZE)
2. VAKIFBANK TTELEKOM ISTABNUL (TUR)
3. SOLIS NESTLE OSASKO (BRA)
4. MIRADOR SANTO DOMINGO (DOM)
5. KENIJA PRIZONS NAJROBI (KEN)
5. ?ANG BANGKOK (THA)

 

IV SP 2010. – DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):
1. FENERBAH?E ISTANBUL (TUR)
2. SOLIS OSASKO (BRA)
3. FOPAPEDRETI BERGAMO (ITA)
4. MIRADOR (DOM)
5. FEDERBARAU (THA)
6. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

III SP 1994. – SAO PAULO, BRAZIL (22 – 27. NOVEMBAR):
1. LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)
2. PARMALAT MATERA (ITA)
3. BCN GUARU?A (BRA)
4. URALO?KA SVERDLOVSK (RUS)
5. KAMAGUEJ (CUB)
6. EKOKLIR SUMIRA?O (ITA)

 

II SP 1992. – JEZI, ANKONA I FABRIJANO, ITALIJA (15 – 21. NOVEMBAR):
1. IL MESA?ERO RAVENA (ITA)
2. AKVA DI FJORI MINAS (BRA)
3. URALO?KA JEKATERINBURG (RUS)
4. BRUMEL ANKONA (ITA)
5. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)
6. HITA?I (JPN)
7. KRAJSLER KALIFORNIJAS (USA)
8. POSTA (KEN)

 

I SP 1991. – SAO PAULO, BRAZIL (8 – 12. MAJ):
1. SADIA SAO PAULO (BRA)
2. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)
3. MLADOST ZAGREB (YUG)
4. OKI VERDI MODENA (ITA)
5. HITA?I (JPN)
6. JOGI ANKONA (ITA)
7. KRAJSLER (USA)
8. POSTA (KEN)