Rezultati seniora na Svetskim prvenstvima

 

 III  SP 1956. – PARIZ, FRANCUSKA (30.08–12.09) – 10. MESTO

JUGOSLAVIJA: SLOBODAN MILOSAVLJEVI?, IVAN POPOVI?, VLADO SKERBINJEK, BRANKO STEFANOVI?, BOGOLJUB STOJIMIROVI?, ZDENKO MICHN, ZORAN ?IVKOVI?, PETAR BOJI?, DRA?KO SALOPEK, NIKOLA ?OR?EVI?, JOSIP KRE?I?, GORDAN JANKOVI?. SAVEZNI KAPITEN: DRAGOSLAV SIROTANOVI?. TRENER: BOJAN STRANI?.

PARIZ – 31. AVGUST :JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA  3:0 (15:0, 15:2, 15:0)

PARIZ – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – PORTUGAL  3:0 (15:4, 15:6, 16:14)

PARIZ – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA  1:3 (9:15, 13:15, 15:7, 6:15)

PARIZ – 04. SEPTEMBAR:JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  2:3 (7:15, 15:13, 15:13, 6:15, 7:15)

PARIZ – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – USA   0:3 (8:15, 12:15, 12:15)

PARIZ – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SSSR  0:3 (12:15, 15:17, 10:15)

PARIZ – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA  3:2 (15:10, 9:15, 15:7, 2:15, 15:9)

PARIZ – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  2:3 (6:15, 15:10, 15:12, 12:15, 6:15)

PARIZ – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KINA  1:3 (9:15, 14:16, 15:6, 9:15)

PARIZ – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  1:3 (9:15, 15:4, 13:15, 15:17)

PARIZ – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  1:3 (13:15, 12:15, 15:13, 11:15)

 
 V SP 1962. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (13–26.10) – 8. MESTO

JUGOSLAVIJA: ADOLF URANUT, BRANISLAV BULATOVI?, URO? RIBARI?, DRAGAN RAJA?I?, PETAR BOJI?, JOSIP TOMLJANOVI?, ZORAN ?IVKOVI?, ZORAN PETROVI?, VLADIMIR JANKOVI?, STEVAN PALI?A?KI, MATJA? JEDRETI?, MLADEN KOS. SAVEZNI KAPITEN: DRAGOSLAV SIROTANOVI?.

RIGA – 13. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – FINSKA   3:0 (15:6, 15:0, 15:11)

RIGA – 14. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BRAZIL   3:1 (15:10, 15:9, 12:15, 15:9)

RIGA – 15. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA   3:0 (15:3, 15:6, 15:2)

MOSKVA – 18. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA   0:3 (5:15, 8:15, 4:15)

MOSKVA – 19. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN    2:3 (5:15, 15:9, 15:12, 9:15, 1:15)

MOSKVA – 20. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – SSSR   1:3 (9:15, 13:15, 15:10, 13:15)

MOSKVA – 21. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA   1:3 (3:15, 1:15, 15:5, 9:15)

MOSKVA – 23. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA   3:1 (15:9, 14:16, 15:12, 15:13)

MOSKVA – 24. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:1 (15:10, 11:15, 16:14, 15:10)

MOSKVA – 25. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA   2:3 (15:12, 11:15, 8:15, 15:8, 4:15)

MOSKVA – 26. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA   2:3 (11:15, 14:16, 15:13, 16:14, 12:15)

 
 VI SP 1966. – PRAG, ?EHOSLOVA?KA (30.08–11.09) – 8. MESTO:

JUGOSLAVIJA: ADOLF URANUT, SINI?A BAKAREC, BRANISLAV BULATOVI?, NIKOLA MIKOVI?, PETAR BOJI?, ZDENKO ?PET, ZORAN ?IVKOVI?, ZORAN PETROVI?, VLADIMIR JANKOVI?, MILO? GRBI?, LJUBOMIR BOJI?, MLADEN KOS. SELEKTOR: MIHAJLO MARKOVI?. TRENER: SAVA GROZDANOVI?.

PRAG  – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA   1:3 (8:15, 15:11, 16:18, 13:15)

PRAG  – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA   3:0 (15:4, 15:3, 15:11)

PRAG  – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   3:0 (15:8, 15:5, 15:4)

PRAG  – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DANSKA   3:0 (15:4, 15:2, 15:8)

PRAG  – 03. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:1 (15:12, 15:13, 13:15, 16:14)

PRAG  – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN    2:3 (12:15, 15:8, 5:15, 15:6, 13:15)

RAG / PRAGUE – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SSSR   1:3 (11:15, 6:15, 15:13, 4:15)

PRAG  – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA   1:3 (11:15, 14:16, 15:4, 12:15)

PRAG  – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA   0:3 (4:15, 8:15, 8:15)

PRAG  – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA   1:3 (15:12, 8:15, 12:15, 6:15)

PRAG  – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA   0:3 (7:15, 12:15, 5:15)

 
 VII SP 1970. – SOFIJA, BUGARSKA (20.09–02.10)  – 10. MESTO:

JUGOSLAVIJA: ADOLF URANUT, VLADIMIR BO?NJAK, MILO? GRBI?, SVETISLAV PETROVI?, SINI?A BAKAREC, NIKOLA DONEV, MATE PILI?, DU?AN RADELJEVI?, VLADIMIR JANKOVI?, ZVONIMIR BROZI?, MIODRAG GVOZDENOVI?, MLADEN KOS. SELEKTOR: DRAGOSLAV SIROTANOVI?. TRENER: DRAGO TOMI?.

SOFIJA – 20. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IRAN    3:2 (13:15, 15:3, 15:11, 12:15, 15:2)

SOFIJA – 21. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   3:2 (8:15, 8:15, 15:7, 15:13, 15:5)

SOFIJA – 22. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IZRAEL   3:0 (15:12, 15:10, 15:10)

SOFIJA – 23. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA    0:3 (11:15, 7:15, 12:15)

SOFIJA – 24. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA    0:3 (11:15, 6:15, 7:15)

JAMBOL – 26. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – NR KOREJA   0:3 (8:15, 4:15, 5:15)

JAMBOL – 27. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KUBA   3:1 (15:12, 4:15, 15:9, 17:15)

JAMBOL – 28. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – MONGOLIJA   3:0 (15:8, 15:6, 15:2)

JAMBOL – 30. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   3:0 (15:9, 15:5, 15:10)

JAMBOL – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA   3:2 (9:15, 15:13, 15:17, 15:12, 19:17)

JAMBOL – 02. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BRAZIL   1:3 (15:10, 9:15, 8:15, 1:15)

 

 XIV SP 1998. – TOKIO, JAPAN (13–29.11) – 2. MESTO:

JUGOSLAVIJA: ?OR?E ?URI?, VLADIMIR BATEZ, ?ELJKO TANASKOVI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, VELJKO PETKOVI?, IGOR VU?UROVI?. TRENERI: ZORAN GAJI?, JOVICA CVETKOVI?.

UOZU – 13. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – AUSTRALIJA   3:0 (16:14, 15:5, 15:4)

UOZU – 14. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – TURSKA   3:0 (15:7, 15:3, 15:6)

UOZU – 15. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUSIJA   3:2 (14:16, 14:16, 15:6, 15:12, 16:14)

?IBA – 18. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:0 (15:4, 15:5, 15:4)

?IBA – 19. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – GR?KA   3:1 (11:15, 15:3, 15:9, 15:5)

?IBA – 21. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – UKRAJINA    3:0 (15:9, 15:10, 15:1)

?IBA – 22. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – USA   3:0 (15:6, 15:10, 15:8)

HAMAMACU – 24. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   3:0 (15:9, 15:4, 15:13)

HAMAMACU – 25. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA    3:0 (15:12, 15:13, 15:13)

HAMAMACU – 26. NOVEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUSIJA    1:3 (15:3, 13:15, 5:15, 11:15)

TOKIO – 28. NOVEMBAR – POLUFINALE: JUGOSLAVIJA – KUBA   3:1 (15:3, 15:12, 14:16, 15:10)

TOKIO – 29. NOVEMBAR – FINALE: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   0:3 (12:15, 5:15, 10:15)

 

 XV SP 2002. – BUENOS AIRES, ARGENTINA (28.09–13.10) – 4. MESTO:

JUGOSLAVIJA: RAJKO JOKANOVI?, GORAN MARI?, BOJAN JANI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, VASA MIJI?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, IGOR VU?UROVI?. TRENERI: VESELIN VUKOVI?, ALEKSANDAR SENI?I?.

MAR DEL PLATA – 29. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ?PANIJA   3:1 (25:18, 25:21, 21:25, 25:18)

MAR DEL PLATA – 30. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – KAZAHSTAN   3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

MAR DEL PLATA – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN   3:0 (25:21, 25:15, 25:20)

SALTA – 04. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – GR?KA   3:0 (25:21, 25:17, 25:21)

SALTA – 05. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – KINA   3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SALTA – 06. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – USA   3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:23)

KORDOBA  – 09. OKTOBAR  – ?ETVRTFINALE: JUGOSLAVIJA – PORTUGAL   3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

10. OKTOBAR – KORDOBA – POLUFINALE: JUGOSLAVIJA – BRAZIL   1:3 (24:26, 25:22, 25:27, 23:25)

BUENOS AIRES – 12. OKTOBAR – ME? ZA 3. MESTO: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA   0:3 (23:25, 23:25, 16:25)

 

 XVI SP 2006. – TOKIO, JAPAN (17.11–03.12) – 4. MESTO:

SRBIJA I CRNA GORA: DEJAN BOJOVI?, SLOBODAN BO?KAN, MARKO SAMARD?I?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, NOVICA BJELICA, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, VELJKO PETKOVI?, MILO? NIKI?, MARKO PODRA??ANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I ?ELJKO BULATOVI?.

SENDAI – 17. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – RUSIJA    3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

SENDAI – 18. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – KAZAHSTAN    3:1 (25:16, 22:25, 25:18, 25:22)

SENDAI – 19. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – TUNIS   3:0 (25:21, 25:12, 25:23)

SENDAI – 21. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – KOREJA    3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)

SENDAI – 22. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – KANADA   3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

SENDAI – 25. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – PORTORIKO    3:1 (25:18, 25:23, 20:25, 25:23)

SENDAI – 26. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – ARGENTINA    3:1 (25:18, 25:16, 24:26, 25:17)

SENDAI – 28. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – JAPAN    3:0 (28:26, 25:16, 25:21)

SENDAI – 29. NOVEMBAR: SRBIJA I CG – POLJSKA    0:3 (26:28, 19:25, 19:25)

TOKIO – 02. DECEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA I CG – BRAZIL   1:3 (19:25, 25:15, 22:25, 12:25)

TOKIO – 03. DECEMBAR – ME? ZA 3. MESTO: SRBIJA I CG – BUGARSKA    1:3 (25:22, 23:25, 23:25, 23:25)

 

 XVII SP 2010. – RIM, ITALIJA (25.09–10.10) – 3. MESTO:

SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI?, BOJAN JANI?, VLADO PETKOVI?, MILO? TERZI?, DRAGAN STANKOVI?, MARKO SAMARD?I?, NIKOLA GRBI?, MILO? NIKI?, MILAN RA?I?, IVAN MILJKOVI?, SA?A STAROVI?, BORISLAV PETROVI?, MARKO PODRA??ANIN, NIKOLA ROSI?. TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I ?ELJKO BULATOVI?.

TRST – 25. SEPTEMBAR: SRBIJA – NEMA?KA    3:0 (25:21, 25:21, 25:13)

TRST – 26. SEPTEMBAR: SRBIJA – KANADA    1:3 (20:25, 22:25, 25:17, 23:25)

TRST – 27. SEPTEMBAR: SRBIJA – POLJSKA    1:3 (19:25, 18:25, 25:21, 23:25)

MILANO – 30. SEPTEMBAR: SRBIJA – KUBA    3:1 (16:25, 25:19, 25:22, 25:19)

MILANO – 02. OKTOBAR: SRBIJA – MEKSIKO     3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

FIRENCA – 04. OKTOBAR: SRBIJA – ARGENTINA     3:1 (25:15, 21:25, 25:22, 25:18)

FIRENCA – 05. OKTOBAR: SRBIJA – RUSIJA    3:1 (28:26, 16:25, 25:21, 27:25)

RIM – 09. OKTOBAR – POLUFINALE: SRBIJA – KUBA    2:3 (25:22, 17:25, 29:31, 25:22, 14:16)

RIM – 10. OKTOBAR – ME? ZA TRE?E MESTO: SRBIJA – ITALIJA    3:1 (25:21, 25:20, 26:28, 25:19)

 
 XVIII SP 2014. – KATOVICE, POLJSKA (30. AVGUST – 21. SEPTEMBAR) – 9. MESTO:

SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI? (VERONA, ITALIJA), URO? KOVA?EVI? (MODENA, ITALIJA), MARKO IVOVI? (PARIZ, FRANCUSKA), NEMANJA PETRI? (PERU?A, ITALIJA), VLADO PETKOVI? (?AHIRDAR URMIJA, IRAN), DRAGAN STANKOVI? (LUBE MA?ERATA, ITALIJA), NIKOLA JOVOVI? (FRIDRIHSHAFEN, NEMA?KA), MILO? NIKI? (GUBERNIJA NI?NJI NOVGOROD, RUSIJA), ALEKSANDAR ATANASIJEVI? (PERU?A, ITALIJA), SA?A STAROVI? (LATINA, ITALIJA), NEVEN MAJSTOROVI? (PARTIZAN VIZURA), MARKO PODRA??ANIN (LUBE MA?ERATA, ITALIJA), NIKOLA ROSI? (LUGANO, ?VAJCARSKA), SRE?KO LISINAC (BERLIN, NEMA?KA). TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I STRAHINJA KOZI?.

 

VAR?AVA (NACIONALNI FUDBALSKI STADION, 61 500 gledalaca) – 30. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA  0:3 (19:25, 18:25, 18:25)

 

VROCLAV – 02. SEPTEMBAR: SRBIJA – ARGENTINA   3:1 (25:17, 20:25, 25:21, 25:21)

VROCLAV – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA – AUSTRALIJA   3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17)

VROCLAV – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA – VENECUELA   3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

VROCLAV – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA – KAMERUN   3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17)

LO? – 10. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA   3:0 (25:19, 29:27, 25:22)

LO? – 11. SEPTEMBAR: SRBIJA – SAD  1:3 (25:23, 29:31, 17:25, 21:25)

LO? – 13. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA   1:3 (27:25, 23:25, 23:25, 20:25)

LO? – 14. SEPTEMBAR: SRBIJA – IRAN   1:3 (25:27, 25:22, 22:25, 18:25)

 
XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA) – 4. MESTO:

SRBIJA: ALEKSANDAR OKOLI?, URO? KOVA?EVI?, MILAN KATI?, NEMANJA PETRI?, PETAR KRSMANOVI?, MARKO IVOVI?, NIKOLA JOVOVI?, ALEKSANDAR ATANASIJEVI?, DRA?EN LUBURI?, NEVEN MAJSTOROVI?, MARKO PODRA??ANIN, NIKOLA ROSI?, SRE?KO LISINAC, IVAN KOSTI?. TRENERI: NIKOLA GRBI?, NED?AD OSMANKA?, DU?KO NIKOLI?.

C GRUPA – BARI, ITALIJA:
SREDA, 12. SEPTEMBAR:
SRBIJA – SAD 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15)

?ETVRTAK, 13. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KAMERUN 3:0 (30:28, 25:16, 25:17)

SUBOTA, 15. SEPTEMBAR:
SRBIJA – TUNIS 3:1 (20:25, 25:20, 25:21, 25:20)

NEDELJA, 16. SEPTEMBAR:
SRBIJA – AUSTRALIJA 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:19)

UTORAK, 18. SEPTEMBAR:
SRBIJA – RUSIJA 3:2 (25:21, 24:26, 25:17, 22:25, 15:12)

2. SRB 5 4 1 14:7 12

II FAZA (21 – 23. SEPTEMBAR) – H GRUPA – VARNA, BUGARSKA:
1. KOLO – PETAK, 21. SEPTEMBAR:
SRBIJA – FRANCUSKA 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16)

2. KOLO – SUBOTA, 22. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ARGENTINA 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 23. SEPTEMBAR:
SRBIJA – POLJSKA 0:3 (17:25, 16:25, 14:25)

2. SRB 8 6 2 20:12 17

III FAZA (26 – 28. SEPTEMBAR) – TORINO, ITALIJA – J GRUPA:
1. KOLO – SREDA, 26. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ITALIJA 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)

2. KOLO – ?ETVRTAK, 27. SEPTEMBAR:
SRBIJA – POLJSKA 0:3 (26:28, 26:28, 22:25)

2. SRB 2 1 1 3:3 3

TORINO, ITALIJA – SUBOTA, 29. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA – BRAZIL 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

TORINO, ITALIJA – NEDELJA, 30. SEPTEMBAR – ME? ZA TRE?E MESTO:
SRBIJA – SAD 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25)

UKUPNO 12 7 5 24:21

Pro?itano 1848 puta