Rezultati seniora na Evropskim prvenstvima

 

1951. PARIZ - 5. MESTO 
JUGOSLAVIJA: MIHAJLO MARKOVI?, SLOBODAN MILOSAVLJEVI?, VOJISLAV MILANOVI?, VITOMIR KRIVOKAPI?, ZLATKO KOVA?EVI?, IVAN TRINAESTI?, MIODRAG POPOVI?, DANILO SOLDATOVI?, GAVRA BUDI?IN, MILO? KOSEC, ZDENKO MIKINA, VLADO SKERBINJEK. SELEKTOR: BRATISLAV MARKOVI?.
05.11. JUGOSLAVIJA – PORTUGAL
16.11. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
17.11. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
18.11. JUGOSLAVIJA – SSSR
19.11. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
20.11. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
21.11. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
22.11. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
3:0 (15:12, 15:7, 16:14)
1:3 (10:15, 8:15, 16:14, 13:15)
3:0 (15:3, 15:8, 15:12)
0:3 (12:15, 2:15, 11:15)
3:2 (11:15, 15:9, 5:15, 15:10, 17:15)
0:3 (5:15, 6:15, 8:15)
2:3 (15:7, 6:15, 12:15, 15:12, 10:15)
3:0 (16:14, 15:11, 15:6)
   
1955. BUKURE?T - 5. MESTO 
JUGOSLAVIJA: SLOBODAN MILOSAVLJEVI?, IVAN POPOVI?, VLADO SKERBINJEK, BRANKO STEFANOVI?, BOGOLJUB STOJIMIROVI?, ZDENKO MIKINA, ZORAN ?IVKOVI?, BORIS BA?DAR, NIKOLA ?OR?EVI?, PETAR BOJI?, ANTON ?TITI?, DRA?KO SALOPEK. SELEKTOR: DRAGOSLAV SIROTANOVI?.
15.06. JUGOSLAVIJA – EGIPAT
16.06. JUGOSLAVIJA – ?SSR
17.06. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
19.06. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
20.06. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
21.06. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
22.06. JUGOSLAVIJA – SSSR
24.06. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
25.06. JUGOSLAVIJA – ?SSR
26.06. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
3:0 (15:3, 15:3, 15:5)
0:3 (13:15, 1:15, 4:15)
3:0 (15:6, 15:2, 15:7)
3:2 (15:11, 5:15, 15:10, 11:15, 17:15)
2:3 (12:15, 11:15, 15:2, 15:12, 13:15)
2:3 (15:10, 15:12, 6:15, 10:15, 5:15)
3:1 (15:11, 15:10, 15:17, 18:16)
3:1 (9:15, 15:3, 15:10, 15:9)
1:3 (16:14, 15:17, 8:15, 7:15)
1:3 (15:10, 13:15, 5:15, 14:16)
   
1958. PRAG - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: PETAR BOJI?, JOSIP KRE?I?, BRANKO LU?ANIN, BRANKO STEFANOVI?, VLADO SKERBINJEK, ZDENKO MIKINA, ZORAN ?IVKOVI?, ZORAN PETROVI?, MILAN ?KRBI?, NIKOLA ?OR?EVI?, GORDAN JANKOVI?. SAVEZNI KAPITEN: MIHAJLO MARKOVI?. TRENERI: DRAGOSLAV SIROTANOVI? I BRATISLAV MARKOVI?.
 Pardubice:
30.08. JUGOSLAVIJA – TURSKA
31.08. JUGOSLAVIJA – SSSR
02.09. JUGOSLAVIJA – ALBANIJA
03.09. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
Prag:
05.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
06.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
07.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
08.09. JUGOSLAVIJA – ?SSR
09.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
10.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
11.09. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA


3:0 (15:8, 15:3, 15:13)
2:3 (10:15, 15:5, 7:15, 15:8, 8:15)
3:0 (15:4, 15:10, 15:9)
3:0 (15:1, 15:1, 15:6)

0:3 (9:15, 5:15, 15:17)
2:3 (4:15, 15:11, 15:10, 11:15, 7:15)
0:3 (4:15, 1:15, 5:15)
0:3 (5:15, 4:15, 11:15)
3:1 (15:11, 15:2, 11:15, 15:11)
2:3 (2:15, 15:13, 10:15, 15:11, 6:15)
3:2 (15:8, 10:15, 15:7, 11:15, 15:10)

   
1963. BUKURE?T - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ADOLF URNAUT, BRANISLAV BULATOVI?, URO? RIBARI?, NIKOLA MIKOVI?, PETAR BOJI?, DRAGAN RAJA?I?, ZORAN ?IVKOVI?, ZORAN PETROVI?, VLADIMIR JANKOVI?, BRANKO LU?ANIN, GORDAN JANKOVI?, MLADEN KOS. SELEKTOR: DRAGOSLAV SIROTANANOVI?.
Klu?:
22.10. JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA
23.10. JUGOSLAVIJA – SSSR
24.10. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
Bukure?t:
26.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
27.10. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
28.10. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
31.10. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
01.11. JUGOSLAVIJA – ?SSR
02.11. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA


3:1 (15:13, 15:12, 11:15, 15:7)
2:3 (8:15, 9:15, 15:10, 15:9, 11:15)
3:0 (15:3, 15:1, 15:0

0:3 (6:15, 11:15, 8:15
0:3 (7:15, 6:15, 13:15)
1:3 (12:15, 9:15, 15:7, 12:15)
1:3 (9:15, 7:15, 15:9, 7:15)
0:3 (4:15, 12:15, 14:16)
3:2 (15:8, 12:15, 10:15, 15:13, 15:6

   
1967. ISTANBUL - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ADOLF URNAUT, VLADIMIR BO?NJAK, DU?AN MARKOVI?, NIKOLA MIKOVI?, PETAR BOJI?, MILO? GRBI?, MIODRAG GVOZDENOVI?, ZORAN PETROVI?, VLADIMIR JANKOVI?, MATE PILJI?, MILOVAN SIMI?, MLADEN KOS. SAVEZNI KAPITEN: ZLATKO KOVA?EVI?. TRENER: SAVA GROZDANOVI?.
Izmir:
26.10. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
27.10. JUGOSLAVIJA – GR?KA
28.10. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
29.10. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
Istanbul:
02.11. JUGOSLAVIJA – ?SSR
03.11. JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA  
04.11. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
06.11. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
07.11. JUGOSLAVIJA – SSSR
08.11. JUGOSLAVIJA – ITALIJA


3:1 (7:15, 15:10, 17:15, 15:12)
3:0 (15:5, 15:6, 15:7)
3:0 (15:3, 15:6, 15:5)
1:3 (15:13, 12:15, 10:15, 14:16)

0:3 (12:15, 2:15, 14:16)
1:3 (15:9, 13:15, 11:15, 10:15)
0:3 (11:15, 6:15, 14:16)
0:3 (7:15, 13:15, 12:15)
0:3 (1:15, 9:15, 8:15)
3:0 (15:12, 15:7, 15:11)

   
1971. MILANO - 11. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ADOLF URNAUT, ARPAD SEKER, MILO? GRBI?, DU?AN MARKOVI?, SINI?A BAKAREC, MATE PILJI?, MEHMEDALIJA ?ILI?, DU?AN RADELJEVI?, VLADIMIR JANKOVI?, ZVONIMIR BROZI?, MIODRAG GVOZDENOVI?, MLADEN KOS. SAVEZNI SELEKTORI: BOJAN STRANI? I DRAGOLJUB BABI?. TRENER: JOSIP TOMLJENOVI?.
Modena:
23.09. JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA
24.09. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
25.09. JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA
Bolonja:
27.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – BELGIJA
29.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
01.10. JUGOSLAVIJA – IZRAEL


3:0 (15:13, 15:3, 15:8)
1:3 (5:15, 6:15, 15:13, 9:15)
3:0 (15:9, 15:1, 15:3)

1:3 (15:7, 9:15, 10:15, 11:15)
1:3 (15:12, 8:15, 8:15, 8:15)
1:3 (8:15, 9:15, 15:3, 6:15)
1:3 (9:15, 14:16, 15:10, 13:15)
3:0 (15:2, 15:6, 15:6)

   
1975. BEOGRAD - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, ALEKSANDAR BORI?I?, NIKOLA MATIJA?EVI?, SLOBODAN LOZAN?I?, ?IVOJIN VRA?ARI?, VLADIMIR BO?NJAK, LASLO LUKA?, IVICA JELI?, MIRSAD ELEZOVI?, MILO? GRBI?, VINKO DOBRI?, MIODRAG GVOZDENOVI?. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?. TRENER: VIKTOR KREVSEL.
Skoplje:
18.10. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
19.10. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
20.10 JUGOSLAVIJA – POLJSKA
Beograd:
22.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
23.10. JUGOSLAVIJA – ?SSR
24.10. JUGOSLAVIJA – SSSR
25.10. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA


3:1 (12:15, 15:3, 15:10, 15:12)
3:1 (15:3, 11:15, 15:10, 15:7)
0:3 (7:15, 8:15, 8:15)

3:2 (11:15, 15:10, 15:13, 8:15, 15:9)
3:2 (15:6, 11:15, 12:15, 15:9, 15:13)
2:3 (15:13, 15:7, 0:15, 5:15, 8:15)
3:0 (16:14, 16:14, 17:15)

   
1977. HELSINKI - 7. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVI?, NIKOLA MATIJA?EVI?, ALEKSANDAR TASEVSKI, ?IVOJIN VRA?ARI?, ZDRAVKO KULJI?, LASLO LUKA?, IVICA JELI?, BORO JOVI?, DRAGUTIN ?UKER, SINI?A KISI?, LJUBOMIR TRAVICA. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?. TRENER: VIKTOR KREVSEL.
Helsinki:
25.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
26.09. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – FINSKA
29.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
Oulu:
01.10. JUGOSLAVIJA – ?SSR
02.10. JUGOSLAVIJA – ITALIJA


3:1 (14:16, 15:10, 15:4, 15:7)
0:3 (7:15, 14:16, 6:15)
1:3 (13:15, 16:14, 10:15, 4:15)
3:0 (15:13, 15:6, 15:13)
0:3 (15:8, 15:4, 15:6)

0:3 (5:15, 14:16, 14:16)
3:0 (15:11, 15:13, 15:10)

   
1979. PARIZ - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVI?, DRAGAN NI?I?, ALEKSANDAR TASEVSKI, ZDRAVKO KULJI?, GORAN SRBINOVSKI, SLOBODAN LOZAN?I?, VINKO DOBRI?, BORO JOVI?, RADOVAN MALEVI?, MIODRAG MITI?, LJUBOMIR TRAVICA. SELEKTOR: DRAGO TOMI?. TRENER: TAKI D?IKOV.
Nant:
05.10. JUGOSLAVIJA - SSSR
06.10. JUGOSLAVIJA - GR?KA
07.10. JUGOSLAVIJA - MA?ARSKA
Pariz:
10.10. JUGOSLAVIJA - ?SSR
11.10. JUGOSLAVIJA - FRANCUSKA
12.10. JUGOSLAVIJA - ITALIJA
13.10. JUGOSLAVIJA - POLJSKA


2:3 (6:15, 15:11, 14:16, 15:10, 13:15)
3:1 (15:9, 16:18, 15:10, 15:12)
3:0 (15:12, 15:9, 15:3)

3:1 (15:10, 7:15, 15:7, 15:13)
3:0 (15:4, 15:11, 15:10)
3:2 (15:13, 7:15, 14:16, 15:9, 15:3)
0:3 (8:15, 6:15, 8:15)

   
1981. VARNA - 10. MESTO 
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVI?, BRANISLAV MATIJA?EVI?, ORHAN ARSLANAGI?, GORAN JANKOV, GORAN SRBINOVSKI, SLOBODAN LOZAN?I?, NURKO ?AU?EVI?, DARKO LE?NIK, RADOVAN MALEVI?, MIODRAG MITI?, GORAN JANO?EVI?. TRENER: URO? RIBARI?. SELEKTOR: DRAGO TOMI?.
Varna:
19.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
20.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
21.09. JUGOSLAVIJA – FINSKA
Pazard?ik:
24.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
25.09. JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA
26.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – ?PANIJA


2:3 (9:15, 15:8, 6:15, 15:12, 10:15)
2:3 (15:5, 15:13, 13:15, 9:15, 14:16)
0:3 (14:16, 13:15, 5:15)

0:3 (6:15, 9:15, 5:15)
3:0 (15:9, 17:15, 15:6)
0:3 (11:15, 3:15, 11:15)
3:0 (15:3, 15:5, 15:3)

   
1985. AMSTERDAM - 11. MESTO 
JUGOSLAVIJA: GORAN JANO?EVI?, VLADIMIR TRIFUNOVI?, NURKO ?AU?EVI?, VELJKO BA?I?, VEDAD GLINAC, ?URO BA?I?, SLOBODAN LOZAN?I?, IVICA JELI?, BORO JOVI?, RADOVAN MALEVI?, MILAN ?URI?, MLADEN KA?I?. SELEKTOR: ZVONIMIR ?EMPER. TRENERI: LAZAR GROZDANOVI? I HU DI HUA.
Den Bo?:
29.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
01.10. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
Groningen:
03.10. JUGOSLAVIJA – ?VEDSKA
04.10. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
05.10. JUGOSLAVIJA – ?PANIJA
06.10. JUGOSLAVIJA – GR?KA


1:3 (14:16, 10:15, 15:13, 12:15)
0:3 (9:15, 7:15, 4:15)
1:3 (9:15, 14:16, 15:9, 13:15)

0:3 (8:15, 7:15, 7:15)
0:3 (4:15, 7:15, 1:15)
3:1 (17:15, 15:13, 13:15, 15:10)
0:3 (12:15, 7:15, 5:15)

   
1987. GENT - 8. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ANDREJ URNAUT, ?ARKO PETROVI?, VELIBOR IVANOVI?, VELJKO BA?I?, VEDAD GLINAC, DEJAN BR?OVI?, NURKO ?AU?EVI?, MIRKO ?ULI?, NENAD ?OR?EVI?, ORHAN ARSLANAGI?, MILAN ?URI?, RADOVAN DABI?. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?. TRENER: VLADIMIR BOGOEVSKI.
Ordegem:
25.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
26.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
29.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
30.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
Genk:
02.10. JUGOSLAVIJA – ?SSR
03.10. JUGOSLAVIJA – BELGIJA


0:3 (6:15, 10:15, 1:15)
0:3 (3:15, 11:15, 11:15)
0:3 (6:15, 7:15, 6:15)
3:0 (15:6, 15:9, 15:9)
3:2 (7:15, 15:12, 17:15, 14:16, 15:13)

2:3 (11:15, 15:10, 4:15, 15:4, 13:15)
0:3 (2:15, 13:15, 13:15)

   
1989. STOKHOLM - 8. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ANDREJ URNAUT, ?ARKO PETROVI?, NURKO ?AU?EVI?, ?ELJKO TANASKOVI?, VEDAD GLINAC, DEJAN BR?OVI?, VELIBOR IVANOVI?, MIRKO ?ULI?, SLOBODAN KOVA?, LJUBI?A RISTI?, MILAN ?URI?, EKREM LAGUMD?IJA. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?.
Erebro:
23.09. JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA
24.09. JUGOSLAVIJA – SSSR
25.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
27.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
28.09. JUGOSLAVIJA – GR?KA
Stokholm:
30.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
01.10. JUGOSLAVIJA – POLJSKA


3:2 (13:15, 15:12, 5:15, 15:11, 15:6)
1:3 (15:9, 13:15, 14:16, 6:15)
1:3 (16:14, 6:15, 11:15, 8:15)
3:1 (2:15, 15:13, 15:12, 15:10)
3:2 (8:15, 15:10, 10:15, 15:12, 16:14)

0:3 (7:15, 7:15, 11:15)
1:3 (5:15, 16:14, 6:15, 3:15)

   
1991. BERLIN - 6. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ANDREJ URNAUT, ?ARKO PETROVI?, VELIBOR IVANOVI?, ?ELJKO TANASKOVI?, VLADIMIR GRBI?, VLADIMIR MLADENOVI?, MIRKO ?ULI?, SLOBODAN KOVA?, LJUBI?A RISTI?, BOJAN MILI?, EKREM LAGUMD?IJA, GORAN VUJEVI?. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?. TRENER: VLADIMIR BOGOEVSKI.
Hamburg:
07.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
08.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
09.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
11.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
12.09. JUGOSLAVIJA – ?SSR
Berlin:
14.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
15.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA


1:3 (16:14, 15:17, 16:17, 13:15)
2:3 (15:9, 15:8, 7:15, 13:15, 9:15)
3:1 (15:8, 15:9, 9:15, 15:11)
1:3 (17:15, 6:15, 15:17, 10:15)
3:1 (15:13, 7:15, 15:10, 15:6)

3:1 (6:15, 16:14, 16:14, 15:3)
1:3 (10:15, 15:4, 6:15, 9:15)

   
1995. ATINA - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ?OR?E ?URI?, ?ARKO PETROVI?, ?ELJKO TANASKOVI?, DEJAN BR?OVI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, SLOBODAN KOVA?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, RAJKO JOKANOVI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?. TRENERI: ZORAN GAJI? I DR BOGDAN SRETENOVI?.
08.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
09.09. JUGOSLAVIJA – UKRAJINA
10.09. JUGOSLAVIJA – GR?KA
12.09. JUGOSLAVIJA – LETONIJA
13.09. JUGOSLAVIJA – NEMA?KA
15.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
16.09. JUGOSLAVIJA – BUGARSKA
0:3 (5:15, 2:15, 9:15)
3:0 (15:4, 15:13, 15:6)
3:1 (16:14, 15:10, 7:15, 15:7)
3:0 (17:15, 15:9, 15:4)
3:0 (15:2, 15:4, 15:7)
1:3 (11:15, 15:10, 6:15, 9:15)
3:0 (15:4, 15:4, 15:6)
   
1997. AJNDHOVEN - 2. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ?OR?E ?URI?, VLADIMIR BATEZ, ?ELJKO TANASKOVI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, SLOBODAN KOVA?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, RAJKO JOKANOVI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IGOR VU?UROVI?. SELEKTOR: LAZAR GROZDANOVI?. TRENERI: ZORAN GAJI? I JOVICA CVETKOVI?.
Den Bo?:
06.09. JUGOSLAVIJA – RUSIJA
07.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
08.09. JUGOSLAVIJA – GR?KA
10.09. JUGOSLAVIJA – SLOVA?KA
11.09. JUGOSLAVIJA – NEMA?KA
13.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
14.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA

0:3 (14:16, 11:15, 13:15)
3:0 (15:13, 15:9, 15:5)
3:1 (15:5, 14:16, 15:6, 15:6)
3:0 (15:7, 15:4, 15:8)
3:0 (15:8, 16:14, 15:7)
3:0 (15:6, 17:15, 15:11)
1:3 (11:15, 15:10, 10:15, 9:15)
POJEDINA?NE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNI?AR: NIKOLA GRBI?
   
1999. BE? - 3. MESTO 
JUGOSLAVIJA: ?OR?E ?URI?, VLADIMIR BATEZ, ?ELJKO TANASKOVI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, VASA MIJI?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, VELJKO PETKOVI?. TRENERI: ZORAN GAJI?, JOVICA CVETKOVI? I DR BOGDAN SRETENOVI?.
07.09. JUGOSLAVIJA – ?E?KA
08.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
09.09. JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA
11.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
12.09. JUGOSLAVIJA – ?E?KA
3:1 (25:20, 25:14, 24:26, 25:22)
3:1 (25:12, 25:17, 25:27, 25:17)
1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 22:25)
1:3 (17:25, 22:25, 26:24, 22:25)
3:0 (25:17, 25:19, 25:23)
   
2001. OSTRAVA - 1. MESTO 
JUGOSLAVIJA: RAJKO JOKANOVI?, GORAN MARI?, EDIN ?KORI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, VASA MIJI?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, IGOR VU?UROVI?. TRENERI: ZORAN GAJI? I DR BOGDAN SRETENOVI?.
08.09. JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA
09.09. JUGOSLAVIJA – POLJSKA
10.09. JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA
12.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
13.09. JUGOSLAVIJA – NEMA?KA
15.09. JUGOSLAVIJA – RUSIJA
16.09. JUGOSLAVIJA – ITALIJA
3:2 (25:18, 25:21, 25:27, 23:25, 15:13)
3:0 (25:19, 25:14, 25:22)
3:1 (27:29, 25:18, 25:17, 25:19)
3:0 (25:21, 25:23, 27:25)
2:3 (25:19, 21:25, 25:17, 23:25, 12:15)
3:0 (25:20, 25:17, 29:27)
3:0 (25:21, 25:18, 25:20)
POJEDINA?NE NAGRADE >> MVP: IVAN MILJKOVI?
NAJBOLJI POENTER: IVAN MILJKOVI?
NAJBOLJI U POLJU: VASA MIJI?
NAJBOLJI TEHNI?AR: NIKOLA GRBI?
   
2003. BERLIN - 4. MESTO 
SRBIJA I CRNA GORA: RAJKO JOKANOVI?, MILAN VASI?, BOJAN JANI?, SLOBODAN BO?KAN, ?ULA ME?TER, VASA MIJI?, NIKOLA GRBI?, VLADIMIR GRBI?, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, IGOR VU?UROVI?. TRENERI: LJUBOMIR TRAVICA I IGOR KOLAKOVI?.
Lajpcig:
05.09. SCG – HOLANDIJA
06.09. SCG – BUGARSKA
07.09. SCG - RUSIJA
Karlsrue:
10.09. SCG – GR?KA
11.09. SCG – POLJSKA
Berlin:
13.09. SCG – FRANCUSKA
14.09. SCG – RUSIJA


3:1 (30:28, 21:25, 25:22, 25:18)
3:0 (25:22, 25:19, 25:18)
3:1 (25:21, 21:25, 25:22, 25:15)

3:0 (25:15, 25:20, 25:15)
2:3 (22:25, 25:22, 28:26, 19:25, 13:15)

2:3 (22:25, 25:19, 20:25, 25:22, 14:16)
1:3 (11:25, 26:24, 19:25, 23:25)

POJEDINA?NE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNI?AR: NIKOLA GRBI?
   
2005. BEOGRAD I RIM – 3. MESTO 
SRBIJA I CRNA GORA: DEJAN BOJOVI?, BOJAN JANI?, ALEKSANDAR MITROVI?, SLOBODAN BO?KAN, DRAGAN STANKOVI?, MARKO SAMARD?I?, NIKOLA GRBI?, NOVICA BJELICA, ANDRIJA GERI?, GORAN VUJEVI?, IVAN MILJKOVI?, IVAN ILI?. TRENERI: LJUBA TRAVICA I IGOR KOLAKOVI?.

Beograd:
02.09. SCG – ?PANIJA
03.09. SCG – ?E?KA
04.09. SCG – GR?KA
06.09. SCG – HOLANDIJA
07.09. SCG – FRANCUSKA

Rim:
POLUFINALE:
10.09. SCG – ITALIJA

ME? ZA BRONZANU MEDALJU:
11.09. SCG – ?PANIJA


3:0 (25:22, 25:17, 25:15)
3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:22)
3:0 (25:20, 25:15, 29:27)
3:0 (25:20, 25:18, 25:19)
3:2 (25:16, 20:25, 23:25, 25:19, 15:9)

 

2:3 (15:25, 25:19, 19:25, 25:23, 8:15)

 

3:0 (25:18, 25:21, 25:22

POJEDINA?NE NAGRADE >> NAJBOLJI TEHNI?AR: NIKOLA GRBI?
  NAJBOLJI SERVER: IVAN MILJKOVI?
   
2007. St. PETERBURG I MOSKVA - 3. MESTO 
SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI?, BOJAN JANI?, VLADO PETKOVI?, SLOBODAN BO?KAN, DRAGAN STANKOVI?, MARKO SAMARD?I?, NIKOLA GRBI?, MILO? NIKI?, ANDRIJA NEMA?KA GERI?, IVAN MILJKOVI?, SA?A STAROVI?, MARKO PODRA??ANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I ?ELJKO BULATOVI?.

St.Peterburg:
06.09. SRBIJA – HOLANDIJA
07.09. SRBIJA – NEMA?KA
09.09. SRBIJA – GR?KA
11.09. SRBIJA – FRANCUSKA
12.09. SRBIJA – SLOVA?KA
13.09 SRBIJA – ?PANIJA

Moskva:     
POLUFINALE:
15.09. SRBIJA – RUSIJA

ME? ZA BRONZANU MEDALJU:
16.09. SRBIJA – FINSKA


3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 17:25)
3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:22)
3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 33:35, 15:12)
3:0 (25:18, 25:23, 25:23)
2:3 (24:26, 19:25, 26:24, 25:22, 10:15)

 

0:3 (25:27, 22:25, 15:25)


3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:16)

POJEDINA?NE NAGRADE >> NAJBOLJI POENTER: IVAN MILJKOVI?
   
2009. ISTANBUL I IZMIR - 5. MESTO 
SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI?, BOJAN JANI?, VLADO PETKOVI?, MILO? TERZI?, DRAGAN STANKOVI?, MARKO SAMARD?I?, NIKOLA GRBI?, MILO? NIKI?, NIKOLA ROSI?, ANDRIJA GERI?, IVAN MILJKOVI?, SA?A STAROVI?, NEMANJA PETRI?, MARKO PODRA??ANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I ?ELJKO BULATOVI?.
Istanbul:
03.09. SRBIJA – BUGARSKA
04.09. SRBIJA – ?E?KA  
06.09. SRBIJA – ITALIJA  
08.09. SRBIJA – RUSIJA
09.09. SRBIJA – FINSKA 
10.09. SRBIJA – HOLANDIJA

2:3 (25:21, 17:25, 25:19, 22:25, 11:15)
3:0 (25:22, 26:24, 25:14)
3:1 (25:23, 19:25, 25:12, 25:21)
1:3 (15:25, 25:17, 21:25, 19:25)
3:0 (25:20, 25:14, 25:22)
3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:23)
   
2011. PRAG I BE? - 1. MESTO 
SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI?, URO? KOVA?EVI?, VLADO PETKOVI?, MILO? TERZI?, DRAGAN STANKOVI?, FILIP VUJI?, MILO? NIKI?, MIHAJLO MITI?, MILAN RA?I?, IVAN MILJKOVI?, SA?A STAROVI?, ALEKSANDAR ATANASIJEVI?, MARKO PODRA??ANIN, NIKOLA ROSI?. TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I ?ELJKO BULATOVI?.

Be?:

10.09. SRBIJA – TURSKA
11.09. SRBIJA – SLOVENIJA
12.09. SRBIJA – AUSTRIJA
15.09. SRBIJA – FRANCUSKA
17.09. SRBIJA – RUSIJA
18.09. SRBIJA – ITALIJA              

 

3:0 (25:16, 25:18, 25:20)
3:1 (25:9, 25:23, 23:25, 25:23)
3:0 (25:16, 25:19, 25:16)
3:1 (32:30, 25:20, 23:25, 26:24)
3:2 (25:23, 17:25, 22:25, 33:31, 15:13)
3:1 (17:25, 25:20, 25:23, 26:24)

   
2013. DANSKA I POLJSKA - 3. MESTO
SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI?, MARKO IVOVI?, NEMANJA PETRI?, VLADO PETKOVI?, DRAGAN STANKOVI?, NIKOLA JOVOVI?, MILO? NIKI?, MILAN RA?I?, SA?A STAROVI?, ALEKSANDAR ATANASIJEVI?, MARKO PODRA??ANIN, NIKOLA ROSI?, SRE?KO LISINAC, FILIP VUJI?. TRENERI: IGOR KOLAKOVI? I STRAHINJA KOZI?.
Herning:
20.09. SRBIJA – SLOVENIJA
21.09. SRBIJA – HOLANDIJA
22.09. SRBIJA – FINSKA
Orhus - 1/8 i 1/4 finala:
24.09. SRBIJA – DANSKA
25.09. SRBIJA – BELGIJA
Kopenhagen:
28.09. SRBIJA – RUSIJA
29.09. SRBIJA - BUGARSKA

1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25)
3:2 (19:25, 18:25, 25:15, 25:17, 15:12)
3:0 (25:20, 25:23, 25:15)

3:0 (25:17, 25:17, 25:22)
3:1 (25:22, 22:25, 30:28, 25:18)

1:3 (19:25, 26:24, 23:25, 15:25)
3:0 (25:22, 32:30, 27:25)
   
2015. ITALIJA I BUGARSKA - 7. MESTO
SRBIJA: NIKOLA KOVA?EVI?, URO? KOVA?EVI?, MARKO IVOVI?, NEMANJA PETRI?, DRAGAN STANKOVI?, NIKOLA JOVOVI?, ALEKSANDAR ATANASIJEVI?, SA?A STAROVI?, ALEKSA BR?OVI?, NEVEN MAJSTOROVI?, MARKO PODRA??ANIN, NIKOLA ROSI?, SRE?KO LISINAC, ALEKSANDAR OKOLI?. TRENERI: NIKOLA GRBI? I KAMILO PLA?I.
BUSTO ARSICIO:
09.10. SRBIJA – SLOVA?KA
10.10. SRBIJA – FINSKA
11.10. SRBIJA – RUSIJA

3:2 (25:22, 22:25, 30:28, 24:26, 15:9)
3:0 (25:19, 25:15, 25:21)
1:3 (23:25, 25:21, 18:25, 20:25)
OSMINA FINALA
13.10. SRBIJA – ESTONIJA
?ETVRFINALE
14.10. SRBIJA – FRANCUSKA


3:2 (21:25, 14:25, 25:8, 25:22, 15:13)

1:3 (22:25, 23:25, 25:14, 20:25)

   
2017. POLJSKA - 3. MESTO
SRBIJA: ALEKSANDAR OKOLI?, URO? KOVA?EVI?, MILAN KATI?, NEMANJA PETRI?, GORAN ?KUNDRI?, DRAGAN STANKOVI?, NIKOLA JOVOVI?, MAKSIM BUCULJEVI?, ALEKSANDAR ATANASIJEVI?, DRA?EN LUBURI?, NEVEN MAJSTOROVI?, MARKO PODRA??ANIN, NIKOLA ROSI?, SRE?KO LISINAC. TRENERI: NIKOLA GRBI?, NED?AD OSMANKA? I DU?KO NIKOLI?.
24. AVGUST, OTVARANJE
VAR?AVA – NACIONALNI FUDBALSKI STADION:
SRBIJA – POLJSKA

 

 

3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

GDANJSK:
26.08. SRBIJA – ESTONIJA
28.08. SRBIJA – FINSKA

 

3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12)
3:0 (25:20, 25:18, 34:32)

?ETVRTFINALE - KRAKOV
31.08. SRBIJA – BUGARSKA
POLUFINALE - KRAKOV
02.09. SRBIJA – NEMA?KA
ME? ZA TRE?E MESTO:
03.09. SRBIJA – BELGIJA

 

3:0 (25:21, 25:22, 28:26)

2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)

3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12)

POJEDINA?NE NAGRADE >>  SRE?KO LISINAC (BLOKER)
Pro?itano 3781 puta