Rezultati juniorki na Evropskim prvenstvima

 

I EP 1966. – BUDIMPE?TA, MA?ARSKA (21–29. JUL) – 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: VERA STOJ?I?, SNE?ANA JURMAN, GABRIJELA HRVAT, MILKA MANDI?, VASILJKA SOMBORAC, BRANKA MILISAVLJEVI?, RU?ICA BREKALO, INES MIJANDRU?I?, NATALIJA KOJOVI?, SOFIJA KOJOVI?, DRAGICA TRKULJA, AN?ELKA ?UKANOVI?. TRENERI: LJUBOMIR A?IMOVI?, DANICA GLUMAC.

BUDIMPE?TA – 21. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA  1:3 (9:15, 15:11, 10:15, 10:15)

BUDIMPE?TA – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA  3:1 (13:15, 15:8, 15:3, 15:8)

BUDIMPE?TA – 23. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (4:15, 14:16, 7:15)

BUDIMPE?TA – 25. JUL: JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA  3:0 (15:10, 15:2, 15:2)

BUDIMPE?TA – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:0 (16:14, 15:11, 15:3)

BUDIMPE?TA – 28. JUL: JUGOSLAVIJA – TURSKA  3:1 (15:11, 15:7, 11:15, 15:3)

BUDIMPE?TA – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA  0:3 ()

 
 II EP 1969. – RIGA, SOVJETSKI SAVEZ (27. SEPTEMBAR – 05. OKTOBAR) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: SONJA ?ERADINOVI?, SLOBODANKA GU?VI?, GABRIJELA JURKI?, BOSILJKA KUBURI?, JELENA PUA?A, DANICA PERKOVI?, SLAVICA BIBER, ANKA RADOSAV?EV, RU?ICA PERKOVI?, TATJANA DUKI?, SONJA PARAPOT, RADMILA MLADENOVI?. TRENERI: DANICA GLUMAC, MIHAJLO MARKOVI?.

TALIN – 27. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  0:3 (5:15, 6:15, 0:15)

TALIN – 28. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:0 (19:17, 15:6, 15:10)

TALIN – 29. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA  0:3 (4:15, 7:15, 7:15)

TALIN – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (9:15, 7:15, 4:15)

TALIN – 02. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  2:3 (8:15, 15:5, 15:13, 13:15, 3:15)

TALIN – 04. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  1:3 (11:15, 4:15, 15:12, 9:15)

TALIN – 05. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 3:2 (7:15, 15:2, 15:5, 7:15, 15:13)

 
 IV EP 1973. – UTREHT, HOLANDIJA (06–14. SEPTEMBAR) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: RU?A ?EBALJ, SNE?ANA LOZAN?I?, ANITA SRI?A, VLASTA PESARESI, ANA JOKANOVI?, MARIJETA PU?KO, LJILJANA GU?VICA, DU?ANKA CARI?, DU?ICA MILETI?, SEVLIDA ?ENGI?, GORDANA GR?I?, NADA ZRILI?. TRENER: ALJI TARAKU.

VENLO – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (9:15, 5:15, 0:15)

PURMEREND – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA  0:3 (5:15, 13:15, 11:15)

PURMEREND – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  0:3 (13:15, 12:15, 7:15)

PURMEREND – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:2 (16:18, 15:12, 15:6, 12:15, 15:1)

PURMEREND – 13. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  1:3 (11:15, 11:15, 15:9, 3:15)

PURMEREND – 14. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:0 (15:8, 16:14, 15:11)

 
 V EP 1975. – MINHEN, SR NEMA?KA (26. JUL – 02. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: KATARINA A?ALIJA, VESNA  KOMNENI?, NEVENA JOVANOVI?, JUGANA KRI?ANOVI?, ANA JOKANOVI?, LJILJANA ?IVALJEVI?, BRANKA OJDANI?, VLADISLAVA BOGDANOVI?, SLOBODANKA STEFANOVI?, CVIJETA STAKI?, GORDANA GR?I?, VERA KRAMARI?. TRENER: SR?AN ILI?.

OSNABRIK – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (12:15, 14:16, 7:15)

OSNABRIK – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA  1:3 (0:15, 11:15, 16:14, 11:15)

OSNABRIK – 28. JUL: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:0 (15:8, 15:12, 15:9)

BOHOLT – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:0 (15:3, 15:6, 15:10)

KESFELD – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  3:2 (15:6, 13:15, 8:15, 15:4, 15:3)

DINSLAKEN – 01. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:0 (15:9, 19:17, 15:7)

BOHOLT – 02. AVGUST: JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)  3:0 (15:2, 15:11, 15:3)

 
 VI EP 1977. – BEOGRAD, JUGOSLAVIJA (05–12. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: JOKA MILOVANOVI?, MIRA LATINOVI?, JADRANKA ROKNI?, GORDANA MILUTINOVI?, JUGANA KRI?ANOVI?, SONJA MARKOVI?, BRANKA OJDANI?, JELENA RELJIN, LJILJANA PRENTI?, CVIJETA STAKI?, GORDANA GR?I?, JASNA TOMLINOVI?. TRENERI: ALJI TARAKU, SRBA NIKOLI?.

GRADA?AC – 05. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  2:3 (6:15, 10:15, 15:11, 15:13, 11:15)

GRADA?AC – 06. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:0 (15:7, 15:12, 15:4)

GRADA?AC – 07. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  3:0 (16:14, 15:11, 15:12)

GRADA?AC – 08. AVGUST: JUGOSLAVIJA – TURSKA  0:3 (13:15, 11:15, 12:15)

GRADA?AC – 09. AVGUST: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA  2:3 (15:10, 14:16, 3:15, 15:10, 11:15)

BEOGRAD – 11. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  2:3 (11:15, 15:6, 15:17, 15:8, 13:15)

BEOGRAD – 12. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  3:2 (15:6, 15:11, 6:15, 10:15, 15:5)

 
 VIII EP 1982. – LOHOF, SR NEMA?KA (20–27. JUL) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: KSENIJA PAJOVI?, DU?ANA ?URDA, NEVENKA VIDI?, BARBARA KISLINGER, BILJANA VLADISAVLJEV, SLAVICA ?UR?EVI?, BO?ENA PAVI?, JASMINA MARKOVI?, JASMINA RED?OVI?, SMILJANA BARI?, SNE?ANA NESTL, NATA?A IGI?. TRENERI: ALEKSANDAR BORI?I?, RADOMIR KOSTI?.

HAM – RODING – 20. JUL: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA  0:3 (1:15, 6:15, 11:15)

HAM – RODING – 21. JUL: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA  0:3 (13:15, 10:15, 12:15)

HAM – RODING – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (10:15, 8:15, 12:15)

MINHEN – PUKHAJM – 24. JUL: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  1:3 (6:15, 9:15, 15:13, 14:16)

MINHEN – PUKHAJM – 25. JUL: JUGOSLAVIJA – TURSKA  3:0 (16:14, 15:2, 15:12)

MINHEN – PUKHAJM – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – ?PANIJA  3:0 (15:9, 15:7, 15:9)

MINHEN – PUKHAJM – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA  0:3 (5:15, 12:15, 13:15)

 
 IX EP 1984. – ?AMALIJE, FRANCUSKA (26. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: HELENA ?NIDARI?, BELMA JAZVIN, NEVENKA VIDI?, ANICA RIMAN, BOGDANA KLUN, ALEKSANDRA PETKOVI?, BARBARA KISLINGER, BILJANA VLADISAVLJEV, NATA?A IGI?, MONIKA LUKA, JASMINA RED?OVI?. TRENER: ALEKSANDAR BORI?I?.

?AMALIJE – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  3:0 (15:2, 15:12, 15:8)

?AMALIJE – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  1:3 (11:15, 5:15, 15:2, 11:15)

?AMALIJE – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA  0:3 (5:15, 7:15, 6:15)

SENT ALIJE – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA  0:3 (7:15, 10:15, 10:15)

SENT ALIJE – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA  2:3 (15:6, 15:9, 8:15, 5:15, 13:15)

SENT ALIJE – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ?VEDSKA  3:0 (15:4, 15:13, 15:0)

SENT ALIJE – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:2 (9:15, 15:9, 10:15, 15:12, 15:9)

 
 X EP 1986. – SOFIJA, BUGARSKA (17–24. AVGUST) – 11. MESTO
JUGOSLAVIJA: NATA?A IGI?, LJILJANA MANDI?, MOJCA MU?I?, PATRICIJA BUKOVEC, DRAGANA MI?I?, MELINA DRAGANI?, SLAVICA KUZMANI?, MARIJA OMAZI?, TATJANA BILBIJA, DANIJELA BILBIJA, MIRJANA JELOV?I?, ALENKA LE?NIK. TRENERI: EDUARD DOLIN?EK, BRANISLAV MORO.

SOFIJA – 17. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA  2:3 (14:16, 15:8, 15:7, 11:15, 10:15)

SOFIJA – 18. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  0:3 (3:15, 4:15, 6:15)

SOFIJA – 19. AVGUST: JUGOSLAVIJA – GR?KA  3:0 (15:8, 15:8, 15:10)

PERNIK – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA  1:3 (14:16, 16:14, 8:15, 9:15)

PERNIK – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  1:3 (15:11, 10:15, 6:15, 5:15)

PERNIK – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  0:3 (8:15, 4:15, 1:15)

PERNIK – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  0:3 (10:15, 9:15, 3:15)

 
 XVI EP 1998. – VILVORD, BELGIJA (22–30. AVGUST) – 6. MESTO
JUGOSLAVIJA: ALEKSANDRA RANKOVI?, JELENA KOSTI?, NINA BJEGOVI?, IVANA VASIN, IVANA KRD?I?, SANJA TOMA?EVI?, MAJA SIMANI?, MAJA MIRKOVI?, LAURA TIKVICKI, ALEKSANDRA AVRAMOVI?, JELENA NIKOLI?, ANJA SPASOJEVI?. TRENERI: DRAGAN NE?I?, ZORAN JANKOVI?.

LUVEN LE NEV – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?E?KA  1:3 (14:16, 9:15, 15:12, 6:15)

LUVEN LE NEV – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  3:2 (8:15, 4:15, 15:12, 15:10, 15:13)

LUVEN LE NEV – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – TURSKA  2:3 (15:4, 9:15, 15:12, 12:15, 8:15)

LUVEN LE NEV – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – NEMA?KA  3:1 (15:11, 13:15, 15:6, 15:13)

LUVEN LE NEV – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  1:3 (11:15, 11:15, 15:11, 10:15)

LUVEN LE NEV – 29. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:1 (15:10, 15:0, 13:15, 15:5)

LUVEN LE NEV – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  2:3 (15:11, 4:15, 15:8, 6:15, 12:15)

 
 XIX EP 2004. – PRE?OV, SLOVA?KA (03–11. SEPTEMBAR) – 2. MESTO – SREBRNA MEDALJA
SRBIJA I CRNA GORA: SILVIJA RADOVI?, ANA JAK?I?, DU?ANKA KARI?, MIRJANA KOMLENOVI?, ANA ANTONIJEVI?, ALEKSANDRA PETROVI?, SANJA HANU?I?, MIRJANA ?URI?, ALEKSANDRA CRN?EVI?, NEVENA ?OR?EVI?, MARIJA MRATINKOVI?, JOVANA BRAKO?EVI?. TRENERI: ZORAN KOVA?I?, DRAGICA NENADI?.

PRE?OV – 03. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ?VAJCARSKA  3:0 (25:11, 25:6, 25:9)

PRE?OV – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA  3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:15)

PRE?OV – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – UKRAJINA  3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

PRE?OV – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – BELORUSIJA  3:0 (25:16, 25:12, 29:27)

PRE?OV – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA  3:2 (25:13, 23:25, 15:25, 25:22, 15:8)

PRE?OV – 10. SEPTEMBAR– POLUFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – HRVATSKA  3:0 (25:22, 31:29, 25:17)

PRE?OV – 11. SEPTEMBAR– FINALE: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA  0:3 (14:25, 13:25, 16:25)

 XX EP 2006. SENT DIJE I MEC, FRANCUSKA (26. AVGUST – 03. SEPTEMBAR) – 6. MESTO
SRBIJA I CRNA GORA: MARIJA MILOSAVLJEVI?, VI?NJA ?UR?EVI?, SONJA KLISURA, NINA ROSI?, NATA?A ?ILJKOVI?, BOJANA ?IVKOVI?, SANJA MALAGURSKI, STEFANA VELJKOVI?, NATA?A ?EVARIKA, IVANA NE?OVI?, TANJA GRBI?, MARTA DRPA. TRENERI: ZORAN KOVA?I? i NIKOLA JERKOVI?.

MEC – 26. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA  3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

MEC – 27. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – UKRAJINA  3:2 (14:25, 23:25, 28:26, 29:27, 16:14)

MEC – 28. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA  3:1 (25:16, 17:25, 25:13, 25:16)

MEC – 30. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA  0:3 (20:25, 18:25, 22:25)

MEC – 31. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – TURSKA  0:3 (19:25, 16:25, 16:25)

SENT DIJE – 02. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – BELGIJA  3:0 (25:19, 25:22, 25:16)

SENT DIJE – 03. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – TURSKA  0:3 (21:25, 19:25, 17:25)

 
 XXI EP 2008. – PERU?A I FOLINJO, ITALIJA (05–13. SEPTEMBAR) – 4. MESTO
SRBIJA: TIJANA MALE?EVI?, MARIJA PUCAREVI?, NINA ROSI?, NATA?A ?ILJKOVI?, ADELA HELI?, DANICA MARKOVI?, AN?ELKA PANTOVI?, NA?A NINKOVI?, MARIJA MILOSAVLJEVI?, MILENA RA?I?, JOVANA BJELICA, ANA LAZAREVI?. TRENERI: ZORAN KOVA?I? i BOJAN MIHAJLOVI?.

PERU?A – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA  1:3 (25:20, 20:25, 18:25, 22:25)

PERU?A – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA  3:1 (25:22,17:25, 26:24, 25:23)

PERU?A – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA – HRVATSKA  3:0 (25:12, 25:17, 25:12)

PERU?A – 09. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELGIJA   3:0 (25:15, 25:16, 27:25)

PERU?A – 10. SEPTEMBAR: SRBIJA – POLJSKA   3:0 (27:25, 25:23, 25:17)

FOLINJO – 12. SEPTEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

FOLINJO – 13. SEPTEMBAR – ME? ZA TRE?E MESTO: SRBIJA – TURSKA  1:3 (25:16, 19:25, 18:25, 21:25)

 
 XXII EP 2010. – ZRENJANIN I NI?, SRBIJA (03–12. SEPTEMBAR) – 2. MESTO

SRBIJA: SARA KLISURA, JADRANKA BUDROVI?, LJUBICA KECMAN, MAJA SAVI?, MARIJA MIHAJLOVI?, LJILJANA RANKOVI?, DANICA RADENKOVI?, JELENA MEDAREVI?, ANA BJELICA, JOVANA STEVANOVI?, MINA TOMI?, TEODORA PU?I?. TRENERI: ZORAN KOVA?I? I BOJAN MIHAJLOVI?.

NI? – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA – HOLANDIJA  3:0 (25:15, 25:14, 25:12)

NI? – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA – ?E?KA  3:0 (25:19, 25:17, 25:16)

NI? – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA  3:1 (29:27, 27:25, 23:25, 25:22)

NI? – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVENIJA  3:1 (22:25, 25:22, 25:10, 25:18)

NI? – 09. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELGIJA  3:1 (27:29, 25:18, 25:14, 25:20)

NI? – 11. SEPTEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA – ?E?KA  3:0 (25:17, 25:22, 28:26)

NI? – 12. SEPTEMBAR – FINALE: SRBIJA – ITALIJA  1:3 (19:25, 20:25, 25:23, 21:25)

 
 XXIII EP 2012. – ANKARA, TURSKA (18–26. AVGUST) – 2. MESTO, SREBRNA MEDALJA:
SRBIJA: MINA POPOVI? (CRVENA ZVEZDA), NADA MITROVI? (KOLUBARA, LAZAREVAC), MAJA SIMI? (CRVENA ZVEZDA), NADICA DRAGUTINOVI? (CRVENA ZVEZDA), MILICA KUBURA (CRVENA ZVEZDA), JELENA TRNI? (NIS SPARTAK, SUBOTICA), NATA?A ?IKIRIZ (VIZURA, BEOGRAD), KATARINA ?ANAK (CRVENA ZVEZDA), BJANKA BU?A (VIZURA, BEOGRAD), SLA?ANA MIRKOVI? (VIZURA, BEOGRAD), JELENA OLUI? (NIS SPARTAK, SUBOTICA), NIKOLINA LUKI?(CRVENA ZVEZDA). TRENERI: RATKO PAVLI?EVI? I MARKO GR?I?.

1. KOLO – SUBOTA, 18. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

2. KOLO – NEDELJA, 19. AVGUST: SRBIJA – SLOVENIJA  3:0 (25:18, 25:14, 25:21)

3. KOLO – PONEDELJAK, 20. AVGUST: SRBIJA – SLOVA?KA  3:0 (25:20, 25:13, 25:12)

4. KOLO – SREDA, 22. AVGUST: SRBIJA – BELGIJA  3:1 (25:23, 25:13, 20:25, 25:20)

5. KOLO – ?ETVRTAK, 23. AVGUST: SRBIJA – TURSKA  3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

SUBOTA, 25. AVGUST – POLUFINALE: SRBIJA – ITALIJA  3:0 (25:23, 25:19, 26:24)

NEDELJA, 26. AVGUST – FINALE: SRBIJA – TURSKA  0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

 

POJEDINA?NE NAGRADE:
BLOKER: MINA POPOVI? (SRBIJA)
TEHNI?AR: SLA?ANA MIRKOVI?(SRBIJA)

 

XXIV EP 2014. – TARTU, ESTONIJA I TAMPERE, FINSKA (16–24. AVGUST) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: JOVANA KOCI? (STERIJA, BEOGRAD), ALEKSANDRA ?IROVI? (PARTIZAN VIZURA), JELENA NOVAKOVI? (CRVENA ZVEZDA), SARA LOZO (PARTIZAN VIZURA), KATARINA MARINKOVI? (CRVENA ZVEZDA), ALEKSANDRA BR?OVI? (SME? 5, KRAGUJEVAC), MAJA ALEKSI? (PARTIZAN VIZURA), KATARINA LAZOVI? (PARTIZAN VIZURA), BOJANA MILENKOVI? (CRVENA ZVEZDA), SARA VU?I?EVI? (TENT, OBRENOVAC), MILENA DIMI? (PARTIZAN VIZURA), TIJANA BO?KOVI? (PARTIZAN VIZURA). TRENERI: MARIJANA BORI?I? I MILAN GR?I?.

A GRUPA – TARTU, ESTONIJA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. AVGUST: SRBIJA – ESTONIJA   3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

2. KOLO – NEDELJA, 17. AVGUST: SRBIJA – GR?KA   3:0 (25:20, 25:13, 25:16)

3. KOLO – PONEDELJAK, 18. AVGUST: SRBIJA – BUGARSKA   3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

4. KOLO – SREDA, 20. AVGUST: SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:13,25:17, 25:19)

5. KOLO – ?ETVRTAK, 21. AVGUST: SRBIJA – ?E?KA   3:0 (25:19, 25:16, 25:14)

SRB        5    5    0    15:0
 
TARTU, ESTONIJA:

SUBOTA, 23. AVGUST – POLUFINALE: SRBIJA – TURSKA  3:0 (25:21,25:21, 25:12)

NEDELJA, 24. AVGUST – FINALE: SRBIJA – SLOVENIJA  3:2 (25:23, 17:25, 24:26, 25:17, 15:12)

 

UKUPNO    7    7    0    15:2

POJEDINA?NE NAGRADE:
MVP: TIJАNА BO?KOVI? (SRBIJA)
SERVER: SARA LOZO (SRBIJA)
PRIMA?: BOJANA MILENKOVI? (SRBIJA)

 
XXV EP 2016. (27. avgust – 4. septembar) – NITRA (SLOVA?KA) I ?ER (MA?ARSKA) – 2. MESTO, SREBRNA MEDALJA:
SRBIJA: KATARINA LAZOVI?, ANA JAK?I?, TIJANA MILOJEVI?, LJUBICA MILOJEVI?, JOVANA KOCI?, ANASTASIJA SEKULI?, TAMARA RADMILOVI?, AN?ELA VESELINOVI?, VANJA BUKILI?, MILICA ?ORAK, ANJA A?ONJA, JOVANA MIROSAVLJEVI?. TRENERI: MARIJANA BORI?I? I MILAN GR?I?.

GRUPA – ?ER (DVORANA I?TVAN SE?ENJI – 2000 MESTA), MA?ARSKA:
1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST: SRBIJA – ITALIJA 1:3 (22:25, 25:22, 14:25, 21:25)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST: SRBIJA – MA?ARSKA 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

3. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST: SRBIJA – NEMA?KA 3:2 (25:19, 21:25, 25:11, 28:30, 15:7)

4. KOLO – SREDA, 31. AVGUST: SRBIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:13, 25:22, 25:21)

5. KOLO – ?ETVRTAK, 1. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA 3:1 (24:26, 25:21, 25:16, 25:23)

2. SRB 5 4 1 13:6

NITRA (GRADSKA DVORANA), SLOVA?KA:
SUBOTA, 3. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA – TURSKA 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

NEDELJA, 4. SEPTEMBAR – FINALE:
SRBIJA – RUSIJA 0:3 (24:26, 19:25, 18:25)

UKUPNO: 7 5 2 16:9

POJEDINA?NE NAGRADE:
PRIMA?: KATARINA LAZOVI? (SRBIJA)
BLOKER: JOVANA KOCI? (SRBIJA)

 
XXVI EP 2018. – TIRANA I DRA?, ALBANIJA (1 – 9. SEPTEMBAR) - 5. MESTO:
SRBIJA: SARA CARI?, ISIDORA RODI?, MILA KOCI?, VANJA SAVI?, RADA PEROVI?, MILICA MILUNOVI?, JOVANA MIROSAVLJEVI?, MINA MIJATOVI?, ANA MARIJA JONJEV, VERONIKA DOKI?, JELENA DELI?, ANA PEJI?I?. TRENERI: MARIJANA BORI?I?, VLADIMIR MEDENICA I IVAN BU?EVAC.

B GRUPA – TIRANA:
1. KOLO – SUBOTA, 1. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA 0:3 (24:26, 21:25, 17:25)

2. KOLO – NEDELJA, 2. SEPTEMBAR: SRBIJA – NEMA?KA 3:1 (25:16, 14:25, 25:19, 25:23)

3. KOLO – PONEDELJAK, 3. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:20, 25:11, 25:20)

4. KOLO – SREDA, 5. SEPTEMBAR: SRBIJA – TURSKA 1:3 (25:22, 17:25, 21:25, 21:25)

5. KOLO – ?ETVRTAK, 6. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVA?KA 3:0 (25:16, 25:19, 27:25)

3. SRB 5 3 2 10:7

SUBOTA, 8. SEPTEMBAR – DRA? – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:
SRBIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:19, 25:18, 24:26, 25:14)

NEDELJA, 9. SEPTEMBAR – DRA? – ME? ZA PETO MESTO:
SRBIJA – NEMA?KA 3:1 (25:23, 18:25, 25:22, 25:16)

UKUPNO: 7 5 2 16:9

Pro?itano 1474 puta