Rezultati juniora na Evropskim prvenstvima

 

I EP 1966. – BUDIMPE?TA, MA?ARSKA (21–31. JUL) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BO?NJAK, ZVONIMIR BROZI?, DOBRIVOJE KOLEDIN, BRANKO BERAK, MILOVAN SIMI?, METODIJE TU?AR, ALEKSANDAR BUDIM?EVI?, MILAN ?TEHARNIK, JANEZ KO?UTA, SLOBODAN GRBI?, SLOBODAN DAMJANAC, ?OR?E RADULOVI?. TRENERI: DRAGOSLAV SIROTANOVI?, NEBOJ?A NINKOV.

DUNAJVARO? – 21. JUL: JUGOSLAVIJA – DANSKA 3:0 (15:2, 15:4, 15:2)

DUNAJVARO? – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 3:2 (16:14, 10:15, 5:15, 19:17, 15:8)

DUNAJVARO? – 23. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 3:2 (8:15, 15:10, 8:15, 15:6, 15:6)

BUDIMPE?TA – 25. JUL: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA 0:3 (4:15, 6:15, 7:15)

BUDIMPE?TA – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 2:3 (15:13, 14:16, 15:11, 12:15, 13:15)

BUDIMPE?TA – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (9:15, 16:18, 15:12, 10:15)

BUDIMPE?TA – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA 3:2 (15:11, 4:15, 15:9, 9:15, 15:12)

BUDIMPE?TA – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 0:3 (6:15, 12:15, 3:15)

BUDIMPE?TA – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ 1:3 (11:15, 13:15, 15:9, 12:15)

 
 II EP 1969. – TALIN, SOVJETSKI SAVEZ (27. SEPTEMBAR – 06. OKTOBAR) – 9. MESTO

JUGOSLAVIJA: ZVONIMIR BROZI?, JO?EF GOSTEN?NIK, DU?AN GUSLOV, NEBOJ?A VRZI?, SLAVKO BALAND?I?, MILAN VILOTI?, BRANKO VUJOVI?, SLOBODAN GALE?EV, MLADEN LIKI?, DRAGOLJUB SIROTANOVI?. TRENER: NEBOJ?A NINKOV.

RIGA – 28. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 0:3 (11:15, 6:15, 8:15)

RIGA – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – MA?ARSKA 3:1 (15:11, 12:15, 15:8, 15:13)

RIGA – 02. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA 3:2 (10:15, 15:13, 15:11, 9:15, 15:13)

RIGA – 03. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 1:3 (9:15, 15:6, 8:15, 14:16)

RIGA – 05. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 3:1 (15:10, 14:16, 15:10, 15:10)

06. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 0:3 (7:15, 11:15, 5:15)

 
 III EP 1971. – BARSELONA, ?PANIJA (02–11. SEPTEMBAR) – 5. MESTO
JUGOSLAVIJA: ?ELJKO VU?KOVI?, ?IVOJIN VRA?ARI?, NIKOLA MATIJA?EVI?, MIRKO JEKI?, DU?AN ??ULAC, SLAVKO BO?I?, SINI?A KISI?, MIRSAD ELEZOVI?, VINKO DOBRI?, ZORAN PRODANOVI?, LASLO LUKA?, SLAVKO BALAND?I?. TRENERI: ANDRIJA STRAHONJA, NEBOJ?A NINKOV.

BARSELONA – 03. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA 3:1 (16:14, 15:12, 13:15, 15:3)

BARSELONA – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 3:0 (15:7, 15:7, 15:10)

MATARO – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 1:3 (12:15, 19:17, 9:15, 0:15)

BADALONA – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ 0:3 (5:15, 7:15, 7:15)

SABADEL – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 0:3 (12:15, 10:15, 10:15)

MATARO – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  0:3 (12:15, 8:15, 13:15)

 
 IV EP 1973. – VORBURG, HOLANDIJA (06–14. SEPTEMBAR) – 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, ZORAN DOKUZOVSKI, SINI?A KISI?, BORO JOVI?, RADIVOJE MILO?EVI?, ZDRAVKO KULJI?, DRAGAN BALAND?I?, DAVOR GREGUREK, KRE?IMIR DIVI?, MI?O JEKI?, RIFET SEDI?, ALEKSANDAR TERZI?. TRENER: ANDRIJA STRAHONJA, SULEJMAN DERVI?EVI?.

APELDORN – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ?KOTSKA 3:0 (15:2, 15:7, 15:2)

APELDORN – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 0:3 (12:15, 7:15, 4:15)

SHAGEN – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 1:3 (12:15, 8:15, 15:6, 7:15)

SHAGEN – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:0 (15:11, 15:8, 15:9)

SHAGEN – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IZRAEL 3:1 (15:11, 6:15, 15:9, 15:13)

GROTEBRUK – 13. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – 3:1 (12:15, 15:5, 15:10, 15:5)

GROTEBRUK – 14. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  3:1 (15:12, 15:3, 13:15, 16:14)

 
 V EP 1975. – FRANKFURT, SR NEMA?KA (26. JUL – 02. AVGUST) – 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: SLOBODAN LOZAN?I?, DRAGAN TOMASOVI?, VLADIMIR TRIFUNOVI?, DRAGAN KLARI?, IGOR FILIPAN?I?, JOVAN BI?ANIN, BRANISLAV TERZIN, MIHAL POTRAN, RIFAT SEDI?, IVAN MARTINOVI?, RADOVAN MALEVI?, LJUP?O KRSTEVSKI. TRENERI: TAKI D?IKOV, DU?AN BO?KOVI?.

?TUTGART (BEBLINGEN) – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 0:3 (12:15, 13:15, 2:15)

?TUTGART (BEBLINGEN) – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ 1:3 (9:15, 15:10, 2:15, 6:15)

LUDVIGSBURG – 28. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (8:15, 9:15, 9:15)

NORDHORN – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 3:2 (15:9, 2:15, 15:9, 13:15, 15:6)

LINGEN – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – IZRAEL 3:1 (15:7, 15:4, 11:15, 15:13)

?ITORF – 01. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA 3:0 (15:13, 15:12, 15:8)

NORDHORN – 02. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 3:0 (15:13, 15:9, 15:1)

 
 VI EP 1977. – MONPELJE, FRANCUSKA (29. JUL – 05. AVGUST) – 5. MESTO
JUGOSLAVIJA: LJUBOMIR KOVA?EVI?, VLADIMIR TRIFUNOVI?, IGOR FILIPAN?I?, BRANISLAV TERZIN, DU?AN DIMITRIJEVI?, ILIJA VUJOVI?, BATI?A IVOVI?, LJUP?O KRSTEVSKI, DARKO LE?NIK, RADOVAN MALEVI?, MIODRAG MITI?, ZORAN KARANOVI?. TRENERI: LAZAR GROZDANOVI?, DARKO KALAJD?I?.

MONPELJE – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA 0:3 (13:15, 11:15, 4:15)

MONPELJE – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (9:15, 12:15, 12:15)

MONPELJE – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 3:0 (15:9, 15:9, 15:1)

MONPELJE – 01. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?VEDSKA 3:0 (15:10, 15:8, 15:8)

MONPELJE– 02. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 3:0 (15:10, 15:11, 15:9)

MONPELJE – 04. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:2 (15:8, 14:16, 15:9, 12:15, 15:12)

MONPELJE – 05. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 3:0 (15:9, 15:12, 15:10)

 
 VII EP 1979. – PORTO, PORTUGALIJA (05–12. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: MIRSAD IM?IROVI?, ORHAN ARSLANAGI?, DANILO BERLOT, JOVAN ?OKEVSKI, GORAN JANKOV, ESAD HEVDI?, NENAD ?OR?EVI?, GORAN RIBARI?, NURKO ?AU?EVI?, GORDAN ?NAJDER, MIRALEM DEDOVI?, GORAN POPOVI?. TRENERI: DARKO KALAJD?I?, DIMITAR CIJEV.

PORTO – 05. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA 1:3 (15:12, 8:15, 9:15, 2:15)

PORTO – 06. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (10:15, 6:15, 16:14, 6:15)

PORTO – 07. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 3:1 (16:14, 3:15, 15:13, 15:11)

E?PINJO – 09. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  3:1 (15:8, 5:15, 15:11, 15:11)

ANTA? – 10. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA 0:3 (13:15, 7:15, 9:15)

MAIA – 11. AVGUST: JUGOSLAVIJA – PORTUGALIJA 3:0 (15:6, 15:5, 15:4)

MAIA – 12. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  3:1 (16:14, 10:15, 15:6, 15:8)

 
 IX EP 1984. – KLERMON FERAN, FRANCUSKA (26. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: BOJAN MLAKAR, SA?A JOVI?I?, DEJAN BR?OVI?, BRANKO MARTI?, ALEKSANDAR VLADISAVLJEV, GORAN BJEKOVI?, ALEKS PERFETA, VESELIN ?UROVI?, BORISLAV BUJAK, ZORAN MI?OSKI, IL?O KOCEVSKI. TRENERI: VOJISLAV SINADINOVSKI, TAKI D?IKOV.

KLERMON FERAN – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 1:3 (11:15, 14:16, 15:12, 12:15)

KLERMON FERAN – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 1:3 (15:13, 4:15, 4:15, 9:15)

KLERMON FERAN – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 0:3 (8:15, 5:15, 6:15)

ROMANJA – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 0:3 (10:15, 10:15, 5:15)

ROMANJA – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – TURSKA 2:3 (9:15, 9:15, 15:8, 15:11, 14:16)

ROMANJA – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – GR?KA 3:1 (12:15, 15:9, 15:10, 15:11)

ROMANJA – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA 3:1 (14:16, 15:10, 15:5, 15:4)

 
 X EP 1986. – PAZARD?IK, BUGARSKA (17–24. AVGUST) – 11. MESTO

JUGOSLAVIJA: BOJAN MILI?, NERMIN BUNGUR, ?ELJKO TANASKOVI?, SANDI RITLOP, DARKO DIMEC, MIHAJLO MILUTINOVI?, LJUBI?A RISTI?, IVAN RADIVOJEVI?, ALE? SMRKE, GREGA HRIBAR, ANTO KOBA?, IL?O KOCEVSKI. TRENERI: VIKTOR KREVSEL, ZORAN MIHAJLOVI?.

PAZARD?IK – 17. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (5:15, 3:15, 7:15)

PAZARD?IK – 18. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  0:3 (13:15, 4:15, 14:16)

PAZARD?IK – 19. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 0:3 (12:15, 5:15, 3:15)

PLOVDIV – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 1:3 (10:15, 16:14, 15:4, 15:11)

PLOVDIV – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:1 (11:15, 15:4, 15:12, 15:4)

PLOVDIV – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA 1:3 (7:15, 16:14, 5:15, 7:15)

PLOVDIV – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 1:3 (9:15, 11:15, 17:15, 14:16)

 
 XI EP 1988. – BORMIO, ITALIJA (22–30. JUL) – 6. MESTO
JUGOSLAVIJA: ALEKSANDAR RACKOVI?, ZORAN BA?OVI?, NINO MATJA?I?, VLADIMIR BATEZ, DEJAN LANINOVI?, MATJA? ?IFTAR, JOSIP JOSIPOVI?, TIHOMIR PAUNOVSKI, ASIM DEMIROVI?, VLADIMIR GRBI?, ALEKSANDAR BABI?, MIRO MILI?. TRENERI: NEVEN KURE?EVI?, ZORAN GAJI?.

BORMIO – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (16:15, 15:12, 17:19, 10:15)

BORMIO – 23. JUL: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 3:1 (7:15, 15:9, 15:8, 15:8)

BORMIO – 24. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (2:15, 16:18, 12:15)

BORMIO – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 1:3 (5:15, 14:16, 15:10, 6:15)

BORMIO – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:0 (15:11, 15:8, 15:9)

BORMIO – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – ?EHOSLOVA?KA 3:2 (15:8, 6:15, 13:15, 15:13, 15:8)

BORMIO – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMA?KA 0:3 (12:15, 9:15, 14:16)

 
 XII EP 1990. – FRANKFURT, SR NEMA?KA (11–19. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: ?OR?E ?URI?, VLADIMIR MLADENOVI?, SINI?A MOMI?, ANTE JAKOV?EVI?, DEJAN LANINOVI?, MILORAD KOVA?, ?ULA ME?TER, RAJKO JOKANOVI?, NIKOLA GRBI?, ALEKSA VUKSANOVI?, GORAN VUJEVI?, MATJA? HAFNER. TRENERI: NEVEN KURE?EVI?, ZORAN GAJI?.

MINDEN – 11. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (8:15, 16:18, 3:15)

MINDEN – 12. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FINSKA 3:0 (15:10, 15:7, 15:8)

MINDEN – 13. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA 2:3 (15:8, 13:15, 9:15, 15:11, 14:16)

MINDEN – 15. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMA?KA 3:2 (15:13, 15:10, 7:15, 2:15, 15:13)

MINDEN – 16. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  3:2 (15:12, 15:8, 9:15, 9:15, 15:13)

FRANKFURT – 18. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 1:3 (15:11, 14:16, 13:15, 11:15)

FRANKFURT – 19. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:2 (9:15, 15:7, 8:15, 15:11, 15:10)

 
 XV EP 1996. – RANANA, IZRAEL (28. AVGUST – 05. SEPTEMBAR) – 6. MESTO
JUGOSLAVIJA: DANILO MR?A, PREDRAG BRANKOVI?, MARKO ZLATI?, NENAD KARI?, ANDRIJA GERI?, VELJKO PETKOVI?, ?ASLAV PERO?EVI?, MARKO KOPANJA, VLADIMIR GRUJESKU, IVAN KNE?EVI?, GORAN IVANKOVI?, VLADIMIR ALEKSI?. TRENERI: VESELIN VUKOVI?, SLOBODAN GALE?EV.

RANANA – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – UKRAJINA 3:1 (17:15, 13:15, 15:10, 15:6)

RANANA – 29. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  0:3 (9:15, 5:15, 4:15)

RANANA – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  0:3 (13:15, 9:15, 11:15)

RANANA – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:2 (13:15, 15:0, 16:17, 16:14, 22:20)

RANANA – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – IZRAEL 3:0 (15:4, 15:6, 15:8)

NETANIJA – 04. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  3:1 (15:3, 7:15, 15:11, 16:14)

NETANIJA – 05.SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – GR?KA 0:3 (13:15, 11:15, 7:15)

 
 XVI EP 1998. – BRNO, ?E?KA (04–12. SEPTEMBAR) – 5. MESTO
JUGOSLAVIJA: MILAN MARKOVI?, MILAN VASI?, MIRKO RISTOVI?, IVAN MILJKOVI?, ?ASLAV PERO?EVI?, PREDRAG BRANKOVI?, GORAN IVANKOVI?, MARKO VUJOVI?, HAMZA ZATRI?, MARKO ZLATI?, NEBOJ?A JANOVI?, GABRIJEL RADI?. TRENERI: VESELIN VUKOVI?, SLOBODAN GALE?EV.

BRNO – 04. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:2 (5:15, 15:11, 15:9, 10:15, 15:13)

BRNO – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ?E?KA 0:3 (13:15, 3:15, 3:15)

BRNO – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELORUSIJA  3:1 (15:13, 15:13, 12:15, 15:7)

BRNO – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 3:0 (15:10, 15:7, 15:2)

BRNO – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – NEMA?KA 1:3 (10:15, 15:10, 6:15, 9:15)

BRNO – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – GR?KA 3:0 (15:4, 15:8, 15:3)

BRNO – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:1 (15:6, 8:15, 15:12, 15:11)

 
 XVII EP 2000. – KATANIJA, ITALIJA ITALIJA (22–30. AVGUST) – 4. MESTO
JUGOSLAVIJA: MARKO GALE?EV, BRANIMIR PERI?, NENAD SIMEUNOVI?, BOJAN JANI?, GORAN MARI?, GABRIJEL RADI?, VLADAN ?OR?EVI?, NEBOJ?A JANOVI?, DRAGAN PERI?I?, NOVICA BJELICA, HAMZA ZATRI?, ALEKSANDAR MITROVI?. TRENERI/COACHES: SLOBODAN GALE?EV, ?ELJKO BULATOVI?.

RAGUZA – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ?E?KA 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

RAGUZA – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:23)

RAGUZA – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – GR?KA 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 24:26)

RAGUZA – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – NEMA?KA 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

RAGUZA – 27, AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  0:3 (21:25, 16:25, 32:34)

KATANIJA – 29. AVGUST – POLUFINALE: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 1:3 (19:25, 26:28, 25:15, 13:25)

KATANIJA – 30. AVGUST – ME? ZA 3. MESTO: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  0:3 (16:25, 24:26, 23:25)

 
 XVIII EP 2002. – PUK, POLJSKA (20–28. AVGUST) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: VLADO PETKOVI?, NOVICA BJELICA, NIKOLA ROSI?, DEJAN BOJOVI?, IVAN LUGONJA, VLADAN ?OR?EVI?, MARKO NARAN?I?, BOJAN ?UR?I?, ALEKSANDAR MILIVOJEVI?, NIKOLA KOVA?EVI?, AN?ELKO DANGUBI?, DU?AN NOVOSELAC. TRENERI: SLOBODAN GALE?EV I ?ELJKO BULATOVI?.

PUK – 20. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 0:3 (17:25, 20:25, 23:25)

PUK – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA 2:3 (25:22, 23:25, 27:29, 25:18, 10:15)

PUK – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SLOVA?KA 0:3 (24:26, 21:25, 25:27)

PUK – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – LETONIJA 3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:16, 15:12)

PUK – 25. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HRVATSKA 3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 28:26)

PUK – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SLOVENIJA 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)

PUK – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA 1:3 (20:25, 28:26, 22:25, 24:26)

 
 XIX EP 2004. – ZAGREB, HRVATSKA (04–12. SEPTEMBAR) – 4. MESTO

SRBIJA I CRNA GORA: MARKO BAGARI?, NIKOLA POLUGA, MILO? NIKI?, JOVAN ?ULAFI?, GORAN BJELICA, NEMANJA ?U?KOVI?, LUKA ?ULJAGI?, DRAGAN STANKOVI?, MILO? STOJKOVI?, IVAN ?OLOVI?, DEJAN ?ABARKAPA, TOMISLAV DOKI?. TRENERI: MILAN ?ARKOVI?, DRAGAN ?U?KOVI?.

ZAGREB – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:15, 17:15)

ZAGREB – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA 3:2 (21:25, 25:23, 27:29, 25:21, 15:13)

ZAGREB – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ?E?KA 1:3 (18:25, 29:27, 24:26, 21:25)

ZAGREB – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – MA?ARSKA 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

ZAGREB – 09. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HRVATSKA  3:0 (25:13, 25:16, 25:19)

ZAGREB – 11. SEPTEMBAR– POLUFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA 2:3 (25:22, 25:21, 19:25, 17:25, 17:19)

ZAGREB – 12. SEPTEMBAR– ME? ZA 3. MESTO: SRBIJA I CRNA GORA – NEMA?KA 1:3 (15:25, 25:23, 20:25, 21:25)

 
 XX EP 2006. – KAZANJ, RUSIJA (06–14. SEPTEMBAR) – 5. MESTO
SRBIJA I CRNA GORA: KONSTANTIN ?UPKOVI?, MILO? VEMI?, NEMANJA PETRI?, FILIP LAZAREVI?, MILO? TERZI?, MARKO PODRA??ANIN, BORISLAV PETROVI?, MIRKO RADEVI?, IVAN KOSTI?, LUKA ?UBRILO, SA?A STAROVI?, IVAN ILI?. TRENERI: MILAN ?ARKOVI? I DRAGAN ?OR?EVI?.

KAZANJ – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – SLOVENIJA 0:3 (23:25, 23:25, 22:25)

KAZANJ – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – BELGIJA  3:0 (25:17, 25:10, 25:16)

KAZANJ – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA 3:1 (25:17, 17:25, 26:24, 25:22)

KAZANJ – 10. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA 1:3 (25:18, 19:25, 23:25, 20:25)

KAZANJ – 11. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – UKRAJINA 3:0 (25:14, 25:16, 26:24)

KAZANJ – 13. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – SLOVA?KA 3:0 (25:14, 25:19, 25:11)

KAZANJ – 14. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

 
 XXII EP 2010. – BOBRUJSK I MOGILJEV, BELORUSIJA (28. AVGUST - 05. SEPTEMBAR) – 3. MESTO

SRBIJA: URO? KOVA?EVI?, SRE?KO LISINAC, LAZAR KOPRIVICA, MILIJA MRDAK, MILORAD KAPUR, NIKOLA JOVOVI?, NEMANJA OPA?I?, VUK MILUTINOVI?, DU?AN PETKOVI?, MAKSIM BUCULJEVI?, MILAN PERI?, ALEKSANDAR ATANASIJEVI?. TRENERI: MILAN ?ARKOVI? I DRAGAN ?OR?EVI?.

MOGILJEV – 28. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:18, 31:29, 25:20)

MOGILJEV – 29. AVGUST: SRBIJA – BELORUSIJA 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 25:17)

MOGILJEV – 30. AVGUST: SRBIJA – BUGARSKA 3:2 (25:23, 26:28, 30:32, 25:21, 15:11)

MOGILJEV – 01. SEPTEMBAR: SRBIJA – ?PANIJA 3:2 (25:18, 25:23, 23:25, 23:25, 15:10)

MOGILJEV – 02. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA  1:3 (32:34, 19:25, 25:18, 15:25)

BOBRUJSK – POLUFINALE – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA  0:3 (25:27, 20:25, 20:25)

BOBRUJSK – ME? ZA TRE?E MESTO – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA – HOLANDIJA 3:2 (21:25, 25:23, 25:20, 22:25, 15:10)

 
 XXIII EP 2012. – RANDERS, DANSKA I GDINJA, POLJSKA (24. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 10. MESTO:
SRBIJA: URO? KOVA?EVI? (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), MIHAJLO STANKOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA MEDI? (SPARTAK, SUBOTICA), LAZAR ILIN?I? (PUTEVI IVANJICA), NIKOLA VELJOVI? (RIBNICA, KRALJEVO), ALEKSA BR?OVI? (PARTIZAN TERMOELEKTRO), ?EDOMIR STANKOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), ALEKSANDAR OKOLI? (CRVENA ZVEZDA), ALEKSANDAR GMITROVI? (CRVENA ZVEZDA), SINI?A ?ARKOVI? (PATIZAN TERMOELEKTRO), ALEKSANDAR BLAGOJEVI? (RADNI?KI, KRAGUJEVAC), STEFAN OKO?ANOVI? (RIBNICA, KRALJEVO). TRENERI: MILAN ?ARKOVI? I SINI?A RELJI? .

1. KOLO – SUBOTA, 25. AVGUST: SRBIJA – BELGIJA  0:3 (20:25, 21:25, 19:25)

2. KOLO – NEDELJA, 26. AVGUST: SRBIJA – RUSIJA  0:3 (23:25, 25:27, 17:25)

3. KOLO – PONEDELJAK, 27. AVGUST: SRBIJA – FINSKA  3:1 (26:24, 25:10, 14:25, 25:21)

4. KOLO – SREDA, 29. AVGUST: SRBIJA – POLJSKA  0:3 (21:25, 16:25, 22:25)

5. KOLO – ?ETVRTAK, 30. AVGUST: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (22:25, 13:25, 15:25)

 
XXIV EP 2014. – NITRA, SLOVA?KA I BRNO, ?E?KA (29. AVGUST – 6. SEPTEMBAR) – 8. MESTO:
 

SRBIJA: ALEKSA BRKOVI? (CRVENA ZVEZDA), MARKO RADOSAVLJEVI? (SPARTAK, LJIG), NEMANJA MA?ULOVI? (MLADI RADNIK, PO?AREVAC), STEVAN SIMI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), NIKOLA STOKOVI? (CRVENA ZVEZDA), DAVID MEHI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LAZAR DODI? (CRVENA ZVEZDA), BO?KO BOJI?I? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), BORIS BU?A (PARTIZAN VIZURA), NE?ELJKO RADOVI? (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), FILIP KOVA?EVI? (MLADI RADNIK, PO?AREVAC), MILO? NADA?DIN (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD). TRENERI SINI?A RELJI? I TOMISLAV KUKANJAC.

NITRA, SLOVA?KA:

1. KOLO – PETAK, 29. AVGUST: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

2. KOLO – SUBOTA, 30. AVGUST: SRBIJA – RUSIJA   0:3 (19:25, 23:25, 17:25)

3. KOLO – NEDELJA, 31. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA  0:3 (8:25, 19:25, 16:25)

4. KOLO – UTORAK, 2. SEPTEMBAR: SRBIJA – BUGARSKA   3:1 (23:25, 25:21, 28:26, 25:23)

5. KOLO – SREDA, 3. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVA?KA   3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 14:25, 15:13)

BRNO, ?E?KA:

PETAK, 5. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA: SRBIJA – ?E?KA   1:3 (24:26, 25:16, 22:25, 21:25)

SUBOTA, 6. SEPTEMBAR – ME? ZA SEDMO MESTO: SRBIJA – TURSKA  2:3 (21:25, 27:29, 25:22, 25:23, 11:15)

UKUPNO        7    2    5    9:18

 
XXV EP 2016. - PLOVDIV I VARNA, BUGARSKA (2-10. SEPTEMBAR) - 7. MESTO
SRBIJA: BORIS BU?A, ALEKSANDAR PERI?I?, PAVLE PERI?, IVAN ?IROVI?, ALEKSA POLOMAC, VUKA?IN NEDELJKOVI?, VUKA?IN ?UR?EVI?, MIRAN KUJUND?I?, DAVID MEHI?, NIKOLA MELJANAC, VUK TODOROVI?, URO? LALI?. TRENERI: VLADIMIR VASOVI? I DU?AN KOSTI?.

1. KOLO – PETAK, 2. SEPTEMBAR: SRBIJA – TURSKA   3:2 (21:25, 25:15, 25:18, 13:25, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 3. SEPTEMBAR: SRBIJA – ITALIJA   0:3 (15:25, 24:26, 20:25)

3. KOLO – NEDELJA, 4. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELORUSIJA   3:2 (25:23, 17:25, 25:21, 21:25, 15:11)

4. KOLO – UTORAK, 6. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA   0:3 (19:25, 23:25, 20:25)

5. KOLO – SREDA, 7. SEPTEMBAR: SRBIJA – ?E?KA   3:2 (20:25, 25:20, 25:20, 23:25, 15:12)

3. SRB 5 3 2 9:12

PLOVDIV (DVORANA KOLODRUMA)
PETAK, 9. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:
SRBIJA – NEMA?KA 2:3 (28:26, 21:25, 25:18, 17:25, 7:15)

SUBOTA, 10. SEPTEMBAR – ME? ZA 7. MESTO:
SRBIJA – BUGARSKA 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:21)

UKUPNO 7 4 3 14:16

Pro?itano 1715 puta